Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kisgyermekes rokon megy...

Ha kisgyermekes rokon megy látogatóba, kinek a felelőssége odafigyelni... ?

Figyelt kérdés
... arra, hogy - az egyébként nem 'bababarát' lakás - alacsonyan lévő eszközeiben a másfél éves gyerek ne tegyen kárt (pl. lenti polcon lévő könyv lapjainak kitépkedése, stb.)? (nagy a lakás, rengeteg mindent el kellene pakolni, hogy semmi törékenyet, tönkretehetőt ne érjen el a baba)
2020. szept. 26. 09:18
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
88%
Némelyik kár megfizethetetlen. Fentebb írtam az üveget, az ujjcsonkolást, egy értékes padlóváza (ráadásul örökség) összetörése... Hiába vesznek nekem új vázát! A régit féltem.
2020. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
91%

Persze, a vendéglátó érdeke, hogy az értékes, sérülékeny stb. tárgyakat elpakolja...

De hogy pakoljam el pl. a 160 literes akváriumot, ami ráadásul minden gyereknek nagyon érdekes, vonzó? A gyerek nem képes megérteni, hogy ne püfölje a frontüveget, de a szülőnek fel kellene fognia, hogy ne engedje neki...

Én úgy oldottam meg, hogy ha feltételezem az anyukáról, hogy képes és hajlandó a gyerekét kontrollálni, akkor meghívom.

Ha olyan anyuka, akit nagy ívben ... bele, hogy mit csinál a gyereke, akkor nem hívom meg. Ez van, nem akarok veszekedni senkivel.

2020. szept. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
55%

Alapvetően a szülőké a felelősség.

Viszont vendéglátóként elpakolnám azokat a dolgokat stb,tehát "veszélyteleníteém" nagyjából a terepet

2020. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Vendéglátóként amit lehet, elteszek, vagy "körbekerítem", hogy ne lehessen egyszerüen hozzáférni. (Tudom, hogy egy gyerek borzasztó találékony, de így legalább idöbe telik neki odajutni és közben van idö arra, hogy észrevegyék.) Értékes könyvet, vázát, stb nem hagyok elérhetö magasságban.

Szülöként kötelességem arra figyelni, hogy a gyerek ne okozzon kárt a vendéglátónak (meg magának), amennyire csak lehetséges. Ha úgy érzem, a gyereket nem vagyok képes kordában tartani, akkor nem megyek vele olyan helyre, ahol ez probléma lehet.

AZ jó dolog, ha a gyereknek van lehetösége felfedezni dolgokat, de ezt ne máshol tegye, ahol a vendéglátónak ebböl kára lehet, pl az említette akvárium, a gyereket úgy odaengedem, ha csak nézi azt, de ütögetni nem engedem.


Vendéglátóként igenis rászólok arra a szülöre, aki nem figyel oda a gyerekre, akkor is, ha sértödés lesz belöle.

Szülöként meg természetesnek veszem, hogy a gyerekre azok a szabályok vonatkoznak máshol, amit ott a vendéglátó állít fel, még akkor is, ha nem értek vele egyet. Ha nagyon zavar, akkor vagy nem megyek oda többé, vagy a gyereket nem viszem magammal.


"Én ha vendéget hívok, igyekszem figyelni arra, hogy vendég legyen. Mi a jó abban, hogy még egy normális beszélgetésre sincs lehetőség, mert ő bébiszitter folyamatosan?"


Ez elvileg szép is lenne, de nem mindig megvalósítható. Ha olyan bútorok vagy nagyobb tárgyak vannak, amit nem lehet elpakolni, akkor igenis a szülönek oda kell figyelnie a gyerekre.

Ha mindkét fél tudja, hogy a gyerek sok odafigyelést igényel, akkor ne tervezzenek önfeledt beszélgetést, vagy hívjanak valakit, aki közben a gyerekre felügyel.

2020. szept. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
76%
Én is elpakolom a rúzst, parfümöt, egyéb csillogó és vonzó dolgot, hiszen tudom, hogy nagyon szeretnék megkaparintani és "játszani" vele.
2020. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
98%
Sok gyerek van a családban, azt kell mondanom, hogy a normális szülő megy utána, figyel rá, rászól. Amelyik szülő ezt nem teszi meg, csak leveti magát a kanapéra és a gyerek azt díbol amit akar, az másban is ilyen, a gyerek azt csinál, amit akar, ha valami kárt/bajt csinál, akkor meg jön minden kifogás, hogy nem az ő hibája, a mai gyerekek ilyen kíváncsiak, később mikor nagyobb a gyerek és már magától is tudhatná, akkor meg megy a szöveg, hogy a gyerek fáradt, akkor csinál hülyeséget stb. Nekünk ilyen hanyag szülővel abból is volt már probléma, hogy a gyerek szó nélkül ellopott volna dolgokat, mikor meg szóltam, a szülő megvonta a vállát, hogy pedig van neki ilyen otthon, aztán áttolta rám a szarrágó szerepét, hogy mondta neki, hogy kérdezd meg, hogy odaadják-e. Nem az, hogy elmondja neki, hogy ilyet nem csinálunk, tedd vissza, ez az övék, majd játszol vele, ha megint jövünk, ne adj isten azt is elmondja, hogy amúgy is van sajátod (bár szerintem ez midnegy, mert ha nincs neki is, mi az, hogy elviszi?) hanem átnyomja rám, hogy majd én nem engedem, hogy elvigye. És a gyerek öt és fél éves, tehát még nem is azt, hogy úgyse érti. Csak lusta rá energiát szánni, meg mindig megvan a kifogás, hogy a körülmények stb. vele meg a gyerekével nincs gond. Ugyanez a gyerek mikor kisebb volt olyan vadul erővel esett neki az én gyerekeim játékának, hogy szóltam, hogy óvatosabban csinálja, akkor a kanapéról még odaszólt az anyja, hogy nem törik el az olyan könnyen.
2020. szept. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
94%

Ha en vagyok a vendeglato akkor amit lehet elpakolok es keritek egy dobozt vagy nagy szatyrot, amibe belerakom a nalam levo gyerekeket erdeklo es biztonsagos jatekot.plus regi kemenylapos mesekonyv kabalak dormogo domotor mazagin.ha nincs ilyen pech de akkor szolok az anyukanak hozzon mar a gyereknek valamit mert itt meg egy pinponglabda sincs.

