Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kisgyermekes rokon megy...

Ha kisgyermekes rokon megy látogatóba, kinek a felelőssége odafigyelni... ?

Figyelt kérdés
... arra, hogy - az egyébként nem 'bababarát' lakás - alacsonyan lévő eszközeiben a másfél éves gyerek ne tegyen kárt (pl. lenti polcon lévő könyv lapjainak kitépkedése, stb.)? (nagy a lakás, rengeteg mindent el kellene pakolni, hogy semmi törékenyet, tönkretehetőt ne érjen el a baba)
2020. szept. 26. 09:18
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
91%
A szülők felelőssége.
2020. szept. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
#8 Olyan az a kisfiú mint a sajtkukac, nem igazán hiszem, hogy megmaradna bárki ölében is egy-két percnél tovább. De ez természetes is egy ekkora gyereknél, nem is azt várnám el, hogy ő nyugton maradjon...
2020. szept. 26. 09:37
 13/50 anonim ***** válasza:
96%

Ha látod, hogy a szülő nem törődik a gyerekével, akkor figyelmeztesd a szülőt, hogy menjen a gyereke után, nehogy baja essen. Pl. így: "Kati, Misi, nézd csak, megy a pici. Nehogy baja essen...! Ha a pici megint megy, újból a szülőt figyelmeztetném és nem én mennék a gyerek után.

Ha megsértődnek - ne aggasszon.

2020. szept. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
#13 Ők ezt nagyon lazán veszik, azt mondják, hogy "hagy menjen felfedezni". Inkább rám néztek furcsán, hogy miért járkálok a pici után.
2020. szept. 26. 09:40
 15/50 anonim ***** válasza:
93%
Az már a szülő problémája ha nm marad meg a gyerek. Ettől nem várható el a házigazdától, házigazda gyerekétől hogy helyettük rohangáljon a gyerek után, mert csesznek rá figyelni.
2020. szept. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
#14 Lehet én vagyok parázós, én az enyémek után is mindig mentem, amikor ilyen picik voltak.
2020. szept. 26. 09:42
 17/50 anonim ***** válasza:
81%
13-as! Nem sértődnek meg, helyette azt mondják: hadd menjen, elesik majd feláll. Nem lesz semmi baja! - ezzel el is van intézve. Ismerem ezt a fajta szuloket.
2020. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
59%

Én addig hívnám fel a szülők figyelmét a gyerekükre, amíg rá nem jönnek, hogy azt szeretném, ha elmennének tőlünk.

Lényeges: akkor figyelmeztetném a szülőt, ha látom, hogy a gyerek egy bútor üvegéhez közelít (megbotlik és az üvegbe esik), vagy valami máshoz közelít, ami a felnőttnek nem okoz bajt, de a meggondolatlan picinek baja eshet. Pl. húzogatja és tologatja a fiókokat. Összeroncsolhatja annyira a kis ujjait, hogy csonkítani kell! Megtörtént eset!!!

2020. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
10%
Én ha vendéget hívok, igyekszem figyelni arra, hogy vendég legyen. Mi a jó abban, hogy még egy normális beszélgetésre sincs lehetőség, mert ő bébiszitter folyamatosan? Úgyhogy igen, függetlenül attól, hogy a szülő dolga a gyerek, én igyekszem megoldani, hogy minél kevesebb veszélyhelyzet adódhasson.
2020. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
91%

A szülő feladata. Nehogy már a vendéglátó bébicsőszködjön más gyerekére...


Ha meg a szülők sz@rnak arra, hogy mit csinál a gyerek, szépen fizetik a károkat.

2020. szept. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!