Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miét nem tudják elfogadni,...

Miét nem tudják elfogadni, hogy aszexuális vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig kérdezgeti a család, hogy mikor lesz barátom. Már többször mondtam nekik, hogy engem teljesen hidegen hagynak a fiúk, a lányok és úgy általánosságban a szexualitás.


Mindig azzal jönnek, hogy biztos a hormonok, menjek dokihoz, még nem értem meg rá, vagy persze, mert még ki se próbáltam.


A hormonaim köszönik szépen, rendben vannak. Súlyos pénzeket fizettem azért, hogy erről megbizonyosodjak. 23 éves vagyok, ne mondják már, hogy még nem értem meg rá. Az, hogy ki se próbáltam, az meg nettó hülyeség, nem kell ahhoz kipróbálni, hogy már a tiniket is érdekelje a téma.


Miét olyan nehéz megérteni, hogy engem ez az egész nem érdekel, és soha nem is érdekelt? Miért kellene nekem férjhez mennem és gyereket szülnöm, ha még a csókolózást sem értem és úgy állok hozzá, mint egy gyerek aki elfordul, mert fúúúj? Miért jó nekik, ha ezzel piszkálnak?


(A tesóim idősebbek, nekik már van gyerekük, úgyhogy nem hinném, hogy az unokát/dédunokát hiányolják.)



2020. jún. 23. 11:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%

Más korosztály, nem értik. Az ő idejükben "nem volt" aszexualitás, nem tudtak róla hogy ilyen létezik. Sajnos ezt a gondolkodást nehéz lesz kiverni a fejükből.

Ez kb. olyan nehéz lehet elfogadni egy szülőnek, mintha azt mondanád meleg vagy.

2020. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Metionin ***** válasza:
94%
Pont azért amit az első írt. Az ő idejükben házasodtak, mert az kell és szültek mert az kell. Sok szüleink korú azt sem érti ha valakik pl. azért válnak, mert már unalmas az életük együtt vagy mert szexuálisan gondjaik vannak. Nekik ez azért érthetetlen mert az ő idejükben az volt hogy örülj ha nem vernek otthon vagy nem iszik a férjed. Ilyen "piszlicsáré" (szerintük) dolog miatt nem vállalták azt a szégyent hogy ők váljanak vagy hogy ne házasodjanak meg, ne szüljenek, egyszóval hogy kilógjanak a társadalmi bevásárlólistából.
2020. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Elég szomorú, hogy még itt tartunk 2020-ban. :/


Azt még megérteném, ha nem fogadnák el, hogy meleg vagyok. Apukám sajnos homofób, ezt látta otthon, így nevelték. Engem és a testvéreimet is, de nekem sikerült ezen túllépnem, ahogy a rasszizmuson is. De azt nem értem, hogy miért fáj neki, ha nem szeretnék együtt lenni senkivel ilyen módon. Nemhogy örülne, hogy nem kell emiatt aggódnia.

2020. jún. 23. 12:10
 4/32 anonim ***** válasza:
5%

A szembe szomszédunkban lakott egy öregasszony szerintem még az életben sosem csókolózott és egészen biztosan mondta is,hogy ő sosem volt még férfival.Szűzen is halt meg 90 éves korában

Nem tudja mit hagyott ki mert a szex az életben az egyik legjobb dolog dehát ezt nem mindenki tudja

2020. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

"mert a szex az életben az egyik legjobb dolog dehát ezt nem mindenki tudja"


Na ez az a mondat amitől egy aszexuális falnak megy. Nem mindenkinek élvezet a szex, "dehát ezt nem mindenki tudja".

2020. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Számomra nem a szex a legjobb dolog. Már a gondolatától is kiráz a hideg annak, hogy valaki így hozzám érjen.


Képzeld el, hogy azzal a nemmel kéne szexelned, amelyikhez nem vonzódsz. Tudod, hogy nem szeretnél, pedig valószínűleg nem próbáltad. De mégis tudod.


Jó esetben a családtagjaidra sem tudsz így gondolni. Én nem csak rájuk, hanem másokra sem.


Azt tudom, hogy milyen elélvezni. Kipróbáltam. Nem volt rossz, de tudod, mit élvezek jobban? Egy beszélgetést a barátaimmal. Egy társasozós estét. Egy filmet a moziban. Egy könyvet. Rengeteg dolog van, amit jobban szeretek.

2020. jún. 23. 12:25
 7/32 anonim ***** válasza:
85%
Más korosztály sajnos. Kérdező! Ne is tőrödjél a szüleiddel.
2020. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
31%

"Elég szomorú, hogy még itt tartunk 2020-ban. :/"


Persze,meg a 21dik század,bla bla bla.


A szüleid teljesen más korosztály, teljesen már időkben nevelkedtek.

Olyanról hogy aszexualitás,nem tudták hogy van olyan.

2020. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nemcsak a szüleim, a testvéreim is ezzel nyúznak. Nem tudok nem foglalkozni velük, nem hagynak rá lehetőséget. Igyekszem kerülni a témát, elintézni pár szóval meg egy vállrándítással, de újra és újra előkerül.


A kapcsolatot semmiképpen sem szeretném velük megszakítani, nagyon szeretem őket, tudom, hogy jót akarnak, de valahogy le kell őket állítanom ezzel kapcsolatban.

2020. jún. 23. 12:32
 10/32 anonim ***** válasza:
13%

6 akkor te nem aszexuális vagy, hanem egyszerűen frigid

A rasszizmuson meg ne lépj túl mert mindenki rasszista ezen a világon

Aki meg nem rasszista azt meg jól átb.sszák a másik rasszból érkezők

2020. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!