Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felháborító, hogy otthonba...

Felháborító, hogy otthonba tenném az anyámat? Miért?

Figyelt kérdés

52 éves, teljesen ép, dolgozik. Így szerencsére ez még jó sokáig nem lesz aktuális. Viszont beszéltünk róla nemrég többen, és szóba került az, hogy a mamám a szüleit évekig gondozta, pelenkázta és még akkor sem engedte az otthont, amikor tatának 24/7-es felügyelet kellett, mert maximum 1-2 órára tudott magáról. Pedig emlékszem, hogy olyanokat csinált, hogy az éjszaka közepén télen elindult egy szál pizsamában (kimászott az ablakon idős létére), vagy éppen a pelenkából kiszedett cuccal dobálta mamát, mert olyanja volt pont... Szeretem az anyámat, fontos nekem, de el nem tudom képzelni, hogy én pelenkázzam, meg ilyen szinten feladjam az életem (2 évre visszaköltözz mama a szüleihez, amíg éltek, hogy vigyázzon rájuk). Meg nem is értem, ez miért jó bármelyik félnek is. Vannak szép otthonok, ráadásul anya és köztem 170 km van. Nem tudnám azt megcsinálni, hogy minden nap látogassam, figyeljek rá. Ezért mondtam, hogy ha ő is ilyen lesz, akkor majd nézünk neki valahol egy szép szobát Budapest környékén. Sokkal jobb szerintem, ha ott van szép környezetben, korabeliekkel, szakszerű segítséggel, mintha eegyedül egy goromba ápolóval vegetálna itthon...


Azóta meg van rám sértődve, hogy milyen jófej gyereke van és még jó, hogy nem azt mondtam, hogy ahogy öreg lesz, elásom a kertben.


2020. ápr. 11. 09:58
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
68%

Aki az éjszaka közepén, télen pizsamában elindul a világba, az nagy valószínűséggel demens, és szakszerű ápolást igényel. Előfordul, hogy agresszív is, pl. rád támad késsel, miközben alszol, mert nem ismer meg és azt hiszi, egy idegen van a lakásában. (Egy ismerősömnek a lakástulaja volt egy ilyen, demencia felé hajló néni, ez vele történt meg, menekült onnan egy hét után.) Mindenképpen az a megoldás, hogy keresel egy kulturált otthont, az ingatlanja és a nyugdíja fedezi a bekerülést.

Az ilyen öregek szokták magukra hagyva véletlenül felgyújtani a lakásukat, amiben aztán három másik szomszédé is kigyullad. A hozzátartozók szemében több ember, köztük az idős rokonuk életének és sok más ember lakásának a veszélybe sodrása persze nem ér fel veszélyességben azzal, hogy "meg fognak szólni az ismerősök, hogy a papát otthonba vittük".

2020. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
51%
"Aki az éjszaka közepén, télen pizsamában elindul a világba, az nagy valószínűséggel demens, és szakszerű ápolást igényel." Valóban. Ettől még közöljük az egészséges rokonunkkal, hogy eldobjuk a pi.csába ha baja lesz, mert eszünk ágában sincs vele törődni.
2020. ápr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
89%
Én 48 éves vagyok, makkegészséges. Dolgozom, élvezem az életem. De már mondtam a gyerekeimnek (főleg ha olyan téma van, vagy látunk egy filmet stb) , hogyha időskoromra magatehetetlen leszek, ha már 24 órás felügyeletre lesz szükségem, keressenek egy megbízható helyet. Én nem akarom, hogy bármelyik gyerekem megszokott élete miattam romba döljön. Gondoskodhatnak rólam távolról is, látogatásokkal, vagy azzal, hogy figyelnek, hogy mindenem meglegyen a otthonba. Persze elhessegetik, hogy ilyen tuti nem lesz, ők mellettem maradnak (és nagyon is jól esik, hogy ezt mondják) de én komolyan gondolom, hogy vannak helyzetek amikor egy idősek otthona a legjobb megoldás.
2020. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
87%
Erről már én is beszéltem anyával,ő 54 éves,aktívan dolgozik,szerencsére egészséges is. Nálunk meg ő erőlteti azt,hogy ha elmegy az esze vagy lerobban,tegyem otthonba.mert mi is tudjuk mivel jár egy ilyen ember és ő nem akar a terhemre lenni. :) de remélem ez még nagyon sokára lesz aktuális.
2020. ápr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy gondolom, ebben a kérdésben az a helyes megoldás, ami midkét félnek jó, és amit mindkét fél elfogad.

Ha az egyik menne, de a másik erővel otthon tartja és ápolja, szakszerűtlenül, az többet árt, mint használ.

HA nem akar menni, de bedugják valahova, az sem jó.

Ha egyetértés van a kötlzésben, de a hely nem jó; ha egyetértés van az otthonápolásban, de fizikailag és idegileg rámegy a család, az sem jó.


Azt a megoldást kell egyénileg megkeresni, amit elfogadnak minden oldalról, és valódi megoldást jelent, nem további problémákat.


Én ápolónő voltam, anyósomat, apósomat tudtam otthon ápolni, örömmel fogadták ők is, a család is. Apukám most végstádiumú rákbeteg, ő például nem akarja, hogy én gondozzam. Örül, ha naponta megyek, de ragaszkodik ahhoz, hogy a szükségletei kielégítését házigondozó végezze.

2020. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
66%

A mamád milyen állapotban van? Csak mert az ilyem demencia általában örökletes.

Gondolom nem szorul különösebb ápolásra ha anyád így áll a dologhoz.


Aki nem élt át ilyet az el se tudja képzelni milyen egy ilyen szülőről gondoskodni. Az persze, hogy felháborodik.


Mamám volt ilyen. Teljesen visszament agyilag a gyerek korba. (Gyerekkori lakhelyét emlegette folyton, hogy oda akar menni, vagy a szüleit) Már a szüleimet se ismerte fel gyakran, rám végképp nem emlékezett. Pár évig lakott nálunk, de olyanokat csinált, hogy elindult cigiért a boltba mikor azt se tudta hol van. é

Én 5 perce mondtam neki hogy mindjárt hoznak és bementem a szobámba. Mire kijöttem már nem volt sehol. (De meg lett szerencsére) végül a szüleim se bírtak rá vigyázni és otthonba került.


Anyám azt mondta ha ilyen lesz ő is azonnal keressünk neki otthont mert ez nagyon megterhelő.


Most párom mamája ilyen, romlik nagyon, de már túl van azon az állapoton hogy nem tudja felmérni mennyire nem tudja ellátni magát és logikusan gondolkodni. Pár éve még hajlandó lett volna otthonba menni de úgy volt vele a család hogy "áá milyen dolog az" most meg hát....nagyon nehéz. Főleg, hogy messze vagyunk és csak telefonon halljuk mi megy ott napi szinten.


Bár abban igaza van anyádnak, hogy nem ilyen "fiatal" korában kellett volna ezt felhoznod hanem mondjuk nyugdíjas kora körül vagy amikor észre veszitek hogy gyakran elfelejti a dolgokat.

2020. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
54%

Hogy is jutott eszedbe egy dolgozó, 52 évessel szemben ilyen téma? Érthetetlen


Nem, nem az. Erről a halálról, a temetésről, neadjisten szerdonációról itthon alig merünk beszélni, pedig igenis fontos kérdések. Ha egy 52 évessel erről beszélsz, nem jelenti, hogy holnap be akarod valahova dugni és várod, hogy megszabadulj tőle... anyukám most 65, 11 éve halt meg a nővére, azóta nálunk időről időre felmerül, hogy nem szeretne hamvasztást. Teljesen egészséges, köszöni szépen, de beszélünk arról, mi lesz évek múlva. A stílus a nem mindegy...

2020. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, én anyum már mire negyven lett közölte h majd otthonba akar menni szóval ez nála nem volt gond mire oda jutottunk
2020. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
94%
Nos, ha anyád nincs gondnokság alatt, akkor nem teszed otthonba, hanem önként dönti el, hogy akar-e menni. Nem írtad a részleteket, de ha van pénze fogad ápolót a saját otthonába, esetleg kisebbre cseréli a lakását vagy eltartási szerződést köt valakivel.
2020. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
92%

"HA nem akar menni, de bedugják valahova, az sem jó."


Senkit nem lehet az akarata ellen sehova "bedugni".

2020. ápr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!