Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felháborító, hogy otthonba...

Felháborító, hogy otthonba tenném az anyámat? Miért?

Figyelt kérdés

52 éves, teljesen ép, dolgozik. Így szerencsére ez még jó sokáig nem lesz aktuális. Viszont beszéltünk róla nemrég többen, és szóba került az, hogy a mamám a szüleit évekig gondozta, pelenkázta és még akkor sem engedte az otthont, amikor tatának 24/7-es felügyelet kellett, mert maximum 1-2 órára tudott magáról. Pedig emlékszem, hogy olyanokat csinált, hogy az éjszaka közepén télen elindult egy szál pizsamában (kimászott az ablakon idős létére), vagy éppen a pelenkából kiszedett cuccal dobálta mamát, mert olyanja volt pont... Szeretem az anyámat, fontos nekem, de el nem tudom képzelni, hogy én pelenkázzam, meg ilyen szinten feladjam az életem (2 évre visszaköltözz mama a szüleihez, amíg éltek, hogy vigyázzon rájuk). Meg nem is értem, ez miért jó bármelyik félnek is. Vannak szép otthonok, ráadásul anya és köztem 170 km van. Nem tudnám azt megcsinálni, hogy minden nap látogassam, figyeljek rá. Ezért mondtam, hogy ha ő is ilyen lesz, akkor majd nézünk neki valahol egy szép szobát Budapest környékén. Sokkal jobb szerintem, ha ott van szép környezetben, korabeliekkel, szakszerű segítséggel, mintha eegyedül egy goromba ápolóval vegetálna itthon...


Azóta meg van rám sértődve, hogy milyen jófej gyereke van és még jó, hogy nem azt mondtam, hogy ahogy öreg lesz, elásom a kertben.


2020. ápr. 11. 09:58
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
74%
A 39es válasz gondolom nekem szólt. Én írtam hogy szakmai szemmel. Az én szüleim köszönik szépen jól vannak. Még fiatalok és egészségesek. De igen, ha oda kerül a sor akkor gondozni fogom őket. Ha mindenki más családját ápolom nyilván nem a sajátomat fogom otthonba dugni.
2020. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
74%

41-es meg a többi "hös":

Amíg otthon ápoljátok a szülöt, addig miböl fogtok megélni? Mert napi 24 órában beteget ellátva nem tudsz munkába járni, ha nem dolgozol, akkor nem kapsz fizetést, és akkor miböl fizeted a közüzemi számlákat, a kaját magadnak meg a szülönek, miböl veszed meg neki a gyógyszereket, stb?

Ez az, amire nem sokan gondolnak, hogy pénz nélkül megélni lehetetlen, munka nélkül meg nincs fizetés.

2020. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk az esetek többségében a szülő akkor kerül már olyan állapotba hogy ápolni kell amikor már a gyerek is nyugdíjas. Persze van amikor nem de kifogást mindig könnyebb találni mint megoldást. De úgy látszik szerinted aki ezt megteszi a szüleinek az szar alak....
2020. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező!

Az még nem jutott az eszedbe, hogy mire anyád annyi idős lesz, hogy felmerüljön ez a kérdés,

talán már meg sem éred?!

2020. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
35%

"Ő hozta fel, hogy na ő aztán soha nem megy sehova innen."

Te meg közölted az édessanyáddal: Hogyne mennél anya, majd beteszelek valami szééép öregotthonba. Már ki is néztem a Pesti útit.

2020. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
34%
Anyum aki szakmai szemmel nézi, mindíg azt mondja hogy szakápoló a legjobb. Kényelmetlen lenne neki ha a saját gyerekei pelenkáznák stb, komfortosabban érezné magát egy szakmailag kompetens idegen kezében. Ő ilyen. Volt olyan idős rokonom aki először nem akart otthomba menni, pedig sok agyvérzése volt, nem lehetett egyedül már. Nagy nehezen belement, vegül egész jól érezte magát, rájött hogy magát nem tudná ellátni pedig világ eleteben önálló volt. Örült hogy nem ment a gyereke rovására az ő betegsége,örült amikor meglátogatták, de ha megunt minket mondta hogy most már pihenne. Természetesen volt olyan az otthonba aki nagyon rosszul viselte hogy nem az otthonában van, hát nem tudom hogy a hozzátartozóknak lett volna lehetősege otthon ápolni. Igazából sok otthon tenyleg putri szoval nehéz kérdés azért. Remelem lesz lehetőség ha kell szakápolót fogadni ha arra kerül a sor, valami pusztulat helyre en se adnám a szüleimet. Ha nem súlyos az állapotuk akkor valószínüleg meg lehet oldani orthon, dehát nem a konnyű esetekkel szokott a probléma lenni. Sokan kb szétmennek lelkileg es fizikailag is az ápolásba. Az otthonba ha letelik a munkaidő hazamennek az ápolók, de otthon hova mész? Volt szomszédom sérvet is kapott a sok emelgetéstől..hat azert meggondolandó. Arról nem is beszélve hogy valamierr mindig a nőket érintő kérdés, ritka ha egy ferfi apolja a szüleit. A nőre meg a sajat, meg a ferje rokonai is maradnak.
2020. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
8%

Ha nem súlyos az állapotuk akkor valószínüleg meg lehet oldani orthon, dehát nem a konnyű esetekkel szokott a probléma lenni



Ez sajnos nem igaz. Sok olyan esetet láttam már ahol a nyugdíjas gyereknek csak annyi dolga lett volna az anyjával hogy elé tegye az ételt mert különben önellátó volt. De ennek ellenére is otthonba dugtak.

2020. ápr. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó: a fö gond a kérdezö - és sok más - esetében, hogy több száz km-re él a szülötöl, azaz lehetetlen naponta odaszaladgálni kaját vinni neki.

A szülö általában nem akar a gyerek közelébe költözni - érthetö módon a gyerekhez nem igazán tud, meg nem is lenne jó vége az együtt lakásnak -, így nem megoldható az apróbb segítségeket elvégezni.

Mellesleg egy idös szülö gyerek nem feltétlen nyugdíjas - igen sok nö szül 30 körül vgy afölött, azaz a gyerek még böven dolgozik, amikor a szülö 80 felé jár.

2020. ápr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
32%
A fő gond itt az, hogy az anya NEM akar otthonba kerülni, a kérdező meg pont lesza.rja ezt.
2020. ápr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem akar, akkor nem is megy. Nem a kérdező dönti el. Amíg nem 0-24 gondozás kell neki, de már nem teljesen önálló, addig ott maradhatbotthon úgy, hogy néha ránéz egy ápoló és hetente valaki kutakarit.
2020. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!