Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért megy az egész család...

Miért megy az egész család vásárolni, ha aztán a bolt parkolójában az egyik szülő kint marad a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen látom, olvasom, hogy úgy mennek vásárolni az emberek, hogy az egyik felnőtt bemegy a boltba, a többi családtag kint vár. Aki így csinálja, elárulná, hogy egyáltalán miért megy oda a család azon fele, aki aztán kint vár? Miért nem maradnak otthon? Nem kényelmetlen ott várakozni? Egyszerűen nem tudom elképzelni, mik lehetnek az indokok. Köszönöm!
2020. ápr. 18. 07:43
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
67%
Pont fordítva van, utolsó. Minél inkább a seggünkön maradunk, annál tovább húzódik el a járvány.
2020. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem a felháborodást. Ha a többi családtag kocsiban vár, az kb. ugyanolyan, mintha otthon várnának, hiszen nem mennek mind emberek közé, csak az az egy fő, aki épp vásárol. Az lenne a másik opció, hogy elmegy az egyik szülő otthonról, bevásárol meg ügyeket intéz, aztán hazamegy, és elmegy helyette a másik elintézni a saját dolgait. Fertőzésveszély szempontjából mindkettővel pont ugyanott vagyunk, hiszen mindkét esetben mindkét szülő emberek közé megy. Azért megy egyszerre az egész család és várakoznak a kocsiban, mert így takarékosabb, nem kell kétszer beautózni a városba, kétszer annyit költeni üzemanyagra és kétszeresen szennyezni a környezetet, hanem elmennek mind, mindenki egyenként elintézi a maga dolgait, aztán hazamennek, és csak egyszer fordulnak.
2020. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 28!


Farkasvak és fényérzékeny vagyok, ebből kifolyólag nem lehet jogosítványom. Bocs, hogy nem veszélyeztetem a gyerekeim saját magam és más életét az útakon, hogy nincs jogsim. 🙄

Ha a Te gyerekeidnek és saját magadnak is sok allergiával kellene szembenézned és nem, a bió meg a "mindenmentes" nem jó szintén, Te sem a férjedet küldenéd vásárolni amikor még Neked is át kell olvasnod a tájékoztatót ha nincs az adott szokásos termék. Milyen szuper nekem, hogy a szar termékeket nem tudom egyetlen 1 boltban letudni.. 🙄 No ennyit erről. Innetről meg azt gondolsz amit akarsz.

2020. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
33%
Én sem értem azokat a családokat, ahol a férj nem tudja elintézni a nagybevásárlást, mert nem tudja, hogy mit szokott a saját családja enni (???), pláne, hogy erre az lehetne a megoldás, hogy akkor elkezdi gyakorolni, pont az ilyen helyzetekre, amikor tényleg szükség van rá.
2020. ápr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
72%
De miért fáj nektek, ha nem a férj vásárol? Meg tudná tanulni, nyilván, mert nem fogyatékos, de mindenkinek gyorsabb, olcsóbb, és kevesebb bosszúsággal jár, ha maradnak a bevett szokások. Ha a szerszámkészletét kell pótolni, akkor ugyanezen okból nem én megyek. Mehetnék, nem vagyok nyomorék, meg tudnám oldani telefonos segítséggel, de miért tenném, ha neki könnyebb?
2020. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
61%

De most komolyan: kinek mi köze van hozzá, hogy más hogyan éli az életét?

Miért kell egyeseknek azt gondolni, hogy mindenbe beleszólhatnak?

2020. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
23%

"Én sem értem azokat a családokat, ahol a férj nem tudja elintézni a nagybevásárlást"


De miért is kellene neked értened? Csak el kell fogadnod, hogy van ilyen. Nem vagyunk egyformák.


"elkezdi gyakorolni, pont az ilyen helyzetekre, amikor tényleg szükség van rá."


Nem szeretném, ha most elkezdené gyakorolni. Senkinek sem lenne jó. És most komolyan, mi szükség lenne rá, pont most? Elvisz, bevásárolok, ki sem száll az autóból. Nem értelek.

2020. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
27%
Én sajnos ilyent nem látok Budapesten, amit a kérdező leírt, pedig örülnék neki. Helyette: ma mindössze húsz perces bevásárlásom alatt láttam két teljes családot bevásárolni (apa, anya, gyerek/ek). A háromfős család legkisebb, két és fél éves tagját beültették a bevásárlókocsiba, cumival a szájában, ami párszor ráesett a fogantyúra, aztán visszatették a szájába. A másik, négyfős család két szatyornyi cuccot vett, amit apuka cipelt, többiek csak őgyelegtek körülötte. Ha egy ilyen embercsoport beszabadul az üzletbe, kerülgetni is nehezebb őket. Boltban is, utcán is. Ja, simán sétálni épp most láttam az ablakból hatfős családot egy gruppban. Természetesen ezek elől sokkal nehezebb kitérni a járdán. Szerintem tök normálisak azok az emberek, akiknél az egyik szülő a kocsiban marad a gyerekkel, még akkor is kisebb tömeget okoznak, ha felváltva mennek be a boltba.
2020. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
65%
34, nem most kell gyakorolni, amikor a bolt előtt sorban állnak a többiek, hogy bejussanak...
2020. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
0%
Pont azért kellene családonként egy embernek bevásárolni.
2020. ápr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!