Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miét nem tudják elfogadni,...

Miét nem tudják elfogadni, hogy aszexuális vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig kérdezgeti a család, hogy mikor lesz barátom. Már többször mondtam nekik, hogy engem teljesen hidegen hagynak a fiúk, a lányok és úgy általánosságban a szexualitás.


Mindig azzal jönnek, hogy biztos a hormonok, menjek dokihoz, még nem értem meg rá, vagy persze, mert még ki se próbáltam.


A hormonaim köszönik szépen, rendben vannak. Súlyos pénzeket fizettem azért, hogy erről megbizonyosodjak. 23 éves vagyok, ne mondják már, hogy még nem értem meg rá. Az, hogy ki se próbáltam, az meg nettó hülyeség, nem kell ahhoz kipróbálni, hogy már a tiniket is érdekelje a téma.


Miét olyan nehéz megérteni, hogy engem ez az egész nem érdekel, és soha nem is érdekelt? Miért kellene nekem férjhez mennem és gyereket szülnöm, ha még a csókolózást sem értem és úgy állok hozzá, mint egy gyerek aki elfordul, mert fúúúj? Miért jó nekik, ha ezzel piszkálnak?


(A tesóim idősebbek, nekik már van gyerekük, úgyhogy nem hinném, hogy az unokát/dédunokát hiányolják.)



2020. jún. 23. 11:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%
Nem is kell nekik ezt elfogadni, inkább tiszteletben kell tartaniuk. Ne beszélgess erről a témáról velük és idővel lekattannak róla. Vagy marad a különköltözés és akkor nem kell hallgatni ezt.
2020. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

#8


Igen, máshogy nevelkedtek. Az a szomorú, hogy meg se próbálnak megérteni, miközben elfogadják, hogy az unokahúgom SNI-s, a nővérem elvált, a másik nővérem meg se házasodott, csak együtt élnek a barátjával, de már két nagy lányuk van, az öcsémnek majdnem becsúszott egy baba, az unokaöcsém babázni szokott, stb. Ezeket mind el tudták fogadni, de azt, hogy én aszexuális vagyok, nem. (Persze nem azt mondom, hogy a felsoroltakkal gond van, csak az ő neveltetésükkel ezek is olyan dolgok lehetnek, amik nem elfogadottak.)

2020. jún. 23. 12:40
 13/32 anonim ***** válasza:
32%

Volt egy illető, férfi, rejtettheréjűségben szenvedett, 78 éves korában rákot diagnosztizáltak nála.

Egész életét a képzőművészetben élte meg, egy kis házban, vidéki településen.

Se felesége, gyereke, senkije nem volt

A rákja miatt derült ki, hogy a mai tudomány szerint kb fél órás műtéttel az egész élete másképp alakulhatott volna.

Szóval ez a fogadd el magad, én ilyen vagyok és kész, nem érdekel a szex, nem minden esetben megoldás egy problémára.

2020. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

#10


Van olyan aszexuális, aki szokott önkielégíteni. Az aszexualitás nem azt jelenti, hogy nem tudunk elélvezni.


A rasszizmuson meg igenis túl kell lépni. Nem a rassz határozza meg az embert, hanem a viselkedése, amire a neveltetés és a környezet van befolyással, nem a bőrszín. Egy fehér ember is ugyanúgy átvághat, ha hagyod.


#11


Igen, az is bőven elég lenne, ha ezt tiszteletben tartják. Külön élek, de ettől még napi szinten tartjuk a kapcsolatot. Nem is szeretném, hogy ez másképp legyen.


#14


Igen, van ilyen is. De én rengetegszer voltam orvosnál, vérvételek, UH, CT, mindenféle vizsgálat volt. A hormonokat külön megnézettem, elég durva árak vannak a magánlaborokban.


#15


Ehhez inkább nem szólnék hozzá. Nem foglak tudni meggyőzni.

2020. jún. 23. 12:52
 15/32 anonymousreview60 ***** válasza:
76%

Kérdező, pszichiátriai diagnózisod van róla! Talán az segítene nekik.

Emellett nem hiszem, hogy régen hej de jó volt az aszexuális nő házasságba kénbyszeríteni, hogy aztán csak szülnie kelljen egy gyereket, az ura meg fűvel-fával csalja. Jobb ez így ma, csak legyen biztos mindenki, ezért javaslom a pszichiátriai diagnózist.

2020. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

#16


Sajnálom, hogy rossz tapasztalatod van velük. De hidd el, nem a bőrszín számít. Bárki tud gonosz lenni, vagy ápolatlan, tanulatlan, de ugyanúgy okos, kreatív, kedves is, bőrszíntől függetlenül.


A közelemben több a cigány, mint a fehér bőrű. Németek, svábok is elég sokan laknak itt. Soha nem volt problémám velük.


Az arabok is fejlődnek, mint ahogy mindenki más. Nem mindenki olyan, mint amit leírtál. Igen, vannak szélsőségesen gondolkodók, de te se vagy jobb náluk, ha te meg őket akarod kiirtani. Nem ellenük kell küzdeni, hanem azért, hogy változzanak.

2020. jún. 23. 13:10
 17/32 A kérdező kommentje:

#17


Ez nem is olyan rossz ötlet. Talán így megoldódna a helyzet.

2020. jún. 23. 13:11
 18/32 A kérdező kommentje:
Egy kicsit elcsúsztak a válaszok, de gondolom lehet látni, hogy kinek válaszoltam. :)
2020. jún. 23. 13:16
 19/32 anonymousreview60 ***** válasza:
69%

Az meg 13:03-nál kérdőjel akart lenni. Szerintem oké az szexuális életforma, csak legyél biztos benne, hogy nem hetero, nem homo, nem transz vagy és nem férfigyülölő, ... hanem egy mezei aszexuális. Tehát, hogy nem a hormon, nem a rejtett here nem a nemtudommi mondatja veled. Egyébként ha ilyen tengernyi vértestvéred van, akkor a család neve, génje is fennmarad.

Ha ezután a szüleid mégis felteszik a lemezt, akkor le kell lépni.

2020. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

#20


Nem gyűlölöm a férfiakat, ugyanúgy tekintek rájuk, mint a nőkre: családtag, rokon, barát, ismerős, de semmi több. Nőnek születtem, annak is érzem magam, szóval transz se vagyok. A heterot és a meleget is kizártnak tartom. Orvosilag is minden oké.


Öten vagyunk amúgy testvérek. A szüleim három gyereket szerettek volna, én 10+ évvel később csúsztam be váratlanul. A fiatalabb testvérem megintcsak tervezve lett, hogy ne legyek egyedül. :)

2020. jún. 23. 14:00
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!