Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kisgyermekes rokon megy...

Ha kisgyermekes rokon megy látogatóba, kinek a felelőssége odafigyelni... ?

Figyelt kérdés
... arra, hogy - az egyébként nem 'bababarát' lakás - alacsonyan lévő eszközeiben a másfél éves gyerek ne tegyen kárt (pl. lenti polcon lévő könyv lapjainak kitépkedése, stb.)? (nagy a lakás, rengeteg mindent el kellene pakolni, hogy semmi törékenyet, tönkretehetőt ne érjen el a baba)
2020. szept. 26. 09:18
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
84%
De persze, majd én fogok a napomból két órát arra szánni, hogy mindent elpakoljak, meg a vendégek után visszapakoljak, csak mert gyerekkel jönnek. Hogyne. :D Egy kicsi gyerekre eleve folyamatosan oda kell figyelni, főleg ha nem otthon vannak. Szerintem ez 100%-ban a szülő felelőssége.
2020. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
93%
Ha gyerekre nézve veszélyes dolgok vannak, azt közöld a szülővel (én az olyan polcon levő könyveket is annak tartom, amiket magukra tudja rántani őket), és arra hivatkozva ne is engedd be az adott szobába. De akár az értékekre hivatkozva se engedd be bizonyos helyekre. Alapvetően a szülő felelőssége vigyázni a gyerekére, de gondolom, mivel napi 24-ben van vele, a folytonos résen levést szerintem nem bírja senki sem. Esetleg megkérném a szülőket, hogy hozzanak babakarámot, vagy valamit, és elmondanám, hogy a szoba nem gyerekbarát. Mi egyszer festettünk egy oviban egy nagyobb képet gyerekeknek, a földön volt egy csomó festék, egy anya beszélgetett, és közben mászkált az olyan totyogós, még nem ovis gyereke. Az nem zavarta, hogy a gyereke zavar mindket a munkában, nem hagy dolgozni, de modtuk neki, hogy a gyerekre veszélyesek a festékek, akkor egyből el tudta vinni onnan a gyerekét.
2020. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 Metionin ***** válasza:
93%
A szülőé. Ha a gyerek nem tud viselkedni, ne vigye, vagy ha viszi, ne engedje hogy pakoljon.
2020. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
0%

Amikor mi anyóshoz vittük a lányom, az egész találkozó arról szólt, hogy anyós nyivákolt, ezt nem szabad, azt nem szabad, de annyi esze nem volt, hogy elpakolja a vázát a tv állványról, mert a 8 hónapos simán belecsimpaszkodott. A többi tárgyról nem is beszélve.

(Egy ilyen korú babának hiába mondják, mit szabad mit nem, de a sok tiltás is feszültséget kell a babában, aki ugye is ismerkedik a világgal)

Ezt egy-két alkalommal még végighallgattam, aztán úgy döntöttem, hogy, aki erre nem képes, hogy egy picit a vendége (unokája) kedvére tegyen, az babázás igénye esetén jöjjön hozzánk. Nem beszélek a két kutyája szőréről, porszívózás elmulasztása és a portörlés elfelejtése a tv állványon, kis polcokon stb.

Azóta mi nem is voltunk nála, ő meg nem szívesen jön, mert nem érzi otthon magát (nem is kell otthon éreznie magát, hisz nem otthon van :) )

2020. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó , miért is kéne órákig pakolászni, mert TE nem vagy hajlandó vigyázni a gyerekedre?
2020. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
6%
Hajlandó vagyok, de nem azért megyek vendégségbe, hogy folyamatos, minden pillanatban felügyeletet lássak el, mert sok a törékeny dolog, ne masszon a kutya szájába, a macska alomba stb Baromi fárasztó ez ugyanis. Inkább nem megyek. Itthon nem kell lesnem minden pillanatban a gyereket mert tudom, hogy minden biztonságos.
2020. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
92%
Akkor ne is menj ha nem vagy hajlandó vigyázni a nyolc hónaposodra..
2020. szept. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
93%
Jaj, baromi fárasztó, mindjárt sírok. Nem kényszer a gyerekvállalás, ha neked "fájasztó", akkor nem kellett volna még egy neveletlen kölyköt kipottyantani.
2020. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Abban az estben a vendéglátóé a felelősség, ha azt mondja, hogy teljesen bababarát a lakás, a szoba, nyugodtan randalírozhat a pici. Egyébként a szülő felelőssége, de ha kárt okoz a gyerek, viszont szerintem kicsi az esélye, hogy megtérítsék (letudják, egy ne haragudj-al, meg sajnálkoznak egyet), ezért nem árt, ha résen van a vendéglátó is, ha a szülők nem vigyáznak a gyerekükre, jelezze mindenképp (ha a jelzés kevés, akkor cselekedjen, pl. gyereket babakocsiba, szobákba nem beengedni.stb)
2020. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
8%

Érdekes, szerintetek akkor normális az , amikor a nyolc hónaposom mindent meg akar fogni, rágni, folyamatosan felügyelem, veszem ki sorban a kezéből az értékes vázát, dobozokat stb ami mind elérhető magasságban van, nem lankadhat a figyelmem egy pillanatra sem órákon keresztül, mert veszélybe kerülhet. A gyereket ez frusztrálja mert semmit sem csinálhat, nyilván a saját kis játékai már nem annyira érdekesek, mint a tv állvány kincseket rejtő polcai.

Komolyan ennek mi értelme van?

És igen, inkább nem megyek ilyen anti bababarát emberekhez, mert abban a pár órában tudok itthon nyugodtan főzni, pakolni stb, mert tudom, hogy a gyerekem biztonságban van.

2020. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!