Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az isten van a mai fiatalok...

Mi az isten van a mai fiatalokkal? Komolyan le vagyok döbbenve!

Figyelt kérdés
Ma kb.: 6 olyan topikot olvastam, hogy 12-16 éves fiatalok orvosi utasításra szedik a Rivotrilt, Frontint,Andaxint, Xanaxot,Valeriannát, meg mit tudom még milyen szemetet.És a szülők?Hogy a p.csába lehet ezt engedni, mi történt amiért ilyet ír a doki?Én is anya vagyok, nem is öreg (33), a fiam nekem is 16 éves, de ami gyógyszert szed, az max.algopyrin, ha belázasodik.Ha ilyen "gyógyszert" szed most, mi lesz később?Persze vannak olyan esetek,betegségek, amikor nincsen más megoldás, de ez már kirívóan sok.Szerintem ez már nem normális.Mit gondoltok?
2010. júl. 26. 18:08
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
90%
hát igen és néhány anyuka aki a lányán éli ki a sajűát vágyait,mint pl.:a szomszéd nő akinek a kislánya hatéves,de úgy öltöztei mint egy topmodellt,multkor mondtam neki h nem kéne a hatévesnek csipőnaci,meg haspóló,rre közölte h mot elkell kezdeni gyakorolni az életre,különben nem tudja hogy mit tud elétrni a testével. mert az által talál majd gazdag pasit magának. No comment.Azóta anyukát levegőnek nézem,másik szomszéd a gyermekvédelmet is riasztotta,semmi eredmémye nem volt.Van szép lakás,kaja pénz,ez elég ,ennyi kell a gyereknek szerintük,az nem számit hogy a hatévesből k*rvát érdek embert nevel az anyja.Szánalom.
2010. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
87%
És ebből a hatévesből egy testkomplexusos tini késöbb egy lelki roncs felnőtt lesz aki valószinűleg bogyózni fog.
2010. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
87%

ÉN valahogy úgyérzem ez egy lavina ami egyre jobban kiszélesedik. Valahogy az életmód változással, az egyre nagyobb szabadsággal, elvárásokkal, médiahatással a korosztályok lezüllenek.

Anna szépen felnő egy szerető családban de neki több kell, több buli, pasi, szórakozás, megértés.

Férjhez megy s megfogadja másként neveli az ő gyerekeit.

Lessz neki egy Katikája aki szép, okos, anyakedvence, szabadabbúl él mint az anyuka egykor, amit úgyérzett régen Anna, hogy neki kell azt Kata már természetes meglévőnek tudja be.

Neki lessz egy Peti fia aki mégjobban elvan kenve, elcsúszik az értékrendje, nemtudja pontosan mit is várnak el tőle mert Kata mást mond mint a haverok, környezet de lehet Kata még magának is ellent mond.

Egyre nagyobb stressz éri a következő generációkat, belső kényszereket éreznek s ezt felelőtlenűl semminek hiszik a szülők. Túlvannak hajszolva mind Peti mind az anyja de Peti kamasz, nem beszél vagy nemtudja hogy is kéne, anyu meg inkább nemvesz róla tudomást amíg csak lehet mert félti a munkahelyét, a családját, elkell látnia az othont. A legszomorúbb,hogy ez csak fokozódik minden generációval.


Mert amit nemlátunk az nincs. Lélek nincs vagy csak megtürjük a létezést de beszélni róla az tabu. Sajnos ez a nagy helyzet, mert ha nincs fizikai jele a betegségnek akkor nem is létezik.

Ha van pl: alvászavar, hangulatingadozás, szorongás az kicsi ezért elhesegethető.

Ha pedig mégrosszabb jön az olyan mint a villám( mert nem akarják addig látni) s már nehezen kezelhető.

És ezt ellehetne kerűlni a tisztelet, egymásrafigyelés s megértéssel de sajnos arra kevés a példa. Bárcsak ne így volna s megértenék egymást szülő s gyerek, hogy segíteni lehessen. 22L

2010. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is felírták anno a Frontint, sőt később a Lendormint is, de nálam komoly oka volt. Édesanyám megpróbált megölni (éjszaka hasbaszúrt), amit túléltem de utána rettegtem és rettenetesen féltem egyedül maradni, apunak viszont dolgozni is kellett, így ez sokszor előfordult.
2010. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
87%
Úristen...
2010. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
87%
Úristen, én ledöbbentem a kommenteket végigolvasva. 40 éves vagyok, megéltem már ezt azt, de ezeket a gyógyszereket soha, de soha nem használtam, nem is ismerem a nevüket sem. Az meg, hogy kamaszok szedik, brutális..
2010. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom, nem tudtam most erre mit válaszoljak.Látod, nem csak a fiatalok betegek, hanem a szülők is.Nagyon sajnálom ami veled történt...
2010. júl. 29. 22:13
 38/56 anonim ***** válasza:
100%
Na most ez tényleg durván hangzik, de valamilyen szinten sajnálom anyámat. Az a helyzet, hogy a szülés után depressziós lett, elhízott, majd apámmal is elhidegültek egymástól. Rengeteget veszekedtek apuval és már mindenhova csak engem vitt magával apa. Ha jött anya is, akkor cirkusz volt. Anya azt is a fejébe vette, hogy biztos viszonyom van apámmal (akkor még azt se tudtam mi az), így mire 10 éves lettem, addigra odáig jutott, hogy engem hibáztatott az élete zátonyra futásáért. Én voltam az ellenség, aki közé és a férje közé állt, így meg akart szabadulni tőlem. Igazából beleőrült abba, hogy megváltozott az élete a születésemmel és ezt nem tudta feldolgozni. Én már nem haragszom rá.
2010. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:
Kérlek ne haragudj, nem akartam ítélkezni!
2010. júl. 29. 22:32
 40/56 anonim ***** válasza:
74%
Fú. Ezekről én itt még nem olvastam, nyugtatókat meg altatókat, antibiotikumot nem lehet belém kényszeríteni, sőt még fájdalom-, lázcsillapítókat sem szedek, én úgy vagyok vele, hogy nem terhelem feleslegesen a szervezetem, a vesém, ha meggyógyulok akkor azok nélkül is sikerülni fog. anya persze szokta mondani, hogy vegyek már be valamit, de nem igazán akaródzom. jó ez az eset teljesen eltér, de én is nemrég voltam 16 és mégsem élek ilyeneken, amúgy szerintem azért van, mert selejt lett a világ, és a kiskölykök nem tudják feldolgozni az élet pofonjait, és így könnyebb, és akkor még nem beszéltünk a piáról, meg a drogokról.
2010. júl. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!