Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van aki össze készíti a...

Noemi2699 kérdése:

Van aki össze készíti a férjének az ebédjét Amit vissza magával a munkába vagy magának készíti össze?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 20:01
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nagyon sokáig pakolt a férjem kaját, meg magának is. Az volt a rutin, hogy én főztem, ő készítette a közös reggelit, és közben pakolt mindkettőnknek ebédet.

De én most home officen vagyok, ő nem, úgyhogy csak magának pakol. Korábban kel, mint én, de a reggelit előkészíti nekem.

Főzni változatlanul én főzök. Volt időszak, amikor ő főzött rendszeresen, de ő inkább az "odateszem, megfő magában" típusú ételeket részesítette előnyben, amikkel kevés munka van, én meg már untam állandóan főzeléket enni, ezért mondtam, hogy jólvan, mostantól én főzök. :D

2020. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
70%

Nem készít össze semmit. (Én vagyok a férj)

Tudja a beosztásomat, és kiállásra (buszvezető vagyok) azon melegében lehozza a végállomásra, illetve ha van más elfoglaltsága -mivel a járat útvonala mellett lakunk, és az egyik megálló 10 méterre van a házunktól- akkor az anyós adja fel nekem a meleg ebédet. :)

2020. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
65%

Nem a főzéssel van a baj, az csak egy kis kitérő volt, hogy nem mindig a nőnek kell. A kérdés a kaja pakolásról szól. Ami nekem annyira vicces, mert nekem nőként utoljára 18 évesen suliba csomagolt anyukám, azt sem azért, mert képtelen voltam, hanem mert reggel 5-kor félkómában tötymörögve soha nem lettem volna kész.


Felnőtt férfinak meg ki csomagolt kaját utoljára? Tegnap az asszony. Nem tudom eldönteni, hogy emiatt a férfiak nevetségesek vagy "istenek". Mint a kutya-macska vicc.


"Egy kutya gondolatai:

- Itt lakom ezzel az emberrel, aki etet engem, meleg szállást biztosít, simogat és szeret engem. Ezek szerint ő az Isten!

Egy macska gondolatai:

- Itt lakom ezzel az emberrel. Etet engem, simogat, takarít, szállást biztosít. Ezek szerint én vagyok az Isten!"

2020. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
60%

“ Nem tudom eldönteni, hogy emiatt a férfiak nevetségesek vagy "istenek". “


Segitek, nevetsegesek. ;)

2020. nov. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
17%

Jézusom, én komolyan elszörnyülködtem 1-2 kommenten, hova fajul a világ.

Értem én, hogy 21.század, meg esélyegyenlőség, meg satöbbi...

De lassan komolyan a férfiak fognak szoknyába járni.

És itt nem a kajacsomagoláson akadtam fenn.

Hanem a férfi főz, mos, takarít... akkor a nő mit csinál?!

Autót szerel meg fát vág? :D


28éves vagyok. 8 órát dolgozok, majd az ovisomat hazahozom, vele minden nap takarítok, főzök. Sőt, reggel mikor magamnak csomagolok, a ferjemnek is bepakolom az aznapi kajáját.

És még nem esett le a gyűrű az ujjamról. Pedig utálok mosogatni, utálok teregetni, és a minden napi főzés helyett is tudnék szórakozni. Férjem is 8 órát dolgozik, +másfél óra reggel az út, másfél haza. És nem várom el, hogy felvegye a kötényt, azt játdzon háziadszonyt. Ez számomra elég kiábrándító...

Mondjuk ő pedig a saját (férfias) dolgait csinálja itthon.


A gyerekemet is ebben a szellemben nevelem, és én is így nevelkedtem. Rosszul is lennék, ha én hordanám a nadrágot...

2020. nov. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
81%

Belvárosban nem kell autó, fa meg nincs. Vagyis van fa, de nem a mienk, hogy kivágjuk.


Engem nem a főzés tesz nővé, a tetteknek nincs nemük. És nálunk nem kell senkinek hordania a nadrágot, mert egyikünknek sem főnöke/vezetője/akármilyen feljebbvalója a másik. És nincs kukija a dolgoknak, hogy "férfiasak" legyenek.


A férfigyűlölet nem egyenlő azzal, hogy nem nyaljuk ki a másik felnőtt valagát.

2020. nov. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
77%

#46 Én meg a te kommenteden és mentalitásodon szörnyülködtem el, remélem kevés ilyen ókorban ragadt "a nő dolga minden házimunka" beállítottságú ember van köztünk így a XXI. században.

NINCS olyan, hogy ez női munka, se olyan, hogy ez férfi munka! Normális kapcsolatban mindkét egyenlő, nem pedig "a férfi hordja a nadrágot" elv érvényesül. Ő nekem nem a főnököm és nem is a feljebbvalóm, hogy ő kelljen azt a bizonyos nadrágot hordja.


Senki nem írta, hogy mindent a férje csinál, ő meg számolgatja a punciszőrét, de nehogy már az legyen leszólva, akiknél meg van osztva a házimunka. Igen is főzzön meg ő is néha napján, senki nem halt még bele és igen ő is takarítson vagy ha épp mosni kell, akkor dobjon be egy adagot és teregesse ki. Ennyire életképtelenek ne legyünk már felnőtt ember létünkre! Szomorú, hogy valaki mai napig azt tanítja a gyerekének, hogy anyuci szerepe a családban a cselédség, ő mint házi rabszolga funkcionál, 8 óra munka mellett még mos-főz-takarít + gyereket nevel, mert ez az "asszony dolga", míg apuci a kanapén mereszti a seggét.

