Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Használtok/Támogatjátok a...

Használtok/Támogatjátok a gyereknevelésben az erőszakot?

Figyelt kérdés

itt elsősorban az "atyai" pofonokra gondolok meg a kiabálásra pl lelép az utcára nem arra hogy addig üssök még el nem kezd vérezni


nekem nincs gyerekem csak láttam a bolt előtt egy apát aki akkora pofont adott az 5-6 éves gyereknek hogy majdnem elesett és érdekel hogy sokan gondoljáke így a dolgod megjegyzem nem tudom hogy miért kapta a pofont a kislány


és miért?


2010. júl. 16. 18:32
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
64%
Könnyű a kicsit, a gyengét bántani. Minden ütés a szülő szégyene, bármekkora is, és bármennyire mentegeti magát.
2010. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
nem .a gyereket következetességgel, és másfajta büntetéssel kell nevelni. igaz sok türelem is kell hozzá,de hatásos.
2010. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
Én kaptam kiskoromban, és annak ellenére hogy akkor nagyon haragudtam és azt éreztem hogy utálom őket, most azt mondom hogy nem ártott meg. De én nem fogom soha ütni a gyereket, szerintem a jó nevelés ha elmagyarázod a gyereknek hogy miért nem mehet, miért ne nyúljon a forró sütőhöz, stb. Ezzel megérti hogy miért nem lehet és nem azt tanulja meg hogy nem lehet mert kap.
2010. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

kicsi korban pl ha a gyerek önmagának ártalmas dolgot tesz,nevelő célzettal OK.de soha nem nagy verés.

engem apám ütött mint a lovat,mindenki félt tőle,mikor hallottuk hogy jön iszkoltunk az emeletre. de ő részeges is volt.

leléptem onnan másfél éve.

szóval nem jó a verés.


17L

2010. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%
Hát szerintem egyik igen is meg nem is, inkább az arany középút, engem sajnos, nagyon gyengén fogtak, minden kivánságom teljesült, ha nem akartam vmit nem kellett megcsinálnom, és most ott tartok, 34 évesen hogy még egy nagy gyerek vagyok.
2010. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
71%
Nem ütöm meg a gyerekeimet. Hála Istennek van akkora tekintélyem a gyerekeim előtt, hogy elég ha kicsit felemelem a hangom (nem üvöltök) és tudják, hogy nem szabad. Ha valaki az elejétől kezdve következetesen neveli a gyereket, akkor erre nincs szükség szerintem.
2010. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nem, semmi indokkal.


[link]

12 dolog, amivel el tudja kerülni, hogy a gyerekén vezesse le a dühét


Ha a gyerek odáig eljut, hogy színtiszta rosszindulatból csúnyát mond a szülőjére, az el van már cse.szve, és a veréstől se javul meg.

2010. júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Csak azok verik a gyereket akik akkarják nevelni.
2010. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem ütéssel kell nevelni, bele kell nevelni hogy hallgasson rád, nem verni kell mint szódás a lovát
2010. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség az én gyerekeim még sosem lettek megütve de mégis jól nevelt gyerekek Sok türelem szép szó és mindent elmagyarázni pl azért csináltad rosszul mert ...
2010. júl. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!