Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az isten van a mai fiatalok...

Mi az isten van a mai fiatalokkal? Komolyan le vagyok döbbenve!

Figyelt kérdés
Ma kb.: 6 olyan topikot olvastam, hogy 12-16 éves fiatalok orvosi utasításra szedik a Rivotrilt, Frontint,Andaxint, Xanaxot,Valeriannát, meg mit tudom még milyen szemetet.És a szülők?Hogy a p.csába lehet ezt engedni, mi történt amiért ilyet ír a doki?Én is anya vagyok, nem is öreg (33), a fiam nekem is 16 éves, de ami gyógyszert szed, az max.algopyrin, ha belázasodik.Ha ilyen "gyógyszert" szed most, mi lesz később?Persze vannak olyan esetek,betegségek, amikor nincsen más megoldás, de ez már kirívóan sok.Szerintem ez már nem normális.Mit gondoltok?
2010. júl. 26. 18:08
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
98%
Amugy a legtöbb orvos,házi orvos ,pszichiáter tömi a pácienst a bogyókkal,mert pénz van benne a gyógyszer iparnak,stb,stb....:S amugy is az orvosok többségénél nem betegként vannak kezelve az emberek hanem csak statisztikai vonalakként.Ez meg a mérleg másik nyelve:S
2010. júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
94%

Én 13 voltam, mikor iszonyú depresszión estem át. Kaptam rivotrilt, meg valami antidepresszánst. Aztán lehet, hogy csak törődniük kellett volna a szüleimnek velem és nem inni meg a fülem hallatára szexelni. (egymásba nyílik a szoba és sok éjjelen kersztül hallgattam, ahogy apám könyörög anyámnak, meg nyögdécsel, még akkor is, mikor ébren voltam nappal...)

20/L

2010. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
86%

nos akkor itt a másik oldal:(

Az én családi és iskolai helyzetem olyan volt, amit antidepresszáns nélkül nem viseltem volna el. Mivel anonim oldal, ezért vagyok képes annyira megnyílni, hogy elmondjam, 3 öngyilkossági kísérleten vagyok túl, mindezt 2 éven belül! Kényszerbeteg voltam, ha jött egy támadás, titokban vagdaltam a kezem, aminek az eredményét persze észrevették mindig. Pszichiátrián is feküdtem pár hónapig, nem gyöztem pótolni az általános iskolai anyagot. 13-15 éves korom között történtek ezek. Utána kaptam a Seropramot amivel elviselhetövé váltak a mindennapok. Csak függö lettem töle. Járnom kellett vissza évekig kezelésre, senkinek nem tünt fel, hogy valami nincs rendben velem. Egyszer nem sikerült kiváltani a gyógyszerem valami oknál fogva, arra nem emlékszem, hogy miért de mivel nem kaptam meg az adagomat, egyre aggresszívabb lettem, ha valami olyat mondtak ami nekem nem tetszett, ordibálni kezdtem, csapkodtam, ütöttem...elég sokáig tartott mire ezek a tünetek kezdtek elmuladozni. Akkor megfogadták anyámék, hogy többet semmilyen nyugtatót nem adnak nekem még akkorsem ha a pszichiáter felírja.

Szóval ez kétélü dolog, egyik részröl van olyan helyzet ami megköveteli a nyugtató szedését, viszont meg másrészröl elég nagy kárt tud okozni. Véleményem szerint magán a körülményen kell változtatni, nem gyógyszerrel teletömni a gyereket. Csak erre kevesen képesek és hajlandóak.

22/L

2010. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:
Szóval az biztos, hogy hatalmas a szülők felelőssége.Inni, meg a gyerek előtt szexelni, egymást ütni-vágni, az otthoni légkört elviselhetetlenné tenni,mind-mind nyomot hagynak.Ezek a gyerekek áldozatok, és ha problémájuk van, akkor nincsen kinek elmondani, a szülő meg talán még örül is, hogy a gyerek, ha bekap egy bogyót akkor nem fog lázadni, ők meg élhetik tovább nyugisan az életüket.
2010. júl. 26. 18:56
 15/56 anonim ***** válasza:
93%
kérdező,nálad van az igazság.Főleg ha a gyereket még csak nem is akarták,csak lett.persze h örülnek h bogyozik addig se őket zavarja a kis gondjaival.
2010. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
93%

Én már írtam ide,de szeretném leírni a saját történetemet:

gyerekkoromat apám anyám végig veszekedtek,ütötték-verték egymást,a fülem hallatára szexeltek.Emlékszem,amikor kicsi voltam,egyszer nem tudtam elaludni,forgolódtam és anyám üvöltve jött be a szobámba,hogy aludjak már(mert épp szexelni akartak).Aztán később,amikor tini voltam,mindenért belém kötött apám(pedig kitűnő tanuló voltam,sehova nem jártam el csak a barátnőmmel sétálgatni)majd kezet is emelt rám elég durván.Ez már 6éve,azóta felém se néz,anyám alkoholista lett,3évig néztem,hogy fetreng,aztán nagyszüleimhez költöztem,aztán kezdődött az ingázás,mert kb 12x költöztem vissza hozzá,mert megsajnáltam,hogy egyedül van.Nemrég a nagyszüleimnek az életemre esküdött meg részegen,hogy nem ivott egy kortyot sem.Mostmár végleg elköltöztem tőle lassan 1 éve de nem sokkal jobb.Nem gondolkodom a dolgokon szándékosan,de tudat alatt állandóan feszült vagyok és ha valami nem tetszik,akkor ordibálok másokkal-most ezen dolgozom folyamatosan,hogy másképp legyen,tudom,hogy hiába jogos a felháborodásom,ez így nem szép dolog,de egyszerűen hirtelen haragú vagyok és nem tudom kontrolálni magamat olyankor.

Viszont az bánt,hogy tudják,hogy valahol nem tehetek erről,mégis nehezítik a helyzetemet azzal,hogy megsértődnek és napokig nem szólnak hozzám,és így még rosszabb:(( na nekem ilyenkor lenne kedvem bekapni néhány bogyót,de sosem teszem.Sajnos a szülők nagy része nincs tisztában azzal,hogy a gyerekben lelki nyomot hagynak az ilyesmik.De én akkor sem szednék gyógyszert,pszichológushoz sem mentem idáig,még egyenlőre egyedül küzdök ezen problémák ellen.

21/L

2010. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
82%
18:45 vagyok. Mi a nem hasznos a válaszomban? Nem érdekelnek a százalékok, csak érdekelne, hogy mitől olyan rossz az én válaszom? Persze, ha van mersze megszólalni a titokzatos illetőnek, gondolom én neki tökéletes gyerekkora volt és el se tudja képzelni, hogy egyesek min mentek keresztül.
2010. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

Na tessék, itt a következő!

ttp://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__1040532-hogy-lehet-leszokni-az-ssri-gyogyszerekrol

Szóval borzalom!

2010. júl. 26. 20:44
 19/56 anonim ***** válasza:
67%

Ezek közül a gyógyszerek közül nem egy vényköteles (pl. Rivotril). A Valeriana enyhe nyugtató, ill. altató (1 csepptól lenyuszol, 2-től elalszol. Szerintem sem normális, hogy gyógyszert szednek. Nekem is volt nehéz problémám tizenévesen, de még csak meg sem fordult a fejemben, hogy v.mit szedjek rá.

Egyáltalán a szülőnek eszébe jut az, vagy az orvosnak, hogy az emberi szervezetet károsítják is a gyógyszerek hosszútávon (fehér vérsejtek számának megnövekedése, máj- és vesekárosodás, stb.), pláne a fiatal szervezetet, aminek még ki sem alakult teljesen a védekezőrendszere az idegen anyagokkal szemben? Szerintem ezeknek a gyerekeknek a beszélgetés, rosszabb esetben egy vödör jéghideg víz sokkal többet használna, mint bármilyen pirula!

2010. júl. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

Ezek mind vényköteles gyógyszerek.

Ezek a gyerekek nem is tudják, hogy akaratuk ellenére is drogost csinálnak belőlük.

2010. júl. 26. 21:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!