Egy panelban nem kell se autót szerelni, se fát vágni, de hagyjuk ezeket az időszakos dolgokat, mert fát vágni, autót szerelni és füvet vágni családi házban sem kell minden egyes nap, ellenben főzni, mosni, ruhát elpakolni, ágyneműt cserélni, porszívózni, felmosni, port törölni stb majdhogynem napi rendszerességgel kell.

Egy házban, egy háztartásban lakunk, ő is ugyanúgy koszolja a ruhákat, kupit csinál, koszol, eszik stb, szóval a minimum hogy KÖZÖSEN is tartjuk fent a rendet! Én is ugyanúgy dolgozom 8 órában, mint ő, neki sem telik semmivel sem több időbe megcsinálni a kaját vagy elmosogatni az edényeket, úgyhogy maximálisan elvárható felnőtt férfiaktól, hogy ennyi önállóság legyen bennük. Nem a cseléde vagyok, hanem a vele egyenrangú felesége, ilyen egyszerű! Én is fáradt vagyok munka után, néha nekem is jólesik, hogy a másik pl megfőz vagy kiporszívózza a lakást, amíg pl én beülök 1 órára a kádba fürödni meg hajat mosni pl. Felosztjuk a feladatokat és nem mindent a nő nyakába sózzunk, mert "ez a dolgod" jeligével....

2020. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
60%

"Rosszul is lennék, ha én hordanám a nadrágot..."


Én meg attól lennék végtelenül rosszul, ami nálatok van, történetesen ha a férjemre, mint valami Istenségre, de minimum feljebbvalóként kéne tekintenem, mert ő hordja a nadrágot, míg jómagam le vagyok degradálva a házasságomban egy cseléd szintjére, akinek a szintén napi 8 óra meló után minden létező házimunkát a nyakába kell vennie plusz a gyereket is nevelnie kell, vinni-hozni stb, csak azért mert néhány begyepesedett, ókorban ragadt egyed úgy gondolja bizonyos otthoni teendőknek "puncijuk van", utalva arra, hogy ez a nő "dolga"....

Szomorú, hogy te a saját házasságodban nem vagy egyenlő a férjeddel és úgy gondolod, hogy a KÖZÖS háztartás vezetése csak és kizárólag a te (a nő) feladata, de az még szomorúbb, hogy a gyerekedet is erre neveled. Szép kis minta, anya 8 óta után meló mos-főz-takarít minden áldott nap, míg apa vakarja a tökeit. Ez igen.


Őszintén érdekelne egyébként, hogy amelyik férfi egyedül él, az mégis mit csinál? Nem mos, nem főz, nem takarít, mert az "a puncik dolga"?? Akkor tán éhenhal és megeszi a mocsok? Kötve hiszem, fogja a kis porszívót és kiporszívózik, meg ha nem akar retkes ruhában járni, akkor kimos magának, kiteregeti és még le is szedi. Akkor miről beszélünk?! Hisz képes megcsinálni minden házimunkát, akkor ez miért változik, amint barátnője/felesége lesz? Hmm? Ugyanúgy ki tud attól még mosni meg meg tud főzni, nem kell minden a nő nyakába varrni, ő is nyugodtan kiveheti a részét a közös háztartásból.


Undorító az a "férfi", aki úgy gondolja csak azért, mert neki pöcs van a lába között, alanyi jogon jár a fényesre nyalt fenek6. Meg még mit nem. Úgy repíteném az ilyen életképtelen fickót, mint azt a bizonyos macskát. Fizessen magának bejárónőt, ne engem, a társát tekintse annak!


És ez messze nem férfigyűlölet, elég beteges elgondolás, hogy azért mert a közös otthonukban 8 óra meló után elvárjuk, hogy a férjünk is vegye ki a részét a házimunkából, máris instant férfigyűlölők leszünk...🤦🏻‍♀️

2020. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
74%

"De hát főzni KELL, ha szeretjük, ha nem. Vagy ti csak magatoknak főztök?"

Nagyon sokszor igen, mert nem ugyanazokat az ételeket esszük. Vagy kötelező lenne? :D


#45

"Hanem a férfi főz, mos, takarít... akkor a nő mit csinál?!"

Ugyanezeket. Együtt/felváltva csináljuk a házimunkát. Az autószerelést is, meg a kerti munkát is. :)

Mivel, tudod, együtt élünk itt.

Számomra az lenne a kiábrándító, ha egy felnőtt embert úgy kellene kiszolgálnom, mint egy dedóst.

Ja, és szeretek nadrágot hordani. :)))



Amúgy mi vagyunk az egyetlenek, akik már este becsomagoljuk a másnapi kaját, hogy ne hajnalban kelljen vele vesződni? :D

2020. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
68%

"De hát főzni KELL, ha szeretjük, ha nem. Vagy ti csak magatoknak főztök?"


Főzök olyat, amit kívánok/tudok/gyors, és ha neki más kell, csinál mást. Mivel nem szeretek főzni, ezért gyorsan letudom. Általában rizs, hús vagy hal, és fagyasztott zöldséget kifőzök, ennyi. Sokáig éltem egyedül, és soha nem volt nálam otthon liszt vagy cukor, így ilyen kajákat nem is tudok csinálni. Rántani sem tudok. Gyerekként segítettem panírozni otthon, de olajsütőm nincs, és nem eszek panírt. Rántás, habarás, ezek felesleges dolgok nálam.

2020. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!