Milyen különbségek vannak egy értelmiségi család és egy nem értelmiségi család között?
itt mindenki félreért valamit.
Az értelmiségi nem azt jelenti, hogy milyen végzettsége van, főleg azóta nem amióta a régi időkben már csak azért beengedtek valakit egyetemre mert paraszt származása van(apámat is így engedték be).
Értelmiségi az aki fejleszti magát, szeret művelődni, nem egysíkú a gondolkozás módja és elfogadja más érvelését is.
Nem értelmiségi az akit semmi nem érdekel, számára a tanulás szitokszó és egyáltalán nem fogadja el a másik érvelését.
Na már most az értelmiségi és nem értelmiségi család közötti feszűltség szokott lenni. Nálunk is apósomék diplomával rendelkező "értelmiségi család",de csak papíron amúgy paraszt családból származnak és a könyv náluk csak kellék és sokszor nagy hülyeséget mondanak(pl. hogy nem is igaz ha a Colába mentos-t teszünk akkor nagyon fog pezsegni mert az fizikailag lehetetlen XD), ellenben én nemesi családból származom,de sosem szereztem diplomát, de imádok minden könyvet, sok féle szakmát tanultam és szinte mindenhez tudok hozzászólni.Ez önmagában nem lenne baj,de apósomékat irritálja, hogy én nem vagyok olyan mint ők és mindig próbálnak butábbnak beállítani, holott én sosem szólom le őket.
Ez a probléma a kétféle családdal, hogy vagy egyik vagy másik nem tud azonosulni a másik családdal és viszályokat szül attól függően, hogy Lélekben melyik az igazi értelmiségi(és nem attól, hogy kinek van diplomája).
Statisztikailag a szülők legmagasabb iskolai végzettsége kapcsolatban van a gyerek iskolai teljesítményével, a későbbi kvalifikációjával, egészségi állapotával és várható élettartamával. Ennek valószínű oka, hogy egy értelmiségi családban nagyobb valószínűséggel adnak át olyan értékeket, mint a tanulás szeretete, a lelki egészség megőrzésének eszközei (pl. hobbik, zene), érzelmi intelligencia és hasonlók.
Nagyon fontos viszont, hogy ez önmagában csak egy statisztikai korreláció. Vannak professzor szülők, akik otthon szörnyetegek, és vannak kétkezi munkások, akik érzelmi intelligenciában, empátiában, önreflexióban lekörözik a legtöbb értelmiségit. A tudás és a kultúra érték, de a műveltség önmagában - ha nem finomított az egyén világképén, önismeretén, személyiségén - csak üres sznobizmus.
Az én családomban van iparos, kétkezi munkás és több egyetemi tanár is (nagyszüleim). Nálunk érdekes módon anyu családja, akik nem hagyományos értelemben vett értelmiségiek, nyomták inkább, hogy kulturális területen tanuljak tovább és tanuljak, tanuljak, mert ez a fontos. Ma már kutatóként is dolgozom.
De ismerek olyan családokat, ahol jogászok, orvosok a szülők, a gyerek meg drogos vagy semmirekellő lett.
Aki nem tanult az buta. Aki diplomás az okos
Ismerek ám olyan több diplomás embert, aki olyan ostoba, hogy csodálom, hogy életben maradt eddig...
Kedves 59!
Csak nehogy aztán még azt is eltökéljék, hogy nem vesznek neki se lányos, rózsaszín holmikat, se fiús, kék holmikat (ruhákat, játékokat), mert had döntse el ő maga... hogy fiú-e, vagy lány akarna majdan lenni!
Ennél még durvább lenne, ha nem is mesélnének, beszélnének a kicsihez... mert had döntse el ő maga, hogy mely nyelven akarjon beszélni! (A nagy-nagy liberalizmus csődje.)
Ez persze viccként jelent meg... de szinte már itt tartunk.
Az ERŐ legyen Veled!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!