Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Használtok/Támogatjátok a...

Használtok/Támogatjátok a gyereknevelésben az erőszakot?

Figyelt kérdés

itt elsősorban az "atyai" pofonokra gondolok meg a kiabálásra pl lelép az utcára nem arra hogy addig üssök még el nem kezd vérezni


nekem nincs gyerekem csak láttam a bolt előtt egy apát aki akkora pofont adott az 5-6 éves gyereknek hogy majdnem elesett és érdekel hogy sokan gondoljáke így a dolgod megjegyzem nem tudom hogy miért kapta a pofont a kislány


és miért?


2010. júl. 16. 18:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok Íme egy mai példa Hazajöttem ma munkából és igencsak rumli volt Ideges lettem de nem szóltam semmit Kicsi lányom (10 éves ) odajött anya ideges vagy ? Mondom igen Miért ? elmondtam hogy mert fáradt vagyok és itt ez a nagy rumli Láss csodát 3-an 10 perc alatt összepakoltak
2010. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak tapsvihar.

Legtöbb szülő mit csinált volna? Hazamegy,látja a kupit, ordít mint a sakál, hogy "mi van itt, mekkora egy trehány disznó vagy nem százszor megmondtam, hogy nyenyenyenyeeee" és ez még a jobbik eset, mert biztos olyan is van,aki esetleg jól fejbe is ütögeti a kis szerencsétlent.

2010. júl. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

A verés nem elfogadható,de néha egy-egy atyai pofon belefér,és kellhet.

Pl múltkor hazafelé menet kissrác ment apukával.Gyerek fogta magát,elkezdett rohangálni,apja szólt az út végéhez közeledve,hogy álljon meg,gyerek fogta magát,át az úton. Mázlija volt,forgalmas út,de éppen csak egy kocsi ment arra,az is elég lassan. Apuka utána, elkapta,gyerek kapott egy pofont.Én is adtam volna. Sokszor hiába magyarázol el szép szavakkal valamit,hiába van tekintélyed,kell egy kis nyomaték.

Engem kiskoromban apám 1x ütött meg. Mindig nagyon jó kapcsolatunk volt,kiskoromtól imádtam,tiszteltem,hallgattam rá még tiniként is.De akkor megérdemeltem azt a pofont. Hiába magyaráztak,hogy ne mászkáljak át a szomszédokhoz,ne álljak szóba minden jöttmentel,és akár ha kell,mutassam a szegény eltévedetteknek az utat,én másztam és mentem. Egyszer utánamjött,elkapott,hazavitt,és kaptam egy emberes pofont,és a magyarázatot. Soha többé nem csináltam. Nem a pofon fájt,hanem az,hogy tőle kaptam,mert rossz voltam(anyától is kaptam 1-1x,de az sose érdekelt)

2010. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Utaolsó vagyok. Akkor olyan 4-5,max 6 éves lehettem
2010. júl. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom itt hány embernek van gyereke, de kíváncsi lennék, hogy mit szólnátok hozzá, ha a 2 éves lányod a konnektorba matatna és közben vidáman énekelgetne. Én ma reggel így jártam, miközben főztem. És ott állt mellettem ráadásul. A frász jött rám és elég nagyot rávertem a karjára mivel azt sikerült eltalálni hirtelen.

Vagy pl. a 6 hetes hugicát letakarja és gyomrozza. Megjegyzem csaj játékból, amúgy abszolút nem gonosz vele. Akkor is kapott a kis kezére. Mindezt úgy csinálta, hogy szintén ott álltam háttal, csak mosogattam közben.

Ilyenkor mit csinálna az aki sztrájkol az "erőszakos" gyereknevelés ellen?!

Amúgy abszolút nem támogatom ezt a fajta nevelési módszert, de vannak esetek amikor muszáj.

Ha pl. hisztizik kitessékelem a helységen kívülre vagy a szobájába... és láss csodát 2 perc alatt észhez tér.

A férjem volt, hogy megmosdatta annyira felhergelte magát a gyerek. De ettől független 1-2 nyakleves nevelési célzatú lehet.

2010. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát :)
2010. júl. 17. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!