Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A nagybátyám fia az nekem ki?...

A nagybátyám fia az nekem ki? És a gyűrűt melyik ujjon viselik eljegyzéskor, házasságkor, és akkor ha csak még nincsenek eljegyezve? Jobb v bal?

Figyelt kérdés

1. édesanyám testvérének a fiai nekem az uncsitesóim. akkor édesapám testvére a nagybátyám, mert nővéremnek az keresztapja. tehát akkor a nagybátyámnak a fia és lánya az nekem kik ?


2. És a gyűrűt melyik ujjon viselik eljegyzéskor, házasságkor, és akkor ha csak még nincsenek eljegyezve ? jobb v bal?


2010. dec. 30. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Üdvözöllek, Humor Herold!
2010. dec. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%

Kicsit bonyolultan tetted fel a 2. kérdést. Ha nincsenek eljegyezve, akkor nem hordanak gyűrűt. Egyébként házasság előtt a bal kézen hordják, majd házasságkötéskor átkerül a jobb kézre.

A nagybátyád gyerekei szerintem másodunokatestvéreid.

2010. dec. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a nagybátyád gyereke az unokatesód
2010. dec. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Unokatestvérek azok, akiknek a szülei testvérek. Így, ha az édesanyádnak illetve az édesapádnak van(nak) testvére(i), és azoknak vannak gyerekeik, akkor azok az unokatesóid.

Másod unokatestvérek azok, akiknek a nagyszüleik testvérek. Ha pl. az egyik nagymamádnak van/volt testvére, és annak van unokája, akkor ő neked másod unokatestvéred.

2010. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. A nagybátyádnak (anyukád vagy apukád fiútestvérének) a gyereke az unokatestvéred.

A testvéred gyereke az unokahugod vagy unokaöcséd.


2. Általában nálunk az ejlegyzéskor a bal kézre húzzák a gyűrűt, és ott viselik az esküvőig. Az esküvőn kerül át a jobb kézre.

Ha van kísérőgyűrű (eljegyzési gyűrű) az addig van a bal kézen, amig nincs meg a karikagyűrű, utána a másik kézan van. Azaz bal kézen amig nincs karikagyűrű, utána a karika van a bal kézen és a kísérő a jobbon. Esküvő után fordítva.

Más országokban az előbb leírtaknak pont ellenkezője az igaz. :)

2010. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

...akinek humora nincs, mindenre képes!

Első voltam.

2010. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kukta fazék hány bár nyomáson kezdi kiengedni a gőzt?

Hány autómárkánál alkalmaznak boxermotort?

Le tudnád írni a kakaóscsiga receptjét?

2010. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom, hogy mire a lepontozás, amikor te ilyen kis vicceket kérdezel, hogy az eljegyzési gyűrűt melyik ujjon hordják, amikor még nincsenek eljegyezve.

A másik kérdése pedig, ha valaki a nővéred keresztapja, az nem játszik abban szerepet, hogy milyen rokonsági fokban vagytok .

Első voltam.


Ha teljesen így gondoltad, akkor irány a humor kategória,

a családfa rovat nem a cirkuszi bohócok színtere.

2010. dec. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!