Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiáll mellettetek a férjetek?

Kiáll mellettetek a férjetek?

Figyelt kérdés

Ha inzultus ér titeket bárhol (vásárlás közben, strandon, hivatalos helyen, ahol erkölcsi vagy anyagi kár érne titeket kiáll mellettetek a férjetek/párotok?

(Mellettem sajnos nem. Általában az én hibám minden. Mivel tudom, hogy nem áll ki mellettem, így ha valakivel vitába keveredek, akkor sajnos még a hangomat is felemelem egy idő után. Ő ilyenkor azzal érvel, ha szebben vitatkoznék, akkor kiállna. Hát egyszer volt ilyen is, szép csendben tűrtem a kellemetlenséget, de akkor sem avatkozott be.)


2010. júl. 16. 09:01
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem konkrét esetem nem volt még, amiért ki kellett volna állni mellettem.De a volt párom tuti nem állt volna ki mellettem.Sőt még én voltam vagy lettem volna a hibás.Na már nem is vagyunk együtt.Ez csak egy volt a sok probléma közül.Sztem egy férfi igenis védje meg a nőt akármilyen körülmények között is.Ha nem teszi az azért lehet, mert vagy nem érdekli, vagy közönbös már irányodban.De ez utóbbi mondjuk a közös élet más területén is megmutatkozna.
2010. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
57%
Nem áll ki se mellettem, se saját maga mellett. Beszari, és nem meri felvállalni a véleményét. Szerintem egy normális kapcsolatban a két félnek minden helyzetben ki kellene állnia egymás előtt. A konfliktuskerülés meg gyávaság és meghunyászkodás. Oké, hogy egyes esetekben tényleg célszerű kerülni, na de mindig?
2010. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
a párom oroszlánként védelmez pedig. egy csendes visszahúzódó pasi amúgy. én is nagyon meglepôdtem mikor elôször kerültünk ilyen szituba. de nagyon büszke vagyok rá.
2010. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%
10.04. folyt.: Általában egy nő egy férfinek csak használati tárgy. Szexuális segédeszköz és háztartási robotgép. Ha elromlik, lehet cserélni, amíg ez nem történik meg, addig se kell kiállni mellette. Én komolyan megértem, hogy egyre terjed a szingliség és a leszbikusság. Mindig a nőket qrvázzák le, de férfiak között sokkal több gáz ember van, nézz csak körül a környezetedben.
2010. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon érdekes kérdés. Az én párom is hasonlóképpen reagál le szituációkat, nem szól bele, én meg állok és mondom a magamét, ezzel azt a látszatot kelti, hogy nem nekem, hanem a másiknak ad igazat. Egyszer élettársammal voltak elszámolatlan pénzügyeim, amiért én nagyon sértve éreztem magam, kiborultam, sírtam és fennhangon hangoztattam a véleményemet. Erre a volt élettárs rám emelte a kezét, amikor épp kiment a párom, aztán ahogy visszajött elmondtam neki, de nem tett semmit. Nem azt mondom más már megruházta volna. Szerintem ő úgy érzi, hogy nem akar beleszólni abba, amiben ő nem érintett. Vagy az anyja cseszeget állandóan, nem szól rá.

Én úgy vagyok vele, ha valaki bántani merné vagy egy rossz szót szólna rá, biztos, hogy a nyakát kitekerném az illetőnek, és úgy elhajtanám a búsba, hogy csak lesne.

Viszont a párom mindenben másban mellettem áll, legyen az egy betegség, bármi, érzem és tudom, hogy támaszom, és bármit megtesz értem, meghallgat, vigasztal, segít és támogat. Ezért el tudom neki nézni az előbbieket. Szerintem a párod is úgy lehet vele, hogy nem akar belefolyni a vitába. Persze nem érzi, hogy ezzel azt éri el, hogy te úgy érzed, hogy nem áll melletted.

2010. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy ez típus kérdése is lehet. Én régen is olyan voltam, hogy mindig megvédtem a védteleneket, sosem hagytam szó nélkül, ha előttem bántottak valakit, és meglehetősen agresszíven tudtam érvényesíteni az "akaratomat". Ilyen vagyok most is, ha kell kiabálok, de nagyon nem szívesen, mert utána megbánom, de sajnos rossz konfliktusmegoldó készségem van.

Párom viszont egy nyugodt, konfliktuskerülő természet, talán ezért is ilyen.

2010. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Szerintem nem szeret eléggé azért nem áll ki mellettem, akármilyen belső tulajdonságai is vannak. Önmagáért azért elég jól ki tud állni.

A munkahelyén volt hogy vitázott másokkal, és volt, hogy felemelte a hangját, igaz külsős cég embereivel tárgyal és én pont ott voltam.

Én ha csak annyira emelem fel a hangom mint ő, akkor jön a válasz, hogy már nem vitázom szépen.

2010. júl. 16. 10:40
 28/39 A kérdező kommentje:

A kisebbségi érzést növeli bennem azzal, hogy azt állítja, hogy nem tudok jól bánni az emberekkel, meg nincs elég pozitív kisugárzásom, meg csak beléd kötnek más nem ilyen hogy vonzza a bajt.

Már tényleg lassan elhiszem, hogy velem van a gond, közben láttam magam körül példát arra, hogy kiálltak a párok egymás mellett.

2010. júl. 16. 10:42
 29/39 anonim ***** válasza:
73%

Biztos, hogy szeret a férjed, de ezt a helyzetet nem tudja kezelni.

Megértelek, hogy ez rosszul esik, nekem is rosszul esik nagyon, amikor azt látom, hogy nekem kell megvédenem magam. Az a baj, hogy ilyenkor az a fél is akivel éppen vita van, azt látja, hogy bármit megtehet velem, mert nincs senki aki megvédjen.

2010. júl. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, amiket leírtál, azok sajnos eléggé így vannak (ha mosolyogsz azért is utálnak, ha nem, akkor meg azért, stb...).

A helyedben nekem is rosszul esne ez a dolog, el nem tudnám képzelni, hogy ilyen szituációkban a párom (akivel szinte egy az életünk, a gondolataink, és nem egy ismeretlen az utcáról) ne segítsen nekem. Ha tényleg szeretne, akkor a maga módján, de kiállna érted. És az más, ha az ember eleve konfliktuskerülő típus és nem tud kiállni az igazáért, de mint írtad, a férjed a munkahelyén tudja érvényesíteni az akaratát. Kb. olyan, mintha nem érdekelné, hogy téged sérelem ér és nem érzi úgy, hogy esetleg támaszra, segítségre van szükséged. "Old meg magad, meg különben is a te hibád.." - kb. ez a hozzáállása.

2010. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!