Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A gyászt jelképét miért a Nők...

A gyászt jelképét miért a Nők viselik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 20:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
a gyász jelképét?
2010. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést - hagyományos gyászt kevesen viselnek (ha a fekete ruhára gondolsz), de ez nem csak nökre vonatkozik, a férfiak gyászviselete fekete öltözet (öltöny + fehér ing), és fekete karszalag.
2010. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A Nők szokták viselni a fekete ruhát temetések után ,elég sokáig.
2010. júl. 9. 20:39
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem igaz.. nagybátyám és unokabátyám is sokáig járt feketében az unokabátyám halála után.
2010. júl. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
A nők előbb özvegyülnek meg, mint a férfiak. Persze vannak kivételek.
2010. júl. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
a volt fizika tanárom ismerőse meghalt,és 4 hónapig feketébe járt.miért?szerintem ez nem a külsőségeken múlik,hogy valaki gyászol.baromság.
2010. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Talán a nők nehezebben dolgozzák fel lelkileg, ugyanakkor könnyebben mutatják ki érzelmüket. Bár szerintem nem szabad általánosítani, mert a férfiak is ugyanúgy szoktak gyászolni.


Amikor a nagymamám meghalt, elvileg (a szülőfalumban ez a szokás) az unokának negyed évig kell gyászolnia. Nem bírtam elviselni a feketét, már a harmadik hónapban szenvedtem.

Az ember nem kívülről gyászol, hanem belülről. Persze ezt mutatja a ruha színe is, de vannak, akik felveszik a fekete ruhát, de belül örülnek, nem is gondolják komolyan, csak azért veszik fel, mert ez a szokás.

2010. júl. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyászruha régen kialakult szokás. A férfiaknál sötét öltöny,fekete karszalag vagy a kalapon fekete szalag volt a gyász jele.

A nők viseltek hosszú ideig gyászruhát. Talán az is közrejáttszott ebben,hogy a nők többnyire otthon voltak, a férfiak jártak csak munkába. Egy női ruha pedig sokkal kevesebbe került,mint egy férfi öltöny.

2010. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám egész életében feketében járt a szülei elvesztése után. Na én ezt az örök gyászt abszolút nem tartottam helyesnek. Szerencsére ez kiment az úgymond divatból. Én sem jártam egy hónapig pirosban, így adtam meg a tiszteletemet a nagyszüleim halálakor, de hogy egész életemben feketébe boruljak, az már sok lenne.
2010. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak ahhoz szeretnék hozzászólni, hogy sokan felvetik, hogy a gyász nem a külsőségeken múlik. Valóban, ma már sokan nem követik ezt a szokást, de ennek a szokásnak a kialakulásának megvolt a maga oka és célja. Ha valaki gyászruhát viselt, mindenki tisztában volt vele, hogy ezt az embert nagy bánat érte, "kesztyűs kézzel" kell vele bánni. A rokonai, közeli ismerősei nyilván tudták, hogy meghalt valakije, de pl. a boltos, a postás vagy akárki nem biztos, de a fekete ruha viselésével szavak nélkül is tudatta, hogy mi történt, így ezek az emberek is tapintatosabbak voltak vele. Szóval szerintem nem (volt) egy hülye szokás.

Manapság már azért nincs akkora jelentősége, mert annyi féle viseletet hordanak az emberek, hogy egy csupa feketébe öltözött emberről nem lehet biztosan tudni, hogy miért viseli. Lehet, hogy csak egyszerűen ezt szereti (én is szeretek feketét viselni), vagy mondjuk rocker (oké, nem az idősekre gondolok, de fiatalok esetében), vagy bármi ilyesmi. Régebben az öltözködésből sok dolog kiderült, ami ma már nem mindig.

2010. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!