Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány 'tininek' miért esik...

Néhány 'tininek' miért esik nehezére segíteni otthon?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 22:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Mert nem szokta meg pici kora óta, hogy mindenkinek kell valamit csinálni a családban a család érdekében. Már egy egy éves is el tudja rakosgatni a játékait (kis segitséggel és játékosan), és ahogy nö, egyre többfeladatot kellene kapnia. Igy a tinikorban is természetes neki, hogy nem csak jogai vannak, hanem kötelességei is.

négy gyerekes anya

2010. aug. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, mi az és mikor hogyan. Nekem pl. sosem kellett, mégsem lettem elkényeztetett idióta, szóval nem mindenki várja el, hogy a gyereke az ő otthoni munkáját megcsinálja.

Nem feltétlenül rossz az, aki nem segít.

2010. aug. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Mert furcsállom, hogy barátnőmmel beszélek most MSN-en, írja, hogy az anyja 'csicskáztatja', nekem meg természetes, hogy mosogatok, takarítok, stb.
2010. aug. 19. 22:06
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Én sosem segítettem, mert nem becsülték meg azt amit csinálok. Mindig a lebaszást kaptam, hogy itt meg ott poros maradt, hogy nem jól raktam el a porszívót...

Na ezért nem segítek!


Most albérletben lakok, itt nem cseszeget senki, csillog villog a lakásom!

2010. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy náluk tényleg csicskáztatás, én is olvasok itt néhány olyat, hogy az elképesztő, a gyerekükkel akarják kitakaríttatni az egész házat. Azért mindennek van egy határa. Ameddig nem tudod mi a helyzet náluk ne ítélj, nem tudhatod náluk is hasonló-e a helyzet.
2010. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%
Mert a tinik mérhetetlenül lusták. Én is az vagyok :/
2010. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Nevelés kérdése!
2010. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
23%
A szívlapátot felemelni mindenkinek nehezére esik.
2010. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Öcsém 20 éves, neki is nehezére esik...
2010. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Sok szülő csinálja azt, hogy amíg a gyerek kicsi, addig nem is engedi segíteni, mert "jaj te még gyerek vagy, az a dolgod, hogy játsz", meg "ha egyedül csinálom, gyorsabban végzek, mintha a gyerek ügyetlenkedik itt". Aztán amikor tini lesz belőle, hirtelen már zavarja, hogy nem segít, mert már elég nagy lenne hozzá, de ha egyszer nem szoktatták hozzá, akkor elég kevés esetben fog magától segíteni.
2010. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!