Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért szeretik jobban, mint...

Miért szeretik jobban, mint engem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz lelkiállapotban vagyok és nem látok kiutat belőle. Van egy húgom, aki mindenben mindig előnyt élvezett a szüleink által. Ő mindent megtehetett következmények nélkül, míg engem mindenért leszidtak és semmibe vettek. Én nem vagyok se jó, se okos, se szép, se semmi ami pozitív a szemükben. Sőt én mindig mindent csak rosszul csinálok, semmirekellő vagyok. Én régen nem mehettem abba a gimnáziumba, amelyikbe a barátaim. A húgom azt választhatott, amit akart magának. 18 éves korom óta könyörögtem egy laptopért, hogy könnyebben tudjak tanulni. 23 évesen kaptam csak meg, egy használtat, ami rossz is. Tesóm, amint azt mondta szeretne kapott egy vadiújat. Most, ami szintén gyötri a lelkem, hogy egy hónapra kiküldik Amerikába. Kiskorom óta vágyom oda. Többször könyörögtem, hogy kimehessek, mert egyik ismerősünk gyerekére kell vigyázni. Neki természetesen ezt is engedik és mivel nem tudom elrejteni szomorúságom 2 napja baszogatnak, hogy hogy lehetek ilyen irigy és stb. Nem vagyok az, de nagyon fáj, hogy ő mindig mindenben előnyt élvezett, pedig ő a kisebb. A tárgyi dolgok nem érdekelnének annyira, de a szeretetüket is felé mutatják csak ki. Neki mindent elnéztek mindig