Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs rendes életünk mert...

Nincs rendes életünk mert ápolni kell a mamit?

Figyelt kérdés

Öreg már és beteg. A fekáliát intézed alóla és a többi. Menni tud, tehát ha megy minden szaros lesz ahová viszi, mivel nem erzi. Én egyetemre járok nekem aludnom kell nem tudok ott ülni mellette egész éjszaka. Anyám dolgozik, ő éjszakázik mellette, emiatt kimerült és ő is roszul lesz, de mindenképp ideges mert sok. Persze a mami nem tartja be az orvosi utasításokat (sőt ha teheti be se vonja, ordibál velünk hogy neki nem kell orvos) ezért hosszasabb ha betegeskedik

És emiatt mi szívunk. Otthonba nem tudjuk adni mer ahoz van esze hogy ellenkezzen de pénz se igazán lenne rá


Ez viszont tarthatatlan én is tiszta ideg vagyok és ez kihat mindenre. Sajnálom anyum mert szegény ő nem tud ellentmondani maminak


2021. jan. 13. 21:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom a gyógyszerek nevét, szakorvos írta fel. Nagyon enyhék, de jelentősen javult az életminősége. Nincs leszedálva, csak feleslegesen nem idegeskedik.
2021. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
37%

Előszöris sokára lesz higy ilyesmi történjen veled, de gondolj arra higy te is leszel öreg. Leszel. És ha akkor az unokád úgy beszél rólad higy "ez" csak nézni fogsz. Tudom higy nehéz, de a demencia és az inkontinencia egy betegség. Ezt fogd fel.

Másodszor a nagymamádnak van nyugdíja amiből elmehet otthonba. Szabályozva van higy mennyit vehetnek el a nyugdíjból ebben az esetben. És olyan szobát fog kapni amennyi pézt fizet. Ha nem sok a nyugdíja akkor pl 4 fős szobában helyezik el. Nem jó, de ennyi telik kevés pénzből. Olyan otthon is van ahol ha sok pénze van akkor kap egy egy személyes szobát, nálatok nyilván nem ez lesz.

Szóval kezdetek el keresni, hívjátok fel az otthonokat, ha van honlapjuk nézzétek meg. Most a vírus miatt úgyse mehettek be, de már kinézhetitek.

Végül használtok pelenkát? Csak kérdezem.

Még eszembe jutott valami. Ti is beszélhettek a háziorvossal hogy mit lehetne tenni.

2021. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
78%
Kedves 22-es, arra a kérdésre válaszolok, hogy használnak-e pelenkát. Mi használtunk, de a mama folyton leszedte magáról. 5 percenként. Feltettük - leszaggatta. A pelenka ráadásul nagyon drága egy szegény családnak. Napi 5 db, mert pisilést is fel kell fognia, és nem lehet rajta hagyni. A háziorvos nem írhatott fel a szabályozás szerint neki pelenkát, hogy olcsó legyen, ahhoz a kórházhoz kellett bemennünk egy szakorvoshoz, ahová tartozott, csak annak volt engedélyezve a felnőttpelenka írása. Ő pedig kisméretű pelust írt fel, ami nem érte körbe a mamát. Elmentünk kérni nagyobbat, azt felelte, ha nem felel meg, vegyünk saját pénzből. Kevesellte a jattot, gondolom. A mama ekkor már a szobavécét sem tudta használni, nem ismerte meg, ráültettük, és nem tudta, mit csináljon bele. A háziorvos meg két év alatt egyszer jött ki a demens mamához, mint aki már nem is őrá tartozik. A demenseket ápolók semmi hasznos segítséget nem kapnak, sőt inkább akadályozzák őket, levegőnek nézik. Az, hogy az önkormányzattól lehet kérni heti iksz alkalmat, az nem segít abban, hogy egész éjjel valakinek ébren kell velük lenni. Mert elindulnak, ha elalszik a felvigyázó, és nyitogatják a gázt, tördelik a konyhai dolgokat.
2021. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
38%

3-as vagyok, azért ez az "ez is csinál ilyeneket" - pfú.


Értem, hogy nehéz, nekem is pokoli rossz volt papával, de attól, mert mentálisan beteg lett nem beszéltem így róla. Attól ő a nagyapám volt, akit mégiscsak szerettem, hiszen a közös emlékeket nem írta felül a betegsége.


Nem dühös, inkább szomorú voltam, hogy így kell őt látnom, te viszont dühöngsz. Értsd meg, a mamád NEM TEHET erről, ő nem direkt gonosz, hanem ZAVARODOTT.

2021. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
31%
Úgy értettem a háziorvos hogy a kérdező mondta higy előtte megjatsza nagymama higy semmi baja. De ezt a kérdező nem biztos hogy tudja mivel gondolom nagymama egyedül megy be az orvoshoz. Ha nem így van javítson ki, lehet hogy tévedek. Szóval a háziorvos meg lehetne kérdezni hogy mi a teendő ilyen esetben. Most nyilván csak telefonon lehet. Ő gondolom többet tud mondani az otthonba kerülés feltételeiről stb. Ha annyira rossz állapotban van hogy nem tud dönteni gondolom akkor jön a gyámság.
2021. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
31%
Tehát mindenféleképpen az otthont javaslom. Kérdező lehet tudni higy mennyi nyugdíja van nagymamádnak?
2021. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
78%

Könnyen röpködnek az "otthon" kifejezések, én tavaly csináltam ezt végig, 130-as sorok vannak, és kihalási alapon lehet bekerülni. Ha meghal egy demens, jöhet helyette másik demens. Ha "csak" cukorbeteg, akkor cukorbeteg léphet a helyére.

Gondnkság ugyenez, csak a bíróság mondhatja ki, hogy cselekvőképtelen, és mire egy vizsgálat-tárgyalássorozat lefut, az normál időben is másfél-két év. És most nemnormális(covid) időket élünk. Bíróságok lelassultak, otthonokba nem hogy bevesznek valakit, de még látogatót se fogadnak.

2021. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
31%
27: rendben, mi az otthon alternatívája?
2021. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
31%

A kérdező a véleményünket kérte. Erre érkeztek a normális válaszok az otthonról.

Én javasoltam a pelenkát vagy az otthont, mindkettőt rossz ötletnek találtáta valaki. De akkor mondd meg higy mit lehetne csinálni.

2021. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
78%

#28, nem tudom..Mert láttam és megtapasztaltam az ellenkező oldalt is, amikor a demens beteg fél óra alatt tudta úgy kinyírni a hottátartozóját, hogy az alig állt meg a lábán. Nagy baj az, hogy az állam kiszállt az idősgondozásból - nincs intézet -, hogy felemelte a nők nyugdíjkorhatárát 65 évre - noha ők gondoskodhatnának az idős hozzátartozóról a nyugdíjas éveik elején - így viszont eldönthetik, hogy otthagyják az állásukat és elmennek 28 500-ért ápolásira, és évek múlva esélyük nincs visszatérni a munkaerőpiacra, vagy a munka mellett gondoskodnak a hozzátartozóról is.


Azok vannak előnyben, akik elő tudnak szedni 3-4-500 000 forintot havonta, és fogadnak házinénit vagy szakápolót, amúgy a helyzet reménytelen.

2021. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!