Es elrakom ami ertekes egy szinttel feljebb.

Ha megjonnek akkor meg kozlom az elejen hogy a gyerekre tessek vigyazni valamelyik zulonek mert sajnos vannak konyvek es egyebek amiket nem tudtam elpakolni es nehogy raboruljon vagy baj legyen.

Ha en megyek en viszek mindig sajat jatekot es ha kedvem tamadna a gyereket lepasszolni akkor azt egyertelmuen teszem hogy tessek tidsz ra vigyazni? Legyszi nehogy valami baj legyen. De eleve olanra nem biznam aki ezt nem akarja vagy szerintem nem is tdja vallalni.


Ha meg ram soznak veletlenu gyereket (ezek szerint mint rad hogy te mentel utana), akkor 15 perc mulva folkapom a gyereket odaviszem anyjanak vagy apjanakes monom nez kit hoztam! Tessek odadlak anyanak mert mar ramolni akartad a konyveket es azt nem szabad.

2020. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
88%

Egy évvel ezelőtt volt 4 és 5 éves a fiam, és a lányom. A sógoréknak akkor vot 6 éves a kislányuk. Amikor jöttek, ez a kislány szó szerint rombolt. Kipakolta az ágyneműt, azon ugrált. Nem volt olyan játék, ami a kezéből éppen került volna ki. Ha más nem, hát apró darabokra törte a zsírkrétát. Szóval eléggé eleven volt. Aztán egy két látogatás után elbeszélgettem a szülőkkel, hogy nekem is van két gyerekem, de ilyeneket nem csinálnak. Persze meg sem hallották. Aztán mikor levette a polcról a fejlesztő könyvet, ami fontos volt a kisfiamnak, rászóltam, hogy tegye vissza. Visszarakta, majd amíg kimentem a konyhába újra le vette, és kitépkedte a lapokat. Az anyja meg ott ült mellette és végig nézte. Na akkor durrant el az agyam. Azóta ha jöttek, leültettem a gyereket egy kis székre, és onnan nem mozdulhatott, amíg nálunk voltak. Kevesebbszer jönnek, de amikor ott vannak, határozottan megmondom neki, hogy mihez nyúlhat, és mihez nem. A gyereket nagyon sajnálom, de ha szülők nem tudják megnevelni, annak ne mi igyuk meg a levét.

Fordított esetben is így gondolkozom,hogy ha mi megyünk valahova, akkor az én felelősségem figyelni a gyerekemre. Ha gyermektelen vendéghez megyünk, akkor viszünk egy színezőt, babát vagy kisautót, így el tudják magukat foglalni, amíg mi beszélgetünk. Vagy addig nézhetnek egy mesét.

2020. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
91%

Sok válaszoló arról beszél, hogy ami olyan, azt elteszi a gyerek elől. Helyesen teszi.

Viszont - amiket én is írtam feljebb - van, amit nem lehet eltenni!

- Egy szekrényfiók az alsó régióban, amit a gyerekek szeretettel szoktak kihúzni, betolni. Ilyenkor csukhatja oda az ujjait úgy, hogy sír (persze, hogy fáj neki), esetleg - mint írtam - le kellett vágni a gyerek 3 (három) ujját!!! Ami legfájóbb lehetett a szülőnek, hogy évek múlva a gyerek megkérdezte a szüleit, hogy miért nem vigyáztak rá!!! Na, ezt tessék elképzelni szülői bánat nélkül! Késő bánat - eb gondolat.

- Más ilyen veszélyforrás lehet az alul is üvegezett szoba- és vitrinajtó. Ezt nem lehet eltenni a gyerek elől!! Odamegy, összeakadnak a lábai, orra esik - máris berámázza a kis fejét és folyik az arcából a vér, netán örök heget hagyva maga után. Ezek a veszélyforrások és ezért kell a gyerekre vigyázni, természetesen a szülőnek.

Amikor a szülő azt mondja, hogy nem baj, ha elesik (netán sír is), felkel és minden rendben. Igaza van, de csak olyan esetben ha pl. megbotlik a küszöbben, beveri a fejecskéjét az ajtó rámájába. Sír, de majd elhallgat. Igaz, de ilyen esetben is lehet koponyatörés az eredmény! Egy pici gyereket egy pillanatra sem szabad téveszteni szem elől!!!

2020. szept. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
95%
Ha boltba mész, a boltos felelőssége elpakolni a polcokról az árut a gyerek elől? Nem. Mindig mindenhol a szülő dolga figyelni, hogy ne tegyen kárt semmiben a gyereke. Nyilván kivétel az, amikor ideiglenesen rábízza gyerekgondozóra vagy pedagógusra a gyerekét, de amikor a szülő van vele, akkor az ő dolga vigyázni a gyerekre, senki másé.
2020. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!