Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 20 éves lánynak 'engedélyt...

Egy 20 éves lánynak 'engedélyt' kell kérnie szüleitől, hogy elmehessen ide-oda?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan 20 év körüli fiatalt ismerek, akiknek részletesen be kell számolni, hogy kivel és hova mennek, és akik nem aludhatnak barátnőknél/ barátoknál, vagy a párjuknál. Az igaz, hogy a szülei tartják el, mert még tanul, de nem túlzás ez egy kicsit? Nem az lenne ebben a korban a normális, hogy a \'gyerek\' azt mondja, hogy megyek ide és ide, majd ekkor és akkor jövök. Vagy csak én gondolom így?
2009. aug. 14. 12:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos, még nem vagyok 20, de engem már elengednek ide-oda. Elmondom, hogy XY-nal megyek koncertre, hajnali 2 előtt tuti nem jövök haza, ne ijedjenek meg. Mondják hogy oké. Ha nem mondom meg hová megyek, hívnak hogy mikor megyek haza, hol vagyok stb.

19 leszek 3 hónap múlva

2009. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Idén leszek 20 éves, és én mindig megbeszélem itthon a szülőkkel, hogy hova megyek, és nem baj-e. Mivel ők tartanak el (tanulok, most keresek munkát), ők finanszírozzák a mozit/bulit/vidámparkot/színházat stb.

Egyébként mindenhova el szoktak engedni, és a másnál alvással sincs probléma, nálunk is sokszor van "panzió".


Én beszámolok róla, hogy hova megyek, és kikkel, kb. mikor jövök, sőt, néha fel is hívom őket, hogy figyu, most indulok. Ezt szoktam meg, így lettem nevelve, egyáltalán nem bánom.

2009. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Tegnap este írtam ki egy kérdést ide az egyéb kérdésekbe, a címe: Mit tegyek a szüleimmel? Teljesen el vagyok már keseredve!

Ha érdekel velem mit csinálnak, olvasd el! Nem vagy egyedül! :(

19/L

2009. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem anyukám mindig azt mondja inkább mondjak késöbbi időpontot h mire érek haza,mint h mondok egy x időpontot és még akkor se vagyok otthon. Hiába vagyok 20 éves meg kell mondanom hova meg kikkel és h kb mikor jövök
2009. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem addig tartozol beszámolóval, amíg ők nevelnek.

Ha nagy ember vagy és eltartod magad, akkor szépen elköltözöl, letartod magad, mellette jársz suliba és nem kell beszámolnod.

Ha nem vagy ennyire nagy, akkor otthon élsz, csak tanulnod kell (eltartanak) és engedélyt kérsz, ha akarsz valamit.

20 évesen az nem zavar, ha eltartanank a szülők, csak ha engedélyt kell kérni? Érdekes...

2009. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 vagyok (nemsokára 18), de mindenhova elengednek, ha előtte megbeszélem anyáékkal, nem zavar. Szerintem 20 éves koromban is így lesz, nem kell engedély, de megbeszélem velük. Viszont van egy 21 éves ismerősöm, akit néha alig engednek ki a szülei, és mindenről be kell számolnia, pedig jól ismerem a lányt, nem balhés, így ez a bizalmatlanság és túlzott aggódás felesleges. Főleg hogy nem is eltartott a lány (dolgozik, és a fizuja egy részét mindig a szüleinek adja).

17L

2009. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Csupán aggódnak és ez még akkor is így lesz, ha mégegyszer ennyi leszel. Engedélyt kérni már nem kell, csupán megmondani, hogy hova mész és kb mikor jössz, addig, amig velük vagy egy háztartásban. Amíg nincs felnőtt gyereke az embernek, addig lázadozik, aztán ha eléri azt a kort, akkor ugyanazt csinálja, mint anno a szűlők:) Nálam közli, hogy hova mennek és jönnek haza, avagy nem jönnek aznap. Ez az alap. Soha nem lehet tudni, hogy mikor történik valami és akkor azt sem tudom merre keressem őket. Szóval korlátok már nincsenek amióta nagykorúak, de tudjak róla és kész.
2009. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális,a szülő addig tekinti "gyereknek" a gyerekét,amíg ő tartja el,ő felel érte,persze túlzásokba nem kell esni,szerintem az lenne a normális,ha ÉRDEKLŐDIK,hogy hova mész mikor jössz,de ennyi,tiltani semmiképp nem lenne szabad,mert az ellenkezőjét lehet elérni csak.De hidd el,még mindig egyszerűbb,mint eltartani magad,dolgozni,és mellette tanulni,én ezt teszem,de egy percre sem bántam meg,hogy 17 évesen elköltöztem otthonról.
2009. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

mikor én 20 voltam elmentem ahova akartam, de mindig tudták hol vagyok, kivel és mikor jövök haza.

Szerintem pont ez az a kor, mikor a 'gyereknek' nagyon figyelnie kell arra, hogy tisztességes legyen a szüleivel és bebizonyítsa, hogy felelősségteljes felnőtt lett, vagy legalábbis nagyon közel jár hozzá.

Ez főleg akkor, ha a gyerek még otthon lakik. Ha mondjuk kolis vagy ilyesmi, akkor is őszintének kell lenni, viszont akkor kicsivel nagyobb a szabadság.

2009. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nincs általános szabály. Lehet így is, lehet úgy is.


Ahogy írtad, az a lényeg, hogy a szülei tartják még el, vagyis nem önálló. Mivel felnőttkorú, dönthetne az illető úgy is, hogy elköltözik otthonról, akkor onnantól automatikusan megszűnik felette a felügyelet, nem kell számot adnia senkinek semmiről. Cserében lemond az előnyökről, és eltartja magát. Vagyis ÖNÁLLÓ lesz. Ezen múlik. Úgy is tekintheted, hogy a szülők ezt kérik "cserébe" azért, hogy a jogi felnőttkora elérését követően is támogatják a gyereküket. Nem mindenki kéri ezt, van aki megbízik a gyerekében (tulajdonképpen az addigi saját nevelésében bízik meg ilyenkor), és nem számoltatja be mindenről. Különböző fokozatok vannak, a szülő egyéniségétől függően.


A valódi (nem életkori) felnőttség az önállósággal, a szálak elvágásával kezdődik. Odáig a gyerek szót fogad a szüleinek, hiába felnőttkorú, vagyis jogilag felelős a tetteiért. Amikortól önálló, kirepült a fészekből, már nem tartozik a szülei felé csak tisztelettel. Onnan nem kell szót fogadnia, addig igen. Ha ez 40 éves korában történik meg, akkor addig kell. 18 éves kora felett viszont dönthet erről.

2009. aug. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!