Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Használtok/Támogatjátok a...

Használtok/Támogatjátok a gyereknevelésben az erőszakot?

Figyelt kérdés

itt elsősorban az "atyai" pofonokra gondolok meg a kiabálásra pl lelép az utcára nem arra hogy addig üssök még el nem kezd vérezni


nekem nincs gyerekem csak láttam a bolt előtt egy apát aki akkora pofont adott az 5-6 éves gyereknek hogy majdnem elesett és érdekel hogy sokan gondoljáke így a dolgod megjegyzem nem tudom hogy miért kapta a pofont a kislány


és miért?


2010. júl. 16. 18:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Nincs gyerekem,de sosem fogom megütni nagyon,csak ha már teljesen elszáll a méreg,és nem tudok mást csinálni.Azért fogom majd így csinálni,mert így a normális,és a gyereknek sem akarok fájdalmat okozni,és nem érek a pofonnal el mást,csak azt,hogy örök életére megutál,vagy fél tőlem:/
2010. júl. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem támogatom de vannak helyzetek mikor rá kell verni 1 kicsit a kezére vagy a seggére.De ezt csak NAGYON indokolt helyzetben tudom tolerálni.És én igyekszem ezt is elkerülni.Bár még pici a lányom én most úgy vagyok h el sem tudom képzelni h 1x is valamikor megtudnám ütni...
2010. júl. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
Nem támogatom és sosem használtam testi fenyítést a gyerekeimmel szemben
2010. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%
Nem bírnám megütni a gyerekem.
2010. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
36%
családon belüli erőszaknak számít és büntethető is... szval nem csak jogtalan, de családilag helytelen is
2010. júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
egy-egy anyai pofon ha annyira csunyát mondd hogy szemét
2010. júl. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
igen tudom csak azért kérdeztem mert egyre többet látok errefelé (az utca közepén!) és kicsit elszomorít :(
2010. júl. 16. 19:04
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
Szemét alak az apa, aki ilyet lekever a kicsi lánynak. Szervezni kellene egy jó kis kommandót, mint a filmekben van, akik visszaadnák neki a pofont, kamatostól. Hogy megtanulja, hol lakik az Úristen.
2010. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem,hogy kisgyermeket nem szabad bántani,inkább tanítani kell,következetesnek lenni és sokat foglalkozni vele,elmagyarázni a dolgokat,nem csa azt mondani ,hogy nem és kész.Mert ez a legegyszerűbb.

Viszont a kamaszkori,vagy éppen fiatalabb kori dolgokat néha csak ezzel lehet helyrehozni.Én elég szemtelen voltam olyan 12 éves korom körül,gyakran a szüleimnek is csúnyán beszóltam,akkro kaptam egy anyai pofont,és egy idő után megértettem,hogy ez nem csak vicc.kaptam pár sallert életem során(nem olyanokat,hogy majdnem elestem,hanem tockost,fenékre vágást,tarkónvágást..)Soha egyszer sem éreztem úgy hogy ez miatt utálnám anyukámat,vagy kicsit is haragudnék rá,ezzel nevelt belém alázatot és egy kis türelmet és persze azt hogy tudjak bocsánatot kérni és felelősséget vállalni a tetteimért. Utána mindig rájöttem,hogy megérdemlem, és így visszagondolva bánom azt amikro nagyon csúnyán viselkedtem.Ha nem kaptam volna pofont,lehet még most is a haverokkal lógnék...tehát ha úgy hozza a helyzet,én nem fogom szégyellni magam,ha megütöm a kamasz lányomat,ha pl letörte a kocsi visszapillantóját részegen:D

2010. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem hozzáírni hogy az anyukája azt monta " montam hogy ne a fejét üsd" szóval nem elsőre ütötte meg
2010. júl. 16. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!