Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha férjhez megy és a férjének...

Ha férjhez megy és a férjének 3 neve van pl: Kis Tamás József akkor lehet e csak Kis Tamásné vagy nem?

Figyelt kérdés
Köszönöm 😊

2016. szept. 24. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Manapság már ritkán veszik fel úgy a nevet, hogy Kis Tamásné, de amennyiben így kívánja viselni, akkor a férj teljes nevét fel kell vennie.

Miért nem a saját vezetékneve elé/mögé/helyette veszi fel a férj nevét?Egyszerűbb lenne, mint Kis Tamás Józsefné.

2016. szept. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Kisné akárki, vagy Kis Tamás Józsefné lehet.
2016. szept. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Sógornőm K. Tamás Zoltánné, mert csak így engedték (nem akart más változatot). Mindig K. Tamásnéként használja. Iskolaigazgató a rövid változattal.
2016. szept. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Kizárt, utolsó. Ha K. Tamás Zoltánné, akkor még véletlenül se írhat alá, vagy mutatkozhat be hivatalos eseményen, mint K. Tamásné.
2016. szept. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Nagymamám is Lajos Sándorné, bár ez számomra akkor derült csak ki, amikor nagypapám meghalt. Ugyanis világ életében Lajosnéként mutatkozott be, így ismerték mindenhol, még bölcsődeigazgató korában is. ;)

A kérdésre válaszolva: felvenni hivatalosan, csak mindkettő keresztnévvel lehet a feleségnek, de élete 90%-ában nyugodtan használhatja csak az egyik nevet.

2016. szept. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Ez érdekes...0 %-ra lettem pontozva, holott dettó azt írtam, mint az utolsó válaszoló.
2016. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Én nem is tudom mi a bánatnak regisztráltam újra, egyszerűen annyi itt a kretén gyökér, hogy a hajam égnek áll!
2016. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én mindenki válaszát köszönöm és értékelem.

És sajnos csak úgy lehet. Bár meg fiatal vagyok hozzá de érdekelne, hogy ha ledoltorálnék hogyan nézne ki a férjezett nevem 😊

2016. szept. 24. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:
3, szívesen megadom a suli nevét, megnézheted az igazgatót, és megadom az államvizsga névsor linkjét, ahol meg teljes néven szerepel...
2016. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bocs, 4, nem 3
2016. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!