Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alacsonyabb iskolázottságú...

Az alacsonyabb iskolázottságú emberek jellemzően hamarabb vállalnak gyereket, mint az "értelmiségiek"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 19:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%

19:59,

ha 30-40 éves leszel, miért is akarsz 20 évessel kezdeni, hogy kitarthasd?

Miért nem egy 30-40 éves van tervben, aki szintén kellő karriert épített?

Vagy az egódat már nem cirógatná, hogy te vagy a felsőbbrendű, aki eltartja a nőjét?

Kérdező,

fordítsd meg a kérdést.

Jött a gyerek, lőttek az egyetemnek.

Így lett alacsony iskolázottságú a szülő.

2011. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
79%

emberek! nem kell megsértődni, a Kossuth rádióban hallottam, hogy egy kutatás is kimutatta.

nagy átlagban tényleg így van, h az alacsonyabb iskolázottságúak hamarabb vállalnak gyereket, és többet is, mint a magasabb végzettségűek. nekik ez a karrier.


nekik van idejük a gyerekekkel foglalkozni, csak pénzük nem mindig...

2011. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
23%
van akinek nem a pénz a fontos hanem a SZERETET!!!!-.-
2011. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
60%
mekkora demagóg duma ez a szeretet! az a baj, h szeretetből nem lehet megélni... tény, h fontos, de enni adni is fontos.
2011. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
26%
úristen!!!demagóg!!!mi van?nem minden a pénzről szól!!!!!nem ismered a szeretet fogalmát?
2011. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
85%

ismerem. engem szeret a családom, de látok olyan családokat is, ahol a szeretet nem elég, mert nincs mit ennie a gyereknek, és fűteni is alig van pénzük.

nem érdekel, h ki hány évesen vállal gyereket, de igenis kötelessége megadni neki a szereteten kívül az anyagi biztonságot is. ezt hívják felelősségteljes szülőnek.

2011. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

20:29: "Csak nálam ment úgy, hogy előbb érettségi, utána szakma? 21 vagyok és most teszem le a szakmát, szóval nem sokan végeznek ám 18 év körül."


Nem csak nálad. :)

Én a gimi után elvégeztem még egy szakiskolát (mert nem vettek fel a kinézett egyetemre, és hogy addig is tanuljak valamit), és azután mentem főiskolára (mert továbbra sem vettek fel a kinézett egyetemre).


Így végül "csak" főiskolán diplomáztam. :)

2011. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Ezt így kifejezetten nem állítanám. Vagy 5 példát fel tudnék hozni a környezetemböl. Egyik sem alacsony iskolázottságú, mégis fiatalabb korban szültek, mint én. Nekik ment a babázás egyetem mellett is. Én sem tartom magam alacsony iskolázottságúnak, mégis 23 évesen szültem a kislányomat, természetesen tervezetten, házasságban.

Nagy tévedés, hogy választani kell, hogy gyerek vagy karrier. Megy a kettö együtt is, csak akarni kell.

Nem kell általánosítani. Bár a többségben a cigók is benne vannak (jócskán), szóval lehet, hogy ök emelik az átlagot...

2011. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
52%
Már megint ítélkezések.Főiskolás vagyok,maradok is,és most várom első gyermekünket.Ráadásul még két szakmát is készülök letenni,a diplomával nem lesz senki értelmiségi,és a legtöbbel(kommunikáció,bölcsész)kitörölheted a feneked.Sok ember akinek szakmája van értelmesebb,mint sok diplomás.Lehet hamarabb vállalnak gyermeket,legalábbis egy részük,de így legalább nem hal ki az ország,mert vannak olyan emberek akiknek nem csak a pénz,és a karrier a fontos.Nem tudom miért kell általánosítani,szüleim diplomások,mégis korán vállaltak gyereket.(21,24)Egyik barátnőmnek szakmája van és még évekig nem tervezi.Sok mindentől függ ám.Mi sem terveztük a férjemmel, de jönni akart,így hát jöjjön csak,mellette is lehet tanulni,meg normális életet élni,nem kell sz örömökről lemondani.
2011. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy gondolom, hogy attól, mert valaki alacsony iskolázottságú még nem feltétlen buta is és pláne nem amiatt vállal gyereket korán, mert máshoz nem ért.

Undorító ez az általánosítás.

Anyukám 20 évesen szült engem, volt egy szakmája. Utána dolgozott és megszülte az öcsémet, majd mellettünk letett 2 diplomát. Ahogy nézem a válaszokat ő alacsonyan iskolázottnak számít aztán tessék.

De nem kell valakinek letenni 1 diplomát ahhoz, hogy legyen esze.

Én 22 évesen szültem a fiam és rá egy évre lediplomáztam.


Miért kell amúgy egymásnak ugrani minden kérdésnél?

2011. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!