Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul vagyok egy fogyatékos...

Rosszul vagyok egy fogyatékos rokonomtól. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy fogyatékos unokatestvérem. Már felnőtt. Az a bajom, hogy akármikor találkozunk családi összejöveteleken, fizikailag rosszul vagyok tőle. Amint meglátom, érzem hogy felmegy a vérnyomásom. Nem tudok vele egy asztalnál enni, mert szürcsöl, csámcsog, visszaköpi az ételt a tányérba, teli szájjal kiabál, annak velejáróival. Nagyon hangos, nagyon dacos, néha követelőző. De nem is ez a bajom vele, szegény egy szót sem szól, de ha meglátom nem is olyan mintha a hideg, hanem mintha valami rossz zsibbadás futna végig rajtam. Ha tudom hogy nagyobb családi összejövetel lesz, előre ideges vagyok, enyhe gyomorgörcsöm van, mert tudom, hogy ott lesz és órákon át el kell viselnem.


Kéthetente találkozunk, szóval nem napi a kapcsolat. Mit tegyek? Menjek pszichológushoz? Vagy ajánlotok valamilyen könyvet ebben a témában? Ilyenkor, amikor nincs a közelemben csak sajnálatot érzek iránta, de amikor egy légtérben vagyunk, ki tudnék szaladni a világból. Nem utálom vagy ilyesmi, baromi rossz neki is meg a szüleinek is. Hogyan érzékenyíthetném magam vagy mit tehetnék, hogy ez a rossz érzes, viszolygás elmúljon? Nem szeretnék rossz vagy kirekesztő ember lenni, bűntudatom is van, hogy ennyire nem tudok vele mit kezdeni. Voltatok esetleg hasonló helyzetben?


Én 19 éves nő vagyok, az unokatestvérem 32 éves nő, értelmi fogyatékos és tolószékes.



2020. jún. 28. 13:48
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
75%

én értelek, kérdező..nekem a testvérem volt ilyen..naponta kellett ezt végigszenvednem.


és nem, nem tudom megbocsátani a szüleimnek...pedig lassan 60 éves leszek és, nos..van az a hátránymennyiség, amit sose lehet ledolgozni..

2020. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
El sem tudom képzelni, milyen lehet ez minden nap. Tényleg, egyszerűen elképzelni is lehetetlen. 21-es, nagyon sajnálom :(
2020. jún. 28. 22:38
 23/40 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, azért tisztellek, hogy 19 évesen nem csak azt látod ebből az egészből, hogy te nem akarod az uncsitesódat a közeledbe. Látszik az írásodból, hogy őszintén megértő vagy mindenkivel szemben, és nem csak a saját érdekedet veszed figyelembe. Ennyi idősen szerintem sok más lány csak azzal foglalkozna, hogy ő nem tudja elviselni, és tovább nem látna.
2020. jún. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
38%
Minek 2 hetente találkozni velük? 19 éves felnőttként élem az életem és nem anyámékkal járok rokonokhoz hétvégente! Ne menj, mártírkodjanak anyádék kedvükre de neked ez nem kötelező.
2020. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy miért megyek. Jövőre úgyis megyek kollégiumba, akkor gondolom kevesebbet fogunk találkozni. De ha csak ünnepnapokon találkozunk, a probléma akkor is fennáll, legfeljebb ritkábban kell vele szembesülnöm.
2020. jún. 29. 10:03
 26/40 anonim ***** válasza:
49%

Akkor házhoz mész a pofonért. Semmi értelme nem volt kiírni a kérdést mert erre egy megoldás van: nem mész oda kéthetente. Ünnepnapok hogy ne lenne nagy változás? Akkor nem havonta kétszer lenne hányingered hanem csak évente néhányszor.

Minden rosszindulat nélkül, de pont olyan mártír vagy mint anyukád. Valamiféle megfelelési kényszer miatt szenvedsz inkább, minthogy felvállald hogy te ezt nem akarod.

És ebből fakadóan biztos jólesik hogy itt is sokan írják hogy tisztelnek érte. Hát én nem tisztellek. Nem bírom amikor van valaminek egy pofonegyszerű megoldása de valaki mégis a szenvedést választja hogy mások azt mondják de jó ember vagy.


Mert neked igenis van választásod! Felnőtt vagy, nem kell anyukáékkal folyton rokonokhoz járnod. Akkor lennél sz.r helyzetben ha együtt laknál a beteg lánnyal.


Így mit tehetsz? Nem mész oda és nem találkozol azzal akitől rosszul vagy. Ennyi.

2020. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Az a megoldás, hogy nem megyek el a családi összejövetelekre? Nekem ez sokat jelent, szeretem a családomat és szeretek velük lenni. Szerintem nem is olvastad el alaposan a kérdést: magamon szeretnék változtatni vagy valamilyen olyan oldalról látni ezt a helyzetet, ami segít.
2020. jún. 29. 10:23
 28/40 anonim ***** válasza:
53%

Akkor további jó szenvedést.


Elég plasztikusan leírtad hogy mit érzel, hogy fut végig rajtad a hideg meg a zsibbadás a viszolygástól, vagy mi (amik egyébként tökre érthetők).


Mehetsz pszichológushoz, de minek mennél ha teljesen normális amiket érzel? Miért kéne ezt magadra erőltetni? Ez olyan mintha valakit egészségügyi iskolába kényszeritenének aki nem bírja a vért, a hányást, meg az összes egyéb testnedveket. Nem lehet! Az menjen oda aki bírja, annak való. Miért kéne nem viszolyognod egy nyáladzó embertől evés közben? Ebből nem kell kigyógyítani téged, ilyen vagy, nagy részünk ilyen.

2020. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem az ilyen viszolygások hátterében mindig az van, hogy rettegsz, hogy te is ilyen leszel, kiszolgáltatott, magadról nem tudó emberi roncs. És sajnos midnig benne van a pakliban, elég egy meggondolatlan előzés vagy baleset. És az is ott van a levegőben, hogy hozzátartozód, gyereked jár így. Biztos vagoyk benne, hogy az unokatesód szülei sem így képzelték el az életüket. A leírásod alapján persze, ők sem kezelik túl jól a szitut, de én a részedről érzett undort se látom jogosnak. Az étkezést meg tudnád oldani ha akarnád, persze, sértődés járna vele, de fenőtt ember vagy, előbb-utóbb muszáj lesz konfrontálódni.


Kicsi párhuzamot érzek amúgy a homoszexuális és sérült emberek téma között. A melegek sem tehetnek róla, hogy olyanok amilyenek mégis főbenjáró bűn viszolyogni tőlük, fogyatékosoktól undorodni pedig elfogadott, érthető. Hiszen nem tehetsz róla, hogy belőled ezt váltja ki.

2020. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
84%
Akkor menj akkor a nagyszuleidhez, ha ők nincsenek ott. Vagy mindenkit látogass meg külön, és nem kell enned. Ez ennyire egyszerű.
2020. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!