Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiáll mellettetek a férjetek?

Kiáll mellettetek a férjetek?

Figyelt kérdés

Ha inzultus ér titeket bárhol (vásárlás közben, strandon, hivatalos helyen, ahol erkölcsi vagy anyagi kár érne titeket kiáll mellettetek a férjetek/párotok?

(Mellettem sajnos nem. Általában az én hibám minden. Mivel tudom, hogy nem áll ki mellettem, így ha valakivel vitába keveredek, akkor sajnos még a hangomat is felemelem egy idő után. Ő ilyenkor azzal érvel, ha szebben vitatkoznék, akkor kiállna. Hát egyszer volt ilyen is, szép csendben tűrtem a kellemetlenséget, de akkor sem avatkozott be.)


2010. júl. 16. 09:01
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem rablásról nem írtál, csak feltételes módban.

Egyébként... rablás esetén én mindent szó nélkül átadnék, és remélem, a párom is (erre buzdítanám), mert minden pótolható, csak az élet meg az egészség nem.


De... valaki felvetette már... ha ennyi baj van a pasikkal,

- minek választottátok őket (jaaa, ha nem tudtátok, hogy ilyenek, az NEM az ő hibájuk, ők olyanok, amilyenek, ti vagytok vakok),

- miért vagytok még velük, ha annyi szar meg annyi sérelem ért? A mazohizmusért sem ők felelősek.


Le lehet pontozni, ha fáj az igazság.

2010. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
Ha szüleimmel vitatkozom abba nem szol bele amugy igen
2010. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Ez nem ilyen egyszerű, ha már gyerek van, ennél komolyabb indok kell, hogy beadjam a válópert, pl. tettlegesség, alkoholizmus, rendszeres megcsalás.

A váláshoz nem elég, de az én személyiségemet rombolja a viselkedése.

Azt látom, hogy a ranglétrán felfelé haladva egyre erősebb lett lelkileg és aki ezt nem tudja utána csinálni az egyre gyengébb, és ezt érezteti is. Csírájában a mostani tulajdonságai jelen voltak, de ilyen hatalmas méretű változás csak azóta érzékelhető nála, amióta kiemelték a többiek közül és nő a hatalma. A személyek manipulálásában hisz és a nyílt konfliktusban valószínűleg nem. Persze majdnem 190 cm magas, vele ki akarna konfliktusba kerülni az utcán? Én 160 cm magas vagyok ha az ellenfél esetleg kifogy az érvekből jöhet a nyílt erőszak akár velem szemben.

Egy példát említek: arisztokratikus nagyvonalúsággal kellene tűrnöm, hogy a pénzemért egy bolti eladó minden átmenet nélkül felemelje velem szemben a hangját, mert valamit nem értettem meg elsőre és gúnyos megjegyzéseket tegyen.

Ezzel az a baj, hogy a terméket meg akarom venni, akkor tűrnöm kell a viselkedését vagy visszaszólok, de ha a férjem csöndben marad, akkor az eladó még agresszívabb lesz.

A férjemtől csak annyit várnék el egy ilyen esetben például, hogy szóljon rá az eladóra, hogy a vásárló is hozzájárul a kifizetett összeggel az eladó jövedelméhez, így próbáljon meg normális hangnemben válaszolni és pl. nem ordítani.

Nem kellene megütni miattam senkit, és hatalmas vitába szállni, de az nagyon jól jönne, ha ilyen esetben megszólalna. Ez miért akkora kérés?

Arra leszek kíváncsi, hogy a gyerekünk mellett kiáll-e ha őt baj éri az iskolában. Ha igen, akkor egyértelmű, hogy az én esetemben a passzívitását a szeretet hiánya okozza.

2010. júl. 16. 12:21
 34/39 anonim ***** válasza:
79%
Hatalma van,és azt hiszi feletedd is,mindenki felett,állj a sarkadra,a hatalommal bíro férfiak a gyenge feleséget szeretik,akin kiélhetik magukat,te minnél leljebb csúszol ő annál nagyobbnak érzi magát melletted,állj a sarkadra mutasd meg neki,h erős vagy,meglátod egy gyenge kis törpe valójában aki csak akkor erős ha a gyengébbet bánthatja egy erősebb előtt meghunyászkodna.amugy is te számára csak eszköz vagy ,háztartási és sz*x alkatrész,sorry.
2010. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Ha meletted sose áll ki,szerinted kifog állni a gyerkőc mellett aki valószinű csak teher számára.
2010. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Vele kapcsolatban nagyon vegyesek az érzéseim. Nem érzem magam szex alkatrésznek, nekem is vannak ilyen jellegű vágyaim néha, és a gyerek sem hiszem hogy teher számára.

A gyerekét még szeretheti, ha engem nem szeret annyira, hogy kiálljon mellettem.

Az azonban igaz, hogy érzi a hatalmat a munkahelyén és ha egy beosztottra kritikát mond, azt hiheti, hogy nálam is átléphet egy határt.

Bizonyos dolgokban gyengébb vagyok nála, az zavar, hogy az erényeimet kezdi elfelejteni. Az, hogy a vitában nem áll mellém, pedig azt jelenti számomra, hogy esetleg nagyobb nehézségben sem állna ki mellettem.

Mi lenne velem, ha autóbalesetet szenvednénk, nem én lennék a hibás, de a másik vezető a rendőröknek hazudna.

Akkor sem állna ki mellettem. Jópár évvel ezelőtt megharapott egy kutya, a gazdája nem adta oda az oltási könyvet, "szerencsére" épp arrafelé hajtott egy rendőr, aki végül számon kérte rajta az esetet. A férfi először még a harapást is letagadta, aztán azt hazudta, hogy én szemtelenkedtem vele (harapásos sebbel a lábamon, nem volt erőm ehhez). A kutyás férfi azt is mondta, hogy ahol a kutya megharapott ott az kutyafuttató volt, így én sétáltam szabálytalanul, a kutyának joga volt ott lenni. A férjem ott állt csak mellettem és nem folyt bele a vitába.

A rendőrök végül nem hittek nekem, az egészből az lett, hogy én sétáltam rossz helyen, és ingereltem fel a kutyát, végül nagy nehezen előszedték az oltási könyvet, a kutyás még szabálysértést sem kapott.

2010. júl. 16. 14:12
 37/39 anonim ***** válasza:

Na ez azért durva.Hogy ténylegesen meg is sérültél, és itt most mindegy hogy te voltál rossz helyen vagy a kutya.A lényeg hogy megsérültél, de a férjed nem mondott semmit???Abszolult érdektelen irányodban!!Csak te gondolom szereted összeköt vele sokminden és nem akarod ezt elhinni legbelül.Most hülye dolog jutott eszembe, de ha azt mondanád egy beszélgetés alkalmával amivel semmit nem érnél el,hogy elköltözöl egy pár napra tuti hogy elengedne...

Háát nemtudom hogy ebben a kapcsolatban a továbbiakban mennyire fogsz tovább sérülni, és egyáltalán mennyire lehet ezt hosszútávon működtetni.

2010. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
ez már rég nem kapcsoat,két idegen együttélese.És ha felvetnéd a költözést,szerintem még csomagolni is segítene.
2010. júl. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Egyszer viccből mondtam, hogy elköltözöm, erre azt mondta, hogy akkor kicseréli a zárat.

A gyerek megszületése után kicsit normálisabban viselkedik, de néha úgy érzem, hogy titkos vágya volt, hogy gyereke legyen csak szülni nem tudott.

2010. júl. 17. 10:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!