Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ígéretek nélkül...

Hogy lehet ígéretek nélkül élni? Többi lent

Figyelt kérdés

Ma voltam a barátnőméknél és a férje tett egy érdekes kijelentést: "Nem ígérek semmit, mert az ígéreteim által lehet megfogni engem" (valami ilyesmi, nem biztos, hogy pontosan ez)


Az lenne a kérdésem, hogy lehet úgy élni, hogy nem ígérünk és nem ígértettünk meg?


2011. okt. 4. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Jól, jobban, mint amikor azért görcsöl, mert nem tudja betartani.
2011. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Attól függ mit nem ígér. Ha azt nem ígéri meg, hogy nem felejt el hozni wc papirt, mikor jön a melóból, az okés. Ha azt nem ígéri meg, hogy nem fog elhagyni, az már baj.
2011. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem semmit soha. Én is szeretném ezt megtanulni, főleg a nem ígértettek részét.
2011. okt. 4. 20:47
 4/12 anonim válasza:
Nem igérek semmit,de azt biztosan meg is tartom:)
2011. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

na, mintha a "sosem hagylak el" ígéret garancia lenne bármire is.

technikailag a házasság is ígéretek halmaza, aztán hányan szegik meg nap mint nap.

én nem is szeretem ha ígérgetnek nekem, a száját bárki tudja járatni.

2011. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ígéretek helyett tettekben kell gondolkodni.
2011. okt. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó, de én nem kezdenék olyannal, aki ki sem meri mondani.
2011. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet, de azért van különbség. Ha valaki azért nem ígér, mert nem biztos, hogy be tudja tartani és nem akar csalódást okozni, az odáig rendben van, de ha azért, hogy ne lehessen "megfogni" ezzel, akkor arról van szó, hogy nem tud felelősséget vállalni.

De lehet, hogy a barátnőd férje az első típus, csak furán fogalmazott.

2011. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha velem van, akkor LEGYEN biztos. Másképp nálam nem működne.
2011. okt. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem attól herótom van, ha bárki azt mondja: "Ígérem vagy megígérem".Nem ígérgetni kell, hanem megmondani, hogy így lesz és kész.És cselekedni. Nyílván meg tudom ítélni az illetőről, hogy miért nem tartotta be avagy betartotta-e a szavát!
2011. okt. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!