Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs rendes életünk mert...

Nincs rendes életünk mert ápolni kell a mamit?

Figyelt kérdés

Öreg már és beteg. A fekáliát intézed alóla és a többi. Menni tud, tehát ha megy minden szaros lesz ahová viszi, mivel nem erzi. Én egyetemre járok nekem aludnom kell nem tudok ott ülni mellette egész éjszaka. Anyám dolgozik, ő éjszakázik mellette, emiatt kimerült és ő is roszul lesz, de mindenképp ideges mert sok. Persze a mami nem tartja be az orvosi utasításokat (sőt ha teheti be se vonja, ordibál velünk hogy neki nem kell orvos) ezért hosszasabb ha betegeskedik

És emiatt mi szívunk. Otthonba nem tudjuk adni mer ahoz van esze hogy ellenkezzen de pénz se igazán lenne rá


Ez viszont tarthatatlan én is tiszta ideg vagyok és ez kihat mindenre. Sajnálom anyum mert szegény ő nem tud ellentmondani maminak


2021. jan. 13. 21:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
82%

6os vagyok.

Nálunk kb fél éve romlott le a nagyi állapota annyira hogy alig tud menni. Szerencsére másban rendben van, de azért sajnos meglátszik a kor már rajta. Neki egyébként betegség miatt (ha hívhatom így a csigolya eltolódást). Anyumnak ugyanez, Ő is már nehezen megy, 50 méter után lekell ülnie úgyhogy itt nálunk is elég rossz a helyzet, de hát majd csak lesz valami.. Nálunk (mivel online van szerencsére, anélkül nem tudom mi lenne) én főzők, én csinálok mindent, így vizsgaidőszak alatt elég nehéz. (főleg a kinti fizikai munka, sajnos faluban lakom szóval fát vágnom is nekem kell, nincs vele gond csak sok idő).

Egyébként a nagybátyát/nénit nem azért írtam hogy segítsen fizikailag, hanem anyagilag egy otthonban. Ha ketté válna a pénzköltség megengedhetnétek magatoknak. Vagy esetleg egy ápolót. Csak az a baj az ápolóval hogy 0-24 Ő nem tud rá figyelni ezért az otthon jobb megoldás lenne.

(egyébként ne haragudj hogy ezt mondom de rohadtul megérdemelné anyukád és Te is hogy legalább egy kis pénzzel hozzájáruljon a nagybátyád/nénid a SAJÁT anyja egészségéhez és jólétéhez. Az hogy ti éltek vele semmit nem jelent... bakker.. a saját szülője.. én már rég megmondtam volna nekik hogy legalább ennyibe segítsenek, ha már gondját viselitek 0-24. És ez most nem a pénzről szól.. hanem az időről és a fáradozásokról. Kvázi gondozók vagytok.. én eüben tanulok és tudom mennyire nem könnyű egy embert mondjuk felemelni, vagy figyelni rá egész nap..)

2021. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos ez már az a szint, hogy gondokság alá kell vetetni és akkor akar akarata ellenére otthonba kerül. Tudom, hogy kegyetlenül hangzik, de van az a szint, amikor nincs más választás. Mivel ti nem hozzáértő ápolók vagytok, hosszútávon nem fogjátok tudni csinálni, szakszerű segítségre van szüksége, akkor is, ha ezt nem ismeri be.
2021. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
77%
Pszichiáterrel cselekvésképtelennek kell minősíttetni (ez valami jogi procedúra, én nem értek hozzá), gondnokság alá kell helyezni és otthonba vitetni, és azt gyorsan el kell kezdeni keresni, mert nincs hely. Ne azzal foglalkozz, hogy kiszökne, hanem hogy ti vigyétek be. Nem a gonoszsághoz van esze, hanem ez a betegségének a lényege. Demencia. Olvass utána.
2021. jan. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
81%
A kérdezőnek igaza van, az éjjeli felügyelet a legnehezebb, nem alszanak a demensek éjjel, hanem napközben félórákat szunyókálnak. Az altató már nem hat rájuk, az elpusztuló agyi részekre nem hat. Tehát valakinek éjjel fenn kell lennie, az pedig másnap nem tud dolgozni, se vezetni, mert balesetet szenved vagy okoz, vagy annyit hibázik a munkájában, hogy elbocsátják. Ezt a legközelebbi rokonon kívül senki sem vállalja. Erdélyi asszonyok havi 300 ezerért fejenként váltásban csinálják, de ismerősnél ez sem felelt meg, mert az éjjeli felvigyázó nem boldogult az öreggel, és óránként felébresztette a munkáltatóját, hogy nem bír a beteggel. Kifizethették a vagyon pénzt, és így sem aludhattak.
2021. jan. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
75%
Be kell adni otthonba, nincs mese. Tapasztalatból mondom sajnos.
2021. jan. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%
Ha már inkontinens, nincs messze az sem, hogy némelyik rokonát hol megismeri, hol nem, és azt sem mindig tudja, hogy hol van éppen. Ez a kettő nálunk párhuzamosan alakult ki.
2021. jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
22%

Mi is a beteg nagymamat apoljuk, de soha nem irnek igy rola.

Beteg ember aki masra nem szamithat.

2021. jan. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
62%

Adjatok be otthonba. Ha keves a nyugdija akkor anyukad meg a testvere kitudja potolni a penzt.

Tobb ideje lenne a sajat munkajaval dolgozni, tehat megerne anyagilag is.

Nekem a dednagymamam volt otthonban. Sokaig egyedul elt de volt hogy baleset erte otthon es a korhazbol rogton vittek is az otthonba.

Ha nem akar akkor koltozzetek onnan el es oldja meg. Azt nem varhatja el hogy dolgozo ember meg ot is apolja munka utan, mikozben vannak gyerekei, haztartas, stb

Van sajat hazatok vagy eletvitelszeruen ott laktok es mindig ott is laktatok? Ha igen akkor az sajnos eleg nagy baj mert igy gyakorlatilag kivagytok szolgaltatva.

2021. jan. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk még egyedül él, de minden nap mennek a gyerekei. Akik kiborultak, mert erőszakos, önző, hisztis és csak erről szól az életük. Elvittük pszichiáterhez, kapott kétféle nagyon enyhe nyugtatót, és sokkal kisimultabb lett, a gyerekei is fellélegeztek kicsit.
2021. jan. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
19 Mi a nyugtató neve?? Ez jó ötlet!
2021. jan. 14. 06:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!