Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért megy az egész család...

Miért megy az egész család vásárolni, ha aztán a bolt parkolójában az egyik szülő kint marad a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen látom, olvasom, hogy úgy mennek vásárolni az emberek, hogy az egyik felnőtt bemegy a boltba, a többi családtag kint vár. Aki így csinálja, elárulná, hogy egyáltalán miért megy oda a család azon fele, aki aztán kint vár? Miért nem maradnak otthon? Nem kényelmetlen ott várakozni? Egyszerűen nem tudom elképzelni, mik lehetnek az indokok. Köszönöm!
2020. ápr. 18. 07:43
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
92%

"ne falkában mászkáljanak boltba"


A kérdés arról szólt, hogy a másik kintmarad a gyerekekkel, vagyis éppen hogy NEM falkában mászkáltak a boltban. Amúgy kérdező, miért kell az élő fába is belekötni, valaki mindig talál valamit ami miatt lehülyézeti embertársait.

2020. ápr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
14%
De, falkában mászkálnak, ahelyett hogy maradnának a valagukon otthon.
2020. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
83%

1. Elegük van az otthoni bezártságból, a gyerek is kivan már, az autókázás is jobb, mint otthon ülni.

2. Épp mennek kirándulni/jönnek kirándulásból, és út közben állnak meg vásárolni

3. Más dolguk is van, csak összekötik a vásárlást vele

4. Mi a franc közöd van hozzá?

2020. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
20%
MINDENKINEK elege van a bezártságból, de nem ok nélkül kéne a szükségtelen mászkálást mellőzni. Én se repesek a helyzettől.
2020. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
54%

#12: Azok, akik átestek rajta, miért gubbasszanak otthon?

A gyerekek tünetmentesen, vagy enyhe tünetekkel átesnek rajta. Miért az akkora botrány, ha őket bárki bárhová elviszi magával? Pont, hogy a szülő van nagyobb veszélyben.

Ha a boltban a szülő elkapja, akkor elkapja a gyerek is. Mire kiderül, hogy beteg, már lefertőzte az egész családot.

Ha nem a boltban, akkor elkapja a munkahelyen, buszon, a postástól, vagy a futártól.

Azt pedig senki se tudja megtenni, hogy 1,5-2 évig, amíg elérhető a vakcina, addig hermetikusan elzárja az egész családot.

2020. ápr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
90%

4 hete itthon vagyok, a fiam 5 hete. Egy igazi felüdülés lenne eljutni a városba még akkor is, ha csak kint lennék a parkolóba a gyerekkel. :)

Meg aztán mi mindig együtt jártunk vásárolni, de ez most ugye kiesik, akkor legalább egy kicsit tegyük a vásárlást a régi kerékvágásba akkor is, ha közben egy csomó dolgot be kell tartani, így a fele család kint marad. Meg aztán egy gyereket ha elmegy a szülő, nehéz otthon tartani, mert ő is szeretne menni, hisz korábban is ment, akkor így legalább megoldható. Meg aztán van, ahol pl. anyuka vásárol, van, ahol apuka. Akkor így mindenki el tud menni és hol apuka van kint a gyerekkel, hol anyuka.

2020. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
63%

"Amúgy kérdező, miért kell az élő fába is belekötni, valaki mindig talál valamit ami miatt lehülyézeti embertársait."


Azért, mert most ez az új divat: mindenki azt lesi árgus szemekkel, hogy mit csinál a másik, és megjegyzéseket tesz. "Jó" esetben csak félhangosan, rossz esetben meg beszólogatva.

Mint amikor 63 éves édesapámmal ordítani kezdett egy 20 éves kis fruska a boltban, hogy milyen jogon van ott 8-kor, miért nem az idősek sávjában megy. Ha ott lettem volna, biztosan behúzok neki egyet.


Jó volna, ha mindenki saját magára koncentrálna végre, és nem azt keresné, hogyan lehet belekötni a másikba. Szomorú, hogy ez a helyzet is megint az állatot hozza ki az emberekből:

- a fiatal utálja az időset

- a felnőttek rühellik a gyerekeket

- aki egyedül van, utál mindenkit, aki nincs egyedül

- a családos utálja az időset

stb., stb., stb.


Ez aztán a híres nagy összefogás a bajban... Szerintem az emberiség úgy összességében szégyellheti magát emiatt.

2020. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
92%
"Mert, hogy a “férjem nem ért hozzá”. A feleség otthon az újszülöttel marad, és azt mondja "ha látsz napsárga cérnát, vegyél légyszíves" A férj döbbenete leírhatatlan. Nem szokott ilyet látni a városban bolyongva, ügyeket, vásárlásokat intézve.
2020. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Mi is együtt mentünk, egyikünk beszalad, megveszi, amit kell, aztán mentünk a hétvégi házunkba, mert rendezni kell a kertet.
2020. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Amúgy engem nem zavarnak a parkolóban várakozó családok, nem gondolok rosszat róluk, csak érteni szerettem volna. Nekem 3 gyerekem van, nettó szívásnak érezném akar csak egyet is szórakoztatni egy autóba bezárva a parkolóban, nagyon nyomós kényszer kellene hozzá, hogy vállaljam ezt a helyzetet, ezért tűnt érthetetlennek, hogy mások önként döntenek így. De nem háborgok rajta, nem az én dolgom, csak meglepett, ennyi.
2020. ápr. 18. 10:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!