Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felháborító, hogy otthonba...

Felháborító, hogy otthonba tenném az anyámat? Miért?

Figyelt kérdés

52 éves, teljesen ép, dolgozik. Így szerencsére ez még jó sokáig nem lesz aktuális. Viszont beszéltünk róla nemrég többen, és szóba került az, hogy a mamám a szüleit évekig gondozta, pelenkázta és még akkor sem engedte az otthont, amikor tatának 24/7-es felügyelet kellett, mert maximum 1-2 órára tudott magáról. Pedig emlékszem, hogy olyanokat csinált, hogy az éjszaka közepén télen elindult egy szál pizsamában (kimászott az ablakon idős létére), vagy éppen a pelenkából kiszedett cuccal dobálta mamát, mert olyanja volt pont... Szeretem az anyámat, fontos nekem, de el nem tudom képzelni, hogy én pelenkázzam, meg ilyen szinten feladjam az életem (2 évre visszaköltözz mama a szüleihez, amíg éltek, hogy vigyázzon rájuk). Meg nem is értem, ez miért jó bármelyik félnek is. Vannak szép otthonok, ráadásul anya és köztem 170 km van. Nem tudnám azt megcsinálni, hogy minden nap látogassam, figyeljek rá. Ezért mondtam, hogy ha ő is ilyen lesz, akkor majd nézünk neki valahol egy szép szobát Budapest környékén. Sokkal jobb szerintem, ha ott van szép környezetben, korabeliekkel, szakszerű segítséggel, mintha eegyedül egy goromba ápolóval vegetálna itthon...


Azóta meg van rám sértődve, hogy milyen jófej gyereke van és még jó, hogy nem azt mondtam, hogy ahogy öreg lesz, elásom a kertben.


2020. ápr. 11. 09:58
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
8%
Azért régen még nem az volt a szokás hogy 30 évesen szültek hanem 18-20. Szóval a mostani apolasra szoruló emberek gyereke javarészt már nyugdíjas. Majd egy pár évtized múlva lesz az általános hogy a gyerek még bőven dolgozik. Az megint más ha a gyerek messze lakik de ha van hely valószínűleg szívesebben költözne mindenki a gyerekehez mint egy otthonba. De én azokról beszéltem akik simán megtehetnek hogy segítik a szüleiket mégse teszik. Ismerek olyan anya lánya párost ahol mindketten nyugdijasak, egymással szemben laknak és az anyahoz gondozó jár megetetni.
2020. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:

Szerintem annak sosincs jó vége, ahol az idős nagyit odaveszik magukhoz a gyerekek... Gondolom a "gyereknek" is bőven van már családja, esetleg zajosabb kisgyerekek. Sok esetben nem zökkenőmentes az együttélés, és a legtöbb helyzetben azt várják, mikor lesz már vége. :(

Nem értem, miért jobb nehezíteni a másik életét.

2020. ápr. 12. 09:13
 53/59 anonim ***** válasza:
72%

#52

Kérdező!

Én már megadtam neked a válaszom a saját elképzeléseimről a 12-es válaszomban, 72 éves vagyok.

Az élet egyetlen igazsága, hogy mindenki lesz öreg, aki nem hal meg időnap előtt. Te is és akkor majd megérted, hogy mi a gond!

Itt nem az a kérdés, hogy otthon vagy nem otthon, mert arról rendszerint mindkét félnek az évek során változik a véleménye. Anyádnak is, neked is.

A ti esetetekben az a gond, hogy az 52 éves, makkegészséges, aktív anyád MOST kijelentette, hogy nem akar öregotthonba menni, te meg közölted vele, hogy DE pedig te beteszed.

Ennyi a történet és nem több!

2020. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
36%

"Azért régen még nem az volt a szokás hogy 30 évesen szültek hanem 18-20. Szóval a mostani apolasra szoruló emberek gyereke javarészt már nyugdíjas. "

Ez egyáltalán nem igaz, én 60 éves vagyok, és még böven nem nyugdíjas, anyukám meg 87, és annak idején az iskolában nem volt öreg anyuka, a többieknek sem volt fiatalabb, inkább pár idösebb fordult még elö.

Szóval mire nyugdíjas lennék, addigra anyukám már nem valószínü, hogy él - habár szeretném -, emellett nem is egy településen élünk, és neki eszébe sem jutna elköltözni onnan, ahol leélte az életét, ahol ott vannak az ismerösök, barátok.

Ha gondozásra szorulna, akkor csak egy otthon maradna, mimt egyetlen lehetséges megoldás. Ezzel ö is egyetért, mert nem begyepesedett valaki!

