Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alacsonyabb iskolázottságú...

Az alacsonyabb iskolázottságú emberek jellemzően hamarabb vállalnak gyereket, mint az "értelmiségiek"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 19:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Ők nem nagyon tudnak "hova" karriert építeni, míg egy diplomás ember nagyobb ranglétrát tud végigjárni.
2011. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ahogyan az első mondja. Az is hozzátartozik, hogy egy szakmunkás akár 18 éves korában munkába állhat, egy diplomás legkorábban 21 évesen, de akkor még nincs mesterképzése és kezdő.
2011. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
42%
Igen, mert nekik ez az életcéljuk.
2011. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%
egy szakmával 18-20 évesen már dolgozol. ha valaki egyetemre megy akkor 24-26 éves korára végez.ésmaj utána fog elkezdeni dolgozni.
2011. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%

Nem szeretnék senkit megbántani, de a környezeti tapasztalataim szerint igen. Gimis osztálytársaim közül egy lány nem tanult tovább, mondanom se kell, hogy már 20 évesen terhes volt az első gyerekkel. Őt a férje tartja el.


25 N

2011. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

Ha az ember nem fél az általánosítástól, akkor igen.


De kivételek mindig akadnak. Példának okáért itt vagyok én. Értelmiségi családból származom, viszont igen hamar szültem, 20 és 1/2 évesen. Nem terveztem gyereket, de ő jönni akart, mi meg nem álltunk az útjába. Azt nem tudom, hogy jó volt-e ez így, ilyen korán, bár fizikai szempontból mindenképp, hiszem még erős vagyok, tudom cipelészni, meg ha belegondolok, akkor 40 éves koromban lesz egy 20 éves felnőtt gyerekem, és nem akkor kezdek el babázni.

Viszont nehéz is, hiszen ebben a korban még tanul, utazgat, bulizik az ember (ez nekem nem hiányzik, a középiskola alatt kitomboltam magam ), de másoknak ez is szempont lehet.

És érettségim van csak, jártam egyetemre, de egyelőre nem fejeztem be.

2011. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Nekem csak egy érettségim van és egy szakmám, még csak meg sem fordult a fejemben, hogy 30éves korom előtt gyereket vállaljak. Míg a gyereknek nem tudom megadni mindazt amiben én élek, addig egyet sem vállalnék. Én nagyon jól élek a párommal együtt, de egy gyerek kész anyagi csőd. Nem is értem azokat az embereket akik csak úgy a semmire vállalnak akár egyet is.
2011. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%

Rám is az a sors vár, hogy mivel most minden Nö lesz@r magasból, marad a karrier építés. Majd ha 30-40 leszek, szóba jöhetek egy 20 évesnél, mert addigra lesz diplomám, egzisztenciám és neki egyszerübb a jóba beleülni, kitartatni magát Én meg majd örülhetek a gyerekemnek.

Valahol szép dolog, mert vágyom egy gyerekre, de ugyanakkor egy rohadt és mocskosul undorító dolog is.

2011. ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
65%
jó általánosítást mindenkinek!!!!!főiskolai évek alatt is lehet teherbe esni!!!!akinek csak érettségije van az h.lye és gyerekeket szül???ááááá
2011. ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
79%
20:02: ilyet senki nem írt, de meglepne, ha te értelmiségi lennél :D
2011. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!