Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alacsonyabb iskolázottságú...

Az alacsonyabb iskolázottságú emberek jellemzően hamarabb vállalnak gyereket, mint az "értelmiségiek"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 19:46
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

"jártam egyetemre, de egyelőre nem fejeztem be."


Ahhoz képest egész jól sikerült leírnod az "egyelőre" szót, ami még diplomásoknak sem mindig szokott sikerülni. :)

2011. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
50%
van diplomám ,munkám,férjem.megleptél???
2011. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
32%
Gratulálok kedves kérdező "értelmiségi" jelződhöz! Legyél büszke az "értelmiségedre"...
2011. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
66%
Nekem érettségim van és két szakmám, tehát nincs diplomám és mégsem akarok még gyereket pedig 23 éves elmúltam.Alacsony iskolázottságú nekem az akinek 8 általánosa van.Na ők lehet hamarabb válallnak gyereket.
2011. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
vállalnak
2011. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
90%
Van alapja, de ez nem feltétlenül az okos vs. buta emberek közti különbség, ahogy sokan be akarják állítani. Egy szakmával az ember már 20 évesen dolgozik (és sokszor jobban is keres, mint egy diplomás), így van hova szülni. Ha nem lenne ez a fránya orvosi 6 éves, én is szívesen szülnék kb. 22 éves koromban, de sajnos így leghamarabb is csak a rezidens képzés előtt fogok (családi betegség miatt csak 30 éves korom előtt szülhetek, ha egészséges terhességet, és gyermeket szeretnék), és akkor ugye legjobb esetben is csak 1-2 évet "dolgozgattam" (mert ez nem az az egyetem, ami mellett az ember nyugodtan dolgozhat rendesen). Nekem nem elsődleges célom a karrierépítés, a család mindig az első. Szóval szerintem sok diplomás is szülne előbb, ha tehetné.
2011. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

"Gratulálok kedves kérdező "értelmiségi" jelződhöz! Legyél büszke az "értelmiségedre"..."


Mihez is gratulálsz? Direkt tettem ezt a szót idézőjelbe, de ne zavarjon.

2011. ápr. 12. 20:18
 18/32 anonim ***** válasza:
51%
Az alacsonyabb iskolázottságú emberek többnyire akkor vállalják a gyereket, amikor az már megfogant. Magyarul: jön és elfogadják, vagy nem.
2011. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
47%
20.02-es nem hülye te vagy a hülye!Tudod atól is függ h milyen suliba jár az ember!Mert én is elég kemény gimibe járok!Nemrég jött hozzánk egy problémásabb új lány!El is ment már mert szinte csak 1-esei voltak.Az előző suliba meg 4-5ös volt!Nem tudom ez h lehet lehet h csak nem tanult de olyan jegyzetei voltak h abból tanulni se lehetett!Amúgyis több témakörrel volt lemaradva!Nem feltétlenül azok kerülnek be felsőoktatásba akik megérdemlik és anya is annak idején megérdemelte volna de túl szigorú suliba járt 3-as eredménnyel nem lehet továbbtanulni!De nem mindenütt ugyanaz a szint.A barátnőm most ment át félévkor másik suliba mert nem volt jó tanuló most meg az!Pedig én azt hittem h minden gimi megterhelő!
2011. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
84%

Csak nálam ment úgy, hogy előbb érettségi, utána szakma? 21 vagyok és most teszem le a szakmát, szóval nem sokan végeznek ám 18 év körül.


Amúgy minden általánosításnak van alapja, DE azért ne essünk bele, hogy akkor leírjuk az összes nem "értelmiségit", mint szülő gépezet. (pl., nem vagyok értelmiségi, mégis értelmesen írok, többnyire, ezért is megy az általánosítás, hogy buták vagyunk, mint a fene)

2011. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!