2020. ápr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
58%
Akkor az anyukák is tegyék be otthonba a kisgyerekeiket, mert állandó felügyeletre szorulnak? Vagy ha neadjisten a fiatal felnőtt gyermekedet baleset éri, és mondjuk lebénul, akkor bedugod egy otthonba? Vagy csak az anyáinkat szabad, akik becsülettel, tisztességgel felneveltek?
2020. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:
A kisgyerekeket hogy lehet ide keverni?:D Az teljesen más téma, plusz az ember, amikor gyereket vállal, általában tudja, mivel/milyen lemondásokkal jár.
2020. ápr. 12. 13:03
 57/59 anonim ***** válasza:
68%
Én teljes egészében egyetértek veled. Az én családomban van egy mozgássérült rokon (igen, tudom, hogy nem teljesen ugyanaz), aki gyerekként egy betegség következtében került ilyen állapotba, most már 40 éves. Folyamatosan fejlesztették, mindenféle kezelésre járt stb., de nem tud járni, nem tudja ellátni magát és szellemileg sem ép sajnos. Az anyukája egészségügyi dolgozó volt, ő foglalkozik vele a mai napig, de tulajdonképpen az egész család be van vonva a segítésbe. A gyerekétől van szó, ő még valamennyire szakmabeli is, volt és van segítsége is, de el nem tudom képzelni azt a rengeteg terhet, azt a rengeteg lemondást, azt a rengeteg kompromisszumot, azt a rengeteg időt, energiát és pénzt, amit ebbe bele kell ölniük és amellett, hogy örülnek neki, azt is látom, hogy ez mennyire megtépázza a családot. Nem lehet egyedül hagyni, reggeltől estig foglalkozni kell vele, fürdetni, etetni, szórakoztatni, kísérni, vinni-hozni fejleszteni stb., ez olyan mértékű önfeláldozás, amire nem mindenki képes. Az anyukája már nyugdíjas, de nem tudott dolgozni mellette (sem semmi egyebet csinálni), a többi gyerek anyagilag is segíti őket, plusz sokszor bevásárolnak, fuvarozzák őket, értelemszerűen ők sem élhetik az életüket szabadon. Na most neki nyilvánvalóan nem volt választása, szegény nem tehet erről, de ezeket látva én éppen ezért mondom azt, hogy amennyiben van beleszólásom, én soha senkitől nem kívánnám meg, hogy engem gondozzon. Az én szüleim és a nagyszüleim is ezen az állásponton vannak, nálunk ez igenis meg van beszélve, mert szerintünk ez egy fontos dolog. Ha az embernek ápolnia kell a saját hozzátartozóját, akkor onnantól kezdve el van cseszve az egész élete... alárendeli magát valaki másnak és ez adott esetben azt jelenti, hogy nem tud dolgozni, nincsen karrierje, nem megoldott a megélhetése, nincsen családja, nincsen párkapcsolata, nincsen hobbija, nincsenek saját igényei, nincsen élete. Ezt szerintem senki nem várhatja el senkitől. Plusz, én nem tudom személy szerint megítélni, hogy milyenek ezek az otthonok “belülről”, de nem gondolnám, hogy egy mindenféle szakmai ismeretekkel és tapasztalattal nem rendelkező valaki képes lenne jobb ellátást biztosítani,’mint egy erre specializálódott intézmény.
2020. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egyébként az otthoni ápoló sokkal humánusabb, és miért lenne nagyobb eséllyel gorombább, mint egy otthonban dolgozó. (Én ismertem több öreglányt, akikhez kijártak vagy ott is laktak "erdélyi asszonyok", mosni, főzni, takarítani vagy ápolni is, és többségük elégedettek voltak velük - aki nem, az meg egyébként is híres volt arról, hogy semmivel nem elégedett.)

Valahol megértem anyukádat, nem akarja még temetni magát előre, na meg az erősen is sértheti, hogy te nem az ő megoldását akarod választani.

Egyébként persze valahol logikus gondolat, de felesleges volt ilyen korán felhoznod. Nem biztos, hogy nem hozza úgy az élet, hogy nem is lesz rá szükség, vagy nem te mész el előbb, vagy lesz rá akkor is pénzed, vagy nem kell-e pont hazaköltöznöd vagy nem gondolod egészen másképp... stb. Ismerek olyat is, aki gondolt egyet és eltartási szerződést kötött, mert a leendő örökösei nem néztek rá, pláne ha mondjuk külföldre költöztek. És néha akad egy normális segítőkész szomszéd is, ingyen.

Szóval ha tényleg nem tudja ellátni magát, majd akkor érdemes rajta elgondolkozni. Ez meg valakinél hatvanvalahány, másnál meg csak kicsivel száz előtt következik be, és néha csak pár évet jelent napi szinten gondoskodni, néha akár sokszor tízet.

2020. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
78%

"az ember, amikor gyereket vállal, általában tudja, mivel/milyen lemondásokkal jár"


Nem, nem tudja, maximum hallott róla, de fingja sincsen. Szóval ha pár dolog meglepetésként éri akkor meggondolhatja magát és bedughatja egy otthonba.

2020. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!