Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miét nem tudják elfogadni,...

Miét nem tudják elfogadni, hogy aszexuális vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig kérdezgeti a család, hogy mikor lesz barátom. Már többször mondtam nekik, hogy engem teljesen hidegen hagynak a fiúk, a lányok és úgy általánosságban a szexualitás.


Mindig azzal jönnek, hogy biztos a hormonok, menjek dokihoz, még nem értem meg rá, vagy persze, mert még ki se próbáltam.


A hormonaim köszönik szépen, rendben vannak. Súlyos pénzeket fizettem azért, hogy erről megbizonyosodjak. 23 éves vagyok, ne mondják már, hogy még nem értem meg rá. Az, hogy ki se próbáltam, az meg nettó hülyeség, nem kell ahhoz kipróbálni, hogy már a tiniket is érdekelje a téma.


Miét olyan nehéz megérteni, hogy engem ez az egész nem érdekel, és soha nem is érdekelt? Miért kellene nekem férjhez mennem és gyereket szülnöm, ha még a csókolózást sem értem és úgy állok hozzá, mint egy gyerek aki elfordul, mert fúúúj? Miért jó nekik, ha ezzel piszkálnak?


(A tesóim idősebbek, nekik már van gyerekük, úgyhogy nem hinném, hogy az unokát/dédunokát hiányolják.)



2020. jún. 23. 11:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
19%

Komolyan nem értem a leírásból hogy mi a baj?

Az alapprobléma szerinted az hogy nem akarsz megházasodni, mert nem okoz élvezetet a szex.

Szerintem meg ennek a kettőnek vajmi kevés köze van egymáshoz - hacsak nem kifejezetten fáj az együttlét, és neked ez elviselhetetlen, viszont erről nem írsz.

Bármily furcsa engem szinte soha nem érdekel a szex, és ami még ennél is furcsább, hogy akikkel kedvem lenne csinálni azzal pont hogy nem házasodnék össze. Ugyanis én azért szeretnék házasodni, hogy legyen egy társam, és ne kelljen a szüleimtől/testvèreimtől/barátaimtól függenem, ezért a személyiség a legfontosabb számomra.

De persze nem rábeszélni akarlak a házasságra, valakinek jobb magányosan, csak elmondtam, hogy szerintem valójában az egyedüli probléma ebben a történetben ha a szüleid nem fogadják el, hogy te nem akarsz társat magad mellé.

2020. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Előbb utóbb kénytelenek lesznek, elfogadni.
2020. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
87%

Abban nem gondolkozol, hogy egy aszexuális férfival legyél kapcsolatban? Vagy a kapcsolat se hiányzik? Egy másik aszexuálissal olyan lehetne, mint egy barátság, ha mindketten a mély beszélgetéseket, társasozást, filmezést (stb) szeretitek.

Állítólag vannak ilyen fórumok, de én még soha nem kerestem rá, egyelőre nincs ilyesmihez kedvem, de ha egyszer lenne, biztos aszexuális pasit keresnék, esetleg totálisan impotenset, én a csókolózással még nagyjából elvagyok...

2020. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonymousreview60 ***** válasza:
61%
Még valami: Férjed ettől még lehet, csak macerás lenne megtalálni. Aszesxuálisok is élhetnek kiegyensúlyozott párkapcsolatban - akár gyerekek mellett is -, mert pl. ilyenek a Krisna-tudatú hívők, akik csak és kizárólag gyermeknemzési célból élnek szexuális életet.
2020. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
74%

Én is aszexuális vagyok. Engem is sokáig zaklattak munkatársak rokonok család hogy mikor lesz már barátnöm stb.

Pár éve feladták most 31 éves férfiként végre békén hagynak és megértik hogy én így egyedül érzem magam jól.

Egyébként én is úgy vagyok vele hogy magát önkielégítést probáltam és nem rossz, de mással bármilyen érintkezést nem tudok elképzelni. Nem vonz,nem szeretném,nem érdekel

2020. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

#21


Szerintem is ez az egyetlen probléma, bocsi, ha nem fogalmaztam jól.


Semmilyen kapcsolatot nem tudok elképzelni, aminek része a testiség. Bármennyire kedvelem a másikat, mint barát, lelkitárs, biztosan nem feküdnék le vele.


#23


Eddig sosem vágytam kapcsolatra se, de egy ilyen dolgot még el tudok képzelni. A jövőben észben fogom tartani ezt a lehetőséget, ha változna ezzel kapcsolatban a hozzáállásom. Köszönöm. :)

2020. jún. 23. 14:16
 27/32 anonim ***** válasza:
66%

Le fogtok pontozni, de: ha eddig nem vált be, hogy elmagyaráztad, hogy aszexuális vagy, nem lenne egyszerűbb megvezetni őket? Keresni egy alibi-barátot. Akivel x idő után szakítanátok, aztán elő tudnád adni, hogy a csalódás annyira megviselt, hogy nem tudod túltenni magad rajta. Ezt elfogadnák és leszállnának rólad.

Ha mindenképpen ki akarsz állni az igazadért, akkor kérd meg őket, hogy olvassák el Németh Lászlótól az Iszonyt. Arról szól, hogy egy vidéki, aszexuális nő társadalmi/családi nyomásra férjhez megy, de iszonyodik a testi érintkezéstől, és tragikus vége lesz. Persze akkor még nem volt szó az aszexualitásra. De ide tud vezetni a presszió. Ha még nem olvastad, olvasd el, szerintem érdekelne téged.

2020. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

#27


Hazudni nem szeretnék nekik, és nem is tudok. Botrányosan rossz színész vagyok.


A könyvet el fogom olvasni, köszönöm!

2020. jún. 24. 03:40
 29/32 anonim ***** válasza:
66%

27: ez hatásos lenne kábé fél, vagy 1, vagy maximum 2 évig, aztán kezdenék elölről az egészet, kiegészítve azzal is, hogy ne legyél már ilyen magadba forduló, ezen túl kell lépni, ezen már rég túl kellett volna lépned, blabla :/

Az a könyv tényleg nagyon jó, nekünk kötelező olvasmány volt gimiben :)

(23-as voltam)

2020. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

#23


Köszönöm a választ! Megrendeltem a könyvet, meg az alkalmat kihasználva egy pár másikat is. 😊

2020. jún. 24. 11:41
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!