Mi az isten van a mai fiatalokkal? Komolyan le vagyok döbbenve!
A kérdező nincs tisztában vele, hogy mikor írják fel ezeket a gyógyszereket, mert nem hallott súlyos depresszióról ill pánikbetegségről (A depresszió nem az ám, amikor semmihez nincs kedvem, vagy szomorú vagyok).
Aki nem élt még át pánikrohamot, el sem tudja képzelni, hogy az milyen.
A nyugtatók nem altatók, hanem csak egyik (nem kívánt) mellékhatása az álmosság, úgyhogy azért nem fognak egy 50-es dobozzal felírni egy 15 évesnek, hogy 50-szer jól aludjon, jó oka van annak.
Úristen!
tegnap 19:32 - Nálam kb. hasonló volt a helyzet, igaz én fiú vagyok.
Másrészt miért kell lepontozni azt, aki leírja, hogy neki különböző problémai miatt kellett szedni gyógyszert.
Nem szégyen, szét kell nézni milyen sikerhajszolt társadalomban élünk. Ha csak egy kicsit is más vagy, mindig van olyan, aki rád dobja az első követ. Nem mindenkinek van ereje megvívni saját harcát a társadalommal, ismerősivel, családjával...
Én sem értem miért kell lepontozgatni,szerintem jó dolog volt az,hogy ide leírtuk a velünk történteket,hiszen a kérdés úgy szól,hogy mi van a mai fiatalokkal...mintha kb mi tehetnénk róla.Hát nem!Én inkább azt kérdezem,hogy mi van a mai "szülőkkel"?Igaz,én azt írtam,hogy nem szednék bogyókat,de sosem lehet tudni,hogy lassan nem jutok-e odáig,de inkább beveszem akkor,minthogy megőrüljek.Alapból az átlagnál sokkal érzékenyebb ember vagyok,aki sajnos nem tudja magát túltenni a történteken.Azért szerintem tanulságosak a történeteink és ide illenek,mert nem azon kell csodálkozni,hogy mennyi "idegbeteg" gyerek van,hanem talán az okát kellene keresni,hogy miért?Bár az emberek ezt sosem teszik,mindig csak az "eredményen" háborognak.
21/L
A gyermekpszichiátriákon egyáltalán nem szórják a gyógyszereket szórakozásból, csakis akkor, ha annak komoly oka van. Sajnos sokan nem tudják, de a felnőtteknél jelen lévő pszichiátriai betegségek (depresszió, bipoláris affektív zavar, skizofrénia, kényszer stb) ugyanúgy a gyermekeknél is megtalálhatóak. Ezen felül a kamaszoknál kóros esetekben fennálló túlzott impulzivitás nagyon veszélyes is lehet olykor. A depresszió, amire az antidepresszánst írják, már kora gyermekkorban is előfordul. A depresszió a közhiedelemmel ellentétben betegség, nem csak rosszkedv és hiszti. Nagyon sokszor komoly genetikai háttere (is) van, emellett a környezeti tényezők is segítik a kialakulását. A megváltozott agyi anyagcsere folyamatok pedig gyógyszeresen befolyásolhatóak.
A pszichoterápia nagyon fontos és hasznos, de sajnos nem mindenki alkalmas rá és ez még nem zárja ki a gyógyszeres megsegítést, ha szükséges.
Ennek ellenére gyerekeknél tényleg csak indokolt esetben írunk gyógyszert. A kérdező nem lát bele senkinek a fejébe, kívülről nem tudja megítélni, mi zajlik le benne, mekkora szenvedést okozva ezzel a gyereknek.
Egy súlyosan szorongó serdülő, ha nem enyhítjük a szorongását, enyhíti ő például vagdosással.
Esetleg öngyilkossági kísérletet tesz.
Vagy a pánikrohamai miatt nem megy ki az utcára, nem megy iskolába.
Vagy a kényszergondolatai az egész napját kitöltik, nem képes semmi mást csinálni.
Vagy a durva impulzivitása miatt mind másokban, mind magában komoly kárt tehet.
Vagy nem alszik napokon, heteken keresztül, annyira szorong. Az iskolában képtelen teljesíteni.
Vagy hallucinál, hangokat hall, elsivárodnak az érzelmei.
Nem szabad elfelejteni, hogy az agyunk is szervünk ugyanúgy, mint a gyomrunk, a vesénk, a szívünk, a tüdőnk. És bizony az agyunk is meg tud betegedni, ami bizony pszichés tünetekben nyilvánul meg.
A pszichoterápiához idő kell, mert nem varázslás, nem ráolvasás, nem megy egyik napról a másikra. A gyermek szenvedését viszont muszáj enyhíteni addig is.
Tudom divat mostanában az orvoslást elítélni, megkérdőjelezni, és divat a pszichiátriai betegségeknél úgy gondolni, hogy semmi szükség a gyógyszerre.
Az az orvos azonban tanult nagyon sok évet, látott nagyon sok szörnyű dolgot, sokkal többet tud, mint a laikus kétkedő. Ezzel nem leértékelni kívánok senkit, minden embernek megvan a maga szakterülete, amihez ért, amiben profi.
Nem szakmabeli csak az egyik (kisebbik) oldalát látja a dolgoknak.
Nyugtatókkal persze vissza is lehet élni, ezért csak kis kiszerelésben írják fel és rendszeresen kell járni kontrollra. Az antidepresszáns nem okoz függőséget a nyugtatókkal ellenben. A nyugtató is akkor, ha rossz a beállítás, nincs kontroll.
A gyakoriságot illetően egy kis statisztika:
Szorongásos zavarok (pl fóbiák, generalizált szorongás, pánik) előfordulása a magyar populációban: több, mint 10% (ez 100 emberből 10-et érint! tehát 3 iskolai osztályból, több, mint 10 gyermeket érint!)
Személyiségzavarok (ezekben jelentős szorongással, depresszióval, impulzivitással kell számolni): 10-20%!!!
RENGETEG!!!
Hangulatzavarok (depresszió, bip. zavar): 8.3-24.2%!!
EZ IS RENGETEG!!
Ilyen világot élünk sajnos kérem szépen...
A Valeriana recept nélkül kapható, de nem tartom valószínűnek, hogy tizenévesek vásárolnák meg, inkább a szülő teszi, mert a könnyebbik megoldást választja. Egyszerűbb nyugtatót venni a gyereknek, mint foglalkozni vele, meghallgatni gondját-baját.
Sok olyan kérdés van az oldalon, amiből kiderül, a gyerek jobban ragaszkodik a tanárjához, mint a szülőjéhez. Ennyire nincs ideje a szülőnek a gyerekére? Fiúk-lányok vegyesen kérdezik, hogy baj-e, ha ennyire hiányzik a volt tanár(nő)? És lehet általánosból, gimiből, szakközépből elballagott fiatal. Sokan több megértést kaptak a volt tanáruktól, mint otthon a családtól. És ez az elszomorító!!! Tudom, stresszes az élet, nehéz a megélhetés, de azért ha már van egy gyerekünk, aki nem kéredzkedett a világra, törődjünk már vele is!!! Ha csak napi fél órát szánna mindenki a gyerekére, de úgy, hogy oda is figyel rá, nem lennének a gyerekek sem "idegbetegek", jobb szót nem találok. Nem igaz, hogy ennyi időt sem tudnak szakítani a saját gyerekükre. Ha mégis, minek vállalták? Mindenki felelős a gyerekéért, míg az ki nem repül a családi fészekből. Nem abból kell állnia a nevelésnek, hogy kap enni, inni, öltöztetik, iskoláztatják, biztosítva van a lakhatása. A lelkükkel is kell törődni!!!
Nézd meg milyen világot élünk:
-szexuális erőszak családon belül
-bántalmazás családon belül
-gyilkosság a gyerek szeme láttára családon belül
Aztán az iskolai nyomás,zsarolás,verés.zaklatás elvárások legyenek a lányok szépek,soványak,okosak,szexgépek,márkás cuccok a pasik hóditők,kigyurtak stb.
Nem csodálkozom ezeken a szülő dolgozik egész nap hogy meg tudja venni a 20 ezres Nike cipőt.az internet és tel számlát fizetni.mozijegy,buliba pénz,fodrász,műköröm stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!