Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell élni? Kinek mit...

Hogyan kell élni? Kinek mit jelent az, hogy ÉLNI?

Figyelt kérdés

Ha egyszer majd lebetegszik az ember és ágyhoz lesz kötve akkor

úgy érezhesse, hogy mindent megtett és kihozott önmagából az életből amit lehetett.


2010. aug. 14. 23:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én tanácsaim (amiket magam is igyekszem betartani):

Arra törekedni, hogy azzal foglalkozhass, lehetőleg az legyen a fő állásod, amiben valóban örömödet leled, ami valóban a hajlamaidnak, érdeklődésednek, tehetségednek megfelelő.

Ha ez nem lehet a fő állásod, akkor pedig a végletekig ragaszkodj hozzá, hogy minden körülmények közt valamilyen formában foglalkozhass vele.

Legyen olyan társad, aki tiszteletben tartja a személyiségedet, nem várná el, hogy amit szeretsz, feladd a kapcsolat/házasság stb. érdekében.

Legyenek barátaid, akkor is, ha van társad. (Ne évente 1-2-szer, hanem rendszeres, tartalmas kapcsolat, közös programok formájában)

Foglalkozz a családoddal, ne csak karácsonykor küldj egy lapot.

LÉgy hiteles ember és önmagadhoz őszinte. Élj úgy, hogy 3 pohár bor után se nyilatkozz másképp arról, hogy boldog vagy-e.


(Ajánlott olvasmány - Madonna Kolbenschlag: Búcsúcsók Csipkerózsikának)

2010. aug. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én még nem kerültem oda, de nekem többek között nagyon fontos szerepet fog betölteni az életemben a gyermekem. Valószínű, hogy (csak) egy lesz, pont azért, hogy mindent meg tudjak neki adni (itt nem csak a tárgyi dolgokra gondolok). Már azt is elterveztem, hogy mi lesz a nevük. Ha lány, akkor Janka vagy Matild, ha fiú, akkor pedig Soma, Flórián vagy Pongrác.

Ezek mellett szeretném megtalálni az igaz szerelmet és boldogságot. Sok mindent szeretnék kipróbálni (ejtőernyőzés, snowboardozás, szörfözés) a gyerekek születése és/vagy az esküvő előtt.

Szeretnék olyan munkát választani, ami a szívemhez közel áll. Eddigi gondolataim ezzel kapcsolatban: etnológus, nyelvtanár, farkaskutató, gyógyszerész.

2010. okt. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!