Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van aki össze készíti a...

Noemi2699 kérdése:

Van aki össze készíti a férjének az ebédjét Amit vissza magával a munkába vagy magának készíti össze?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 20:01
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
77%
Van mikor magának csomagol,van mikor vesz valamit, de legtöbbször én csomagolok. Kávét szigorúan én főzök (férjem patkánymérget főz 🤦‍♀️🤣)
2020. nov. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
60%

Nem csomagolok. Teljesen más a munkarendünk, a házimunka 80%-át én csinálom, szóval nem veszem még ezt is a nyakamba.

Mint ahogy a ruháit sem pakolászom, nem nyúlok a szekrényébe.

Felnőtt ember, csinálja meg.

2020. nov. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
45%

20as,nem, nem csicskát akartam mondani. Eleve az ebédről volt szó, te pedig porszívózásról meg nem tudom miről beszélsz már, amiről nem is szól a kérdés.

Igen, én érzek magamban olyan ösztönt, hogy tápláljak. Ebben nincsen semmi rossz, és mint mondtam, visszakapom máshogy ezt a "szolgáltatást".

Sok nő gyereket se akar (szerencsére), de attól még a női biológiához tartozik az anyaság is.

2020. nov. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
91%
Mindig magának készíti össze vagy csinál magának szendvicset.
2020. nov. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
98%

Mivel magamnak is készítek, ezért egyszerübb, ha neki is én csinálom meg, mert idöben is, munkában is kevesebb, mintaha egymás után vagy egymást kerülgetve mindenki saját magának csomagolna.

Amíg én az ebédet összecsomagolom, addig a férjem elkészíti a reggelit, megteríti az asztalt, utána meg nyugodtan megreggelizünk együtt.

Jobb helyeken ezt munkamegosztásnak hívják és szerintem ez lenne a normális mindenhol.

2020. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
87%
A főzés a férjem dolga,de én rakom dobozba amit visz magával a munkába.
2020. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
29%

Hat nem tudom, ez nekem is fura, hogy valaki ebedet csomagol a parjanak/ferjenek, mintha valami taknyos hulyegyerek lenne 🤣

Ha en lennek a ferj, engem ez zavarna.

Nokent meg plane nem fogok egy extra terhet venni a nyakamba.

Mas, ha valami kiveteles eset miatt kulon megker, hogy csomagoljak neki, termezetesen egyszer-egyszer belefer,

na de hogy minden nap??

Utoljara anyukam csomagolt nekem kajat, akkor volam 10 (!!!!!!) eves!!

2020. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
46%

Igen van...

Reggel 5kor felkelek miatta, főzök neki meleg teát a termoszba, csinálok reggelire szendbicseket, és teszek főttkaját is neki. Bepakolom a táskájába, míg felöltözik, elkészül, így megy dolgozni.

Én pedig visszafekszem, mert ráérek 7kor kelni.


28L

2020. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
21%

"Igen, én érzek magamban olyan ösztönt, hogy tápláljak."


De honnan tudod, miben más, mint egy tulajdonság? Honnan tudod, hogy ösztönt érzel? Miért kell, hogy ez egy "női ösztön" legyen, és ne "Piroska tulajdonsága"?


Rákerestem google-ön, nem adott ki tápláló ösztönt, csak szoptatósat.

2020. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
49%

"De tényleg örömmel tölt el, ha valaki elé ételt tehetek, pedig nem így neveltek, sőt főzni se tanítottak meg, viszont láttam sok jó példát, az igaz."


Nagyon egyszerű. Nem szeretek főzni. Inkább nézem a plafont ugyanannyi ideig, mert az izgalmasabb.


Ha valaki elé kaját teszek, ami az utálatom, az unalmam, és az undorom eredménye, és jóízűen falatozik, attól nekem "kevesebb" érzésem van. És ennek csak annyi az oka, hogy nem élvezem a főzést, ő pedig élvezi a nem-élvezetem eredményét.


Kötni szeretek. Ha valaki használja a sálat, sapkát, amit kötök, az jólesik, mert azt szeretettel készítettem el.

2020. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!