Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor most kinek kellene...

Akkor most kinek kellene elnézést kérnie?

Figyelt kérdés
Apa elolvasta a naplómat, amibe beleírtam mindent. Tudom, gyerekes, de nagyon rosszul esett. Amin igazán kiakadtam, hogy pár nap múlva azt mondta: ,,Ne aggódj, azért én nem haragszom." Igen róla is van benne szó. De én nem kértem, hogy olvassa el. Akkor most kinek is kellene elnézést kérni? Vagy én csak egy gyerekk vagyok, akivel mindent meg lehet tenni?
2010. aug. 13. 10:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan, álljon és gondolkozzon mit rontott el!!!!!!!!!!!!!! Atya isten milyen emberek vannak! tuti hogy az ilyen szülők miatt vannak a kis köcsög emo taknyok is, meg a sok retardált félresikerült gyerek, aki nem lett rendesen nevelve...
2010. aug. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
78%
Inkább elhívnám bármilyen közös programra amitől nő a bizalma a gyerekemnek felém mintsem olvasgassam amihez semmi közöm. Lehet a gyerekem, lehetek érte felelős de ha valamiért nem velem osztja meg a gondolatait hanem a egy füzettel akkor inlább megdolgozok a bizalmáért mintsem könnyen és aljasan szerezzem az infót. Arról nem is beszélve, hogy oda ha negatív van írva az általában hevesség, indulat miatt van, ha élőben halgatnám meg ugyan azt akkor jobban tisztázhatná, megérthetném. Naplót magának ír az ember, mert bármit írhat, nemfigyel rá bántó-e míg az életben jobban meggondolja mit s hogy mond.
2010. aug. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Ha olyan jellegű titkaid vannak, amik a szülők hozzáállásával abszolút ütköznek, ne írj róla naplót! :D
2010. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező! Ez akárhogyan is nézzük a magánéleted megsértése. Független attól,hogy 14 vagy 24 éves vagy illetve, ohgy te vagy a ygerek vagy sem.

Nálunk a levéltitotk és naplotitok ilyen volt soha nem nézték meg.. miket írok.. én sem nézem az ő leveleiket.... stbszeélyes írásaikat.


Tehát a naplóért apádnak kéne elnézésat kérni. A tartalmáért neked nem,mert ez a te szmeéyles belső ügyed,hogy mit érzel és azt papírravetzed-e.

Ezzel a mondatával apád elárulta mit olvasott és figlyemezetett,hogy tudja mit írtál róla. A viták ,konfliktusok elkerülése végett ezt a mondatot felejstd el...,hogy ne feszegessétek azt amit írtál.


Szóval egy dolog biztos az egsézbe apádba vetett bizalmad most kicsit megingott.. az meg.,hgoy ő mi t gonbdoll legyen az ő ügye.

2010. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
68%

"Lehet,hogy nem illik,de egy szülő azért is nézheti meg,mert tudni akarja,mit csinál a gyereke! Elvégre ő a felelős érte!"


A szülő alakítson ki olyan kapcsolatot a gyerekével, hogy az elmondja neki mit csinál. Egyébként meg, ha olyan hülye a szülő mint egy segg, csak akkor olvas el ilyeneket, mert azzal eléri, hogy a gyerek konkrétan semennyire sem bízzon benne, és utána naplót se írjon.

2010. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, lány, de nem csinálok semmit, amiről ne tudna, kivétel a véleményem róla meg anyáról. Naná, hogy nem azt vágta a fejemhez, hogy tegnap délelőtt elhasználtam a wcpapírt és nem raktam be újat, vagy éppen megettem az utolsó süteméynt, csak hogy példát mondjak. Eddig tényleg jó tanuló vagyok, volt nemrég barátom, őt is ismerte az első perctől. És olyan, mintha nem is ezek érdekelnék, szóval mintha nem aggódásból olvasta volna, mert nem szólt hozzám négy napig, mert írásban elítéltem, hogy veszekednek anyuval, és azt írtam, hogy amint leérettségiztem és betöltöttem a 18-at keresek munkát egyetem mellett és lelécelek innen, mert ezt nem bírom nézni, hogy a TÁNYÉR és a POHÁR mindennapi fogyóeszköz lett. Ez a véleményem. Erre a felpofozott, hogy hálátlan kölyök vagyok, és azt mondta, ha tényleg elköltözöm, kéri vissza az összes pénzt, amit születésemtől belémfektetett. Eddig igenis megbíztam benne, ahogy először általában mindenkiben. Bocs, ez hosszúra sikerült, de picit ki vagyok bukva.
2010. aug. 13. 11:19
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ezért nem írok naplót.Mert anyám folyton a személyes cuccaim között turkál és nem fogja fel hogy neki ezt nem kéne.Múltkor átrendezte az egész szobám aztán meg csodálkozott hogy hogy felkaptam a vizet meg bedepiztem.A szekrényembe is simán benyúl,kimossa a koszos ruhákat,lenyúl néhány ruhát ami neki tetszik,stb.Ja és akkor is képes átrendezni mindent hogyha rend van.Volt olyan hogy suliból hazajövet az fogadott hogy az egész szobámban minden össze-vissza,szőnyeg felszedve,ágyam a szoba közepén,függönyöm lecserélve egy olyanra amin átsüt a nap,és nem lehet tőle aludni,éjjeliszekrényem lenyúlva stb.És azt tudta nekem mondani hogy nyugodjak le.És igaz hogy én nem szoktam vele semmit se megosztani,de ha próbálok neki valamit mondani akkor mindig elkezd üvöltözni,vagy valami teljesen másról beszélni.Egyszerűen képtelen vagyok vele bármiféle kapcsolatot kialakítani,és most már nem is igazán szeretnék.
2010. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Nálam szinte katonás rend van, és két éve magamnak mosok (bedobom a ruhát a gépbe és kész). Lehet ez volt gyanús apának és tényleg nem akart rosszat. Csak rosszul esett, akkor is...

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2010. aug. 13. 11:33
 29/33 anonim ***** válasza:
91%

Még szép, hogy nem haragszik. Ha nem kotorászik, nincs az egész, csak magának köszönheti.

Ha bizna benned és tiszteletben tartaná a dolgaidat, talán te sem írnál róla bántó dolgokat.

2010. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
91%
Meg kellene mondanod apukádnak, hogy más naplójába nem illik beleolvasni. És kben is, én úgy vagyok vele, hogy a gondolataihoz mkinek joga van, és ha vkiről vki rosszat ír (önmagának!!!), annak általában megvan az oka.
2010. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!