Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az isten van a mai fiatalok...

Mi az isten van a mai fiatalokkal? Komolyan le vagyok döbbenve!

Figyelt kérdés
Ma kb.: 6 olyan topikot olvastam, hogy 12-16 éves fiatalok orvosi utasításra szedik a Rivotrilt, Frontint,Andaxint, Xanaxot,Valeriannát, meg mit tudom még milyen szemetet.És a szülők?Hogy a p.csába lehet ezt engedni, mi történt amiért ilyet ír a doki?Én is anya vagyok, nem is öreg (33), a fiam nekem is 16 éves, de ami gyógyszert szed, az max.algopyrin, ha belázasodik.Ha ilyen "gyógyszert" szed most, mi lesz később?Persze vannak olyan esetek,betegségek, amikor nincsen más megoldás, de ez már kirívóan sok.Szerintem ez már nem normális.Mit gondoltok?
2010. júl. 26. 18:08
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Szerintem ez az orvosoknál betegség!

Ha nem tudsz aludni? Írok fel nyugtatót!Ha szédül, ideges, írunk fel nyugtatót! Gyomorgörcsei vannak? Írunk nyugtatót!

Nekem édesanyám közel 40 évig volta nyugtatók rabja, de hál'Istennek 2 éve leszokott róluk! Persze, amikor megmondta az orvosnak, hogy le szeretne szokni, fel volt háborodva! Egyáltalán nem is akart neki segíteni! Nem is segített!!!

A barátom mindig fáradt volt, azt mondta neki az orvos, hogy mániákus depressziós és írt fel neki olyan szarokat, amit te is fenn már említettél!

Édesapám az agyi infarktusa után szintén nyugtatókat kapott!

És ebben a 3 esetben, 3 különböző orvos volt!

Szörnyű!!! Ez náluk betegség!

2010. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim válasza:
53%

Mániás depressziós, nem "mániákus"

A mániás depresszió egy nagyon súlyos betegség, nem fáradtságot jelent.

Nem kell legközelebb orvoshoz fordulni, meg kell oldani a problémát. Kritizálni nagyon könnyű. Senki sem kötelez az orvosi ellátásra. A lelki problémát sem tudja megoldani az orvos, ahhoz kell a kliens is.

2010. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim válasza:
74%

Tény, van az orvosnak is felelőssége, hisz tényleg Ő írja fel az adott gyógyszert. De akkor nézzük meg azt is, hogy milyen presztizse, megbecsültsége van manapság az orvosoknak és azt is, hogy ki az, aki nyomást gyakorol, mikor az orvos azt mondja: semmi baja a gyermeknek, csak beszélgetni kellene vele. (Saját tapasztalat!) Mert a szülő, aki azt mondja: nincs valami más megoldás, mert "nekem erre nincs időm" (akkor mire van????) Így felír az orvos egy gyógyszert, hogy a szülőnek könnyebb legyen és megfeleljen. És ez a szülő jó orvosnak fogja tartani!

És aki azt írta, azért nincs idejük a szülőknek, mert a 20ezres cipő áráért dolgoznak, nos, ahol nincs annyi pénz, hogy ezt megvegyék, és BESZÉLGETNEK azzal a gyerekkel erről és emellett nem nagyzolnak azzal, hogy "mi megengedhetjük magunknak" közben meg belegebednek, az a gyerek -mert értelmesek a gyerekek- (mint anya és mint pedagógus mondom) megérti. Ha abba nő bele, hogy "mi ezt engedhetjük meg magunknak, ennyi a határ", lehet, szinte biztos hogy vágyni foga a drágábbra,de megérti, hogy ez nem miatta, nem a szülei miatt, hanem teljesen más okból nem lehetséges.

2010. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
79%
Nem akarok senkit cseszegetni,de ebből is látszik,hogy az emberek szeretik osztani az észt és háborogni olyan témákról,amiket csak részben ismernek.Itt a következőre gondolok:antidepresszánsok és nyugtatók-ugye depresszió,szorongás,stb ellen,de azt igen kevesen tudják,hogy ezek a betegségek nem mindig(sőt gyakran!!!)NEM lelki eredetűek,hanem testi,funkcionális elváltozások eredményei.Bizonyos anyagok csökkent vagy fokozott termelődése,szervi bajok szintén eredményezhetnek depressziót,így az "csak" egy secunder(másodlagos)betegség,az adott testi elváltozás következménye.Sajnos ezt sokszor az orvosok sem veszik észre annak ellenére sem,hogy több más tünet "ordít" a betegről.Természetesen az ilyen betegeknél a célzott kezelés mellett(aminek esetleg csak hónapok múlva lesz eredménye) az sem elhanyagolható,hogy milyen a lelki állapota.
2010. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim válasza:
86%

Utsó! A legtöbb esetben van biológiai prediszpozíció (hajlam) és van az, ami kiváltja a bajt.

A neurotranszmitterek megváltozását okozhatják maguk a pszichikai problémák és a környezeti hatások is. Nem csak odafelé érvényes a folyamat.

2010. nov. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
teljesen egyet értek,de visszafelé is ugyanúgy."Sajnos" az szervezetben minden kihathat mindenre.
2011. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!