Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kisgyermekes rokon megy...

Ha kisgyermekes rokon megy látogatóba, kinek a felelőssége odafigyelni... ?

Figyelt kérdés
... arra, hogy - az egyébként nem 'bababarát' lakás - alacsonyan lévő eszközeiben a másfél éves gyerek ne tegyen kárt (pl. lenti polcon lévő könyv lapjainak kitépkedése, stb.)? (nagy a lakás, rengeteg mindent el kellene pakolni, hogy semmi törékenyet, tönkretehetőt ne érjen el a baba)
2020. szept. 26. 09:18
A kérdező szavazást indított:
A vendéglátó kötelessége gyermekbarát környezetet kialakítani
A szülő kötelessége minden mozdulatát figyelni a picúrnak, hogy ne legyen baj
217 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez közös érdek.

A vendég látó, ha tudja, hogy jön egy gyerek hozzá, akkor az értékesebb dolgait elrakja.

A szülő meg figyeljen a gyerekre, hogy véletlen se forduljon elő semmi baleset.

2020. szept. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően a szülő felelőssége, de szerintem a vendéglátónak is lehet annyi esze, hogy tudja, bizonyos dolgokat érdemesebb elrakni babás látogatás előtt.


Oké, itt most nem a könyvekről beszélek például. De nem is értem, hogy maradhatna egyedül egy kisgyerek olyan sokáig, hogy nekiálljon könyveket tépkedni?

2020. szept. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
92%
A szülő felelőssége a gyerek, minden körülmények között. Pláne egy ekkora. Szép is lenne ha bele kéne szólnom hogy mit szabad meg mit nem a más gyerekének, mert a szülő tojik rá hogy ne okozzon kárt...
2020. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
#1 Értékes dolgok amúgy sincsenek elől, csak ilyesmik, mint könyv, folyóiratok, dísztárgyak, ruhásszekrény alsó fiókjai is adják a lehetőséget a pakolásra...
2020. szept. 26. 09:26
 5/50 anonim ***** válasza:
93%

Egyértelműen a szülőé.

Nyilván én se hagynék elől egy porcelán kínai vázát, amit méregdrágán vettem,vagy uknagyapamtol örököltem, de biztos nem rámolnám át a lakást.

És az se mindegy, a másik gondol-e erre egyáltalán, nekem is csak azért jutott eszembe a vázás példa, mert van macskám, de, ha a vendéglátósnak se állata, se gyereke, talán meg se fordul a fejében.

Az anya ismeri a gyerekének az életkori sajátosságait, neki kell erre figyelni.

2020. szept. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
96%

Egy kisgyereket amúgy sem szabad felügyelet nélkül hagyni, ez pedig a szülő feladata.


Nem csak a "károkozásról" beszélek, de pl előfordulhat olyan is, hogy lenyel valamit.


A vendéglátónak érdemesebb pár dolgot elpakolnia, legalább "gyerek-hatókörön" kívül, de összességében a szülőnek kell odafigyelnie.

2020. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
#2 Nem tépked össze több könyvet, de pl. egy könyv levétele, és abból 1-2 lap kitépése pár másodperc. A szülők pedig szeretnek beszélgetni, és ilyenkor hajlamosak elfeledkezni a piciről. Pár hónapja én járkáltam a lakásban végig utána ahogy mászott, amíg a szülők beszélgettek a többiekkel.
2020. szept. 26. 09:29
 8/50 anonim ***** válasza:
25%
hogy hajlamosak ekkora gyerekről elfeledkezni? Ölbe lehet ám venni azt a gyereket... Gondolom te a szülő vagy a sztoriban.
2020. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
57%
Most olvasom hogy nem te vagy a szülő, bocsánat.
2020. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek abban, hogy a vendéglátónak a saját jól felfogott érdeke, hogy "mentse, ami menthető". De ha a felelősségről beszélünk, egyértelműen csakis a szülő felelőssége. Nem várható el a vendéglátótól, hogy átpakolja a lakást a gyerek kedvéért.
2020. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!