Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A gyászt jelképét miért a Nők...

A gyászt jelképét miért a Nők viselik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem járt apa feketébe egy fekete szalag volt a kabátján, mikor mamám meghalt..és nekünk gyerekenek is. Anyu fél évig volt feketében. És tényleg csak a nőknek szokás.


Amúgy nem találom ezt az egy évig fekete ruhában járást jó dolognak. Nem kell persze pirosban járni, de nem hiszem, hogy maga a fekete szín jelenti azt, hogy fáj valaki hiánya. Én azt úgy is belülről érzem.

2010. júl. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sem hülyeség, hisz így az emberek némi tapintatoságot jelezhetnek a gyászoló iránt!

Bár mára már kezdi kinőni magát és akinek gyászolni kellene színesben,aki járhatna úgymond színesben viszont feketében teszik!

A nők igen, azért viselhetik a feketét, mert nagyobb lelki nyomás számukra mint egy férfi embernek, viszont az igaz hogy a gyász nem kívülről mutatkozik hanem belülről a szívünkben!

2010. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Hm... mint a legtöbb nő, én is sokkal érzelgősebb vagyok a férfiaknál, ezért nyilván máshogy gyászolunk. Nem azt jelenti, hogy a férfiakat nem érinti olyan mélyen, csak ők ruhával már nem biztos, hogy kifejezik. De természetesen vannak kivételek, ismerek olyan nőt, aki nem tud sírni, és persze férfit is... úgyhogy ez... túl konkrét kérdés :) de azért értem.
2010. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Közben eszembe jutott, hogy azért itt erősen benne van az is az emberek tudatában, hogy "így illik". Nem biztos, hogy az illetőnek az kattog a fejében, hogy "ha nem feketében leszek, mit gondolnak rólam", hanem csak egyszerűen ott van a tudatában az, hogy ilyenkor feketét kell felvenni.

És igazából ezzel nincs is baj szerintem, amíg a ruha viselőjét maga a ruha nem nyomasztja.

2010. júl. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Több olyan embert is ismertem, aki előre megmondta a hozzátartozóinak, hogy ne hogy gyászolják. Ugy gondolom a ruha nem jelent semmit, csak felszin, külvilágnak szól. A mély, fájó, szivetfacsaró gyász belül, a lelkedben van. Ez az ami hosszanszántó, és kegyetlen állapot. Sajnos tapasztalatból tudom. Felszinesnek tartom azt, hogy valaki az életében állandóan "rossz ember volt" ,zűrös házassággal, majd az itt maradt ugy tesz, mintha minden rendben lett volna, képmutatás, ugy gondolom.
2010. júl. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nálunk még 20 éve is megszólták, ha túl gyorsan "ledobta" valaki a fekete ruhát.


Elvileg a gyászév végéig illett viselni.


Van aki addig színes fűszerekkel sem főz, ez számomra már abszurd.

2010. júl. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
én nem jártam sosem feketében pedig nekem is halt meg jó pár közeli rokonom. a szívével gyászol az ember nem a ruhájával.sztem
2010. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Ez talán kicsit off, de sokan emlegették a fekete ruhát, meg hogy nem feltétlenül jelképezi valakinek a hiányát - ilyenkor gondolnunk kell a fehér gyászra is.

Ezeknek mindig szimbolikus jelentésük van, természetesen az érzelmek többet számítanak, mégis be lehet tudni valamilyen "kötelességnek" a hosszas gyászolást (társadalmi, morális okokból, vagy saját kötelességérzetből, stb.).

Nekem egyébként még nem tűnt fel ez a nem-beli különbség, de lehet az az igen egyszerű - s talán meglehetősen általános - ok, vélemény, hogy a nők "érzelmesebbek", s jobban is odafigyelnek a külsőségekre.

2010. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A gyászt nem viselik

sem a gyászt jelképét... tanulj meg magyarul

2010. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!