Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én veszem nagyon a lelkemre?...

Én veszem nagyon a lelkemre? Vagy tényleg "elárult"?

Figyelt kérdés
Múlt csütörtökön halt meg a nagymamám,akit nagyon szerettem.Haza kellett utaznom,és a drága férjem,"megígértem nekik" felkiáltással a haverját és annak a családját fuvarozta el 1200 km-re,ahelyett,hogy velem,a 6 hónapos kisfiunkkal és a családommal lett volna.Kellett volna a segítsége,meg hogy lelkileg támogasson.A temetésre épp hogy beesett,és utána el is húzott szélsebesen.Persze mindenki azt kérdezgette:"és a férjed hol van":(((. Utána meg a hazaúton(300 km)jött velünk vissza a "haver",beült a kocsiba,nekem nem is köszönt,annyit nem mondott,hogy részvétem,te marha,röhögcséltek egész úton és elvárták volna tőlem is ugyanezt.Még megjegyzéseket is tett,hogy "felébresztett az a kurv@ telefon"mert reggel felhívtam a férjemet,hogy egyben van-e,nem tudván,hogy őfelsége alszik.Tényleg nem nagy ügy?Szerintem elárult,mivel a házasság "jóban-rosszban","egészségben-betegségben",ő meg ott hagyott egyedül a bajban.
2010. júl. 19. 10:43
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
az esett a legrosszabbul,hogy tudomást se vettek róla,hogy szomorú vagyok.meg hogy a haver felesége is a szülinapomon fel tudott köszönteni,de egy részvétnyilvánító üzenetet nem tudott küldeni?
2010. júl. 19. 11:17
 12/28 anonim ***** válasza:
86%
Szervusz! Ha baj van, akkor minden előtte megígért dolog felülírható. Senki sem szólt volna ha párod azt mondja, hogy most a feleségem mellett a helyem. Illetlen amit tett a párod (s nem illedelmetlen vagy mit is írt valaki). Sajnálom azt ami veled történ. Őszinte részvétem.
2010. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

sokan nem tudják kezelni a gyászt, hülyén viselkednek.....

ha az első ilyen eset akkor a férjed, csak nem tud mit kezdeni a helyzettel, támogatna de nem tudja mit csináljon, mondjon......mindenképp elbeszélgetnék vele, h megtudjam, h mi a szitu és beszélnék az érzéseimről is

...egyébként valóban nem volt túl jó a hozzáállása!

2010. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
85%

Az előttem szólónak igaza van. Itt nem arról van szó hogy kije a férjednek a te nagymamád... a kérdés az, hogy neked szükséged lett volna az ő segítségére, ő viszont nem akart vagy nem mert nemet mondani a kedves havernak.


Én is nagyon pipa lettem volna rá a te helyedben. Ha nem képes lesz@rni hogy mit mond a haver, hogy nem képes elviselni hogy beszól neki mert inkább neked segít, akkor ott nagy bajok vannak. Nem túl erős jellem a férjed.


A haver nem szólhatott volna egyébként semmit, mert a családi probléma felülírja az előzetesen tett ígéretet. Oldja meg a saját fuvarját ahogy akarja.


A tanulság, hogy nem számíthatsz rá egyáltalán, mert nem képes másnak nemet mondani, és a mások véleménye fontosabb számára mint az hogy a feleségét támogassa.


Sajnállak nagyon.

31/N

2010. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
92%
Kedves válaszolók. a Gyásznak semmi köze ahhoz a tényhez, hogy a kérdező férje nem segített neki amikor szüksége lett volna rá!!!
2010. júl. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos igen. Egyszerűen cserbenhagyott!Te voltál bajban, s nem téged választott.Mindegy, kinek mit igért, a helyzet ilyen változásával nem kellett volna azt teljesitenie. A viselkedése egyértelműen bunkó, már ne is haragudj !Neked fájdalmad volt, s azt nem tisztelte, még a gyerekével sem törődött. Én egy megcsalásért nem hagynék el valakit, de emiatt igen elgondolkodnék. Mit jelent neki a "rosszban mellette állok"? Mire számithatsz, ha pl. beteg leszel ? Akkor is magadra hagy ?Gondolkodj el ezen, amig nem késő !!
2010. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
96%

Részvétem a mamádért.

Amikor nekem meghalt a nagymamám, a férjemnek arra az időpontra egy csapatos maraton volt betervezve, amire az egész csapat készült, de fel kellett adnia, és emiatt a csapat sem tudott részt venni. Egy kicsit sz@rul érezte magát a társai miatt, de megértették, hogy maraton még lehet, de ilyenkor mellettem a helye. Ha a haveroknak nagyon fontos volt az utazás, megoldották volna, ha pedig nem, akkor halasztották volna mondjuk egy-két nappal. A férjednek melletted lett volna a helye, még ha ahogy írták itt "idegen" is volt neki a nagyi, de neked nem az volt és a te gyászodban kellett volna kivennie a részét.

2010. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
95%

A férjed elég nagy tapló, a barátjával együtt! Az szép dolog, ha valaki be akarja tartani az ígéreteit, de egy haláleset az tényleg az, amikor megmondhatta volna a barátnak, hogy ez történt, nem tudja őket elvinni, a felesége mellett a helye. Ha a kedves barát ezt nem érti meg az őt minősíti. Igen, elárult...

A nagymamádat sajnálom, kitartás! Remélem hamar úgy tudsz majd rá emlékezni, hogy a szép dolgok jutnak eszedbe!

2010. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nagyon a lelkedre veszed, talán a gyász miatt. Mert hát megígérte azt az utat a barátjának...megtette. Utána meg elment a temetésre...ott volt. Nekem úgy tűnik, hogy a férjed próbál lavírozni a barátai és a családja között....próbálna mindkettőnek megfelelni....de végül is ez mindkettőnek a rovására megy. Sem a családját sem a barátait nem akarja elveszíteni. (Az más dolog, hogy a barátja egy bunkó, meg hogy a haver nem köszön, meg nem mondják, hogy "részvétem"...ez nem a férjed hibája)

Mit vársz a férjedtől....hogy "szakadjon szét" vagy mit? Oké,sajnos meghalt a nagymamád...de lehetnél egy kicsit elnézőbb a férjeddel.

2010. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem igazad van. Mi fiatalok vagyunk, de ugyanúgy mindenben kitartunk egymás mellett, segítünk, ha gond van, nem kell félnie a másiknak, hogy nem lesz támasza.

Azt meg nem hiszem, hogy a haver/barát fontosabb a családnál, megértenék, hogy szükséged volt rá.

2010. júl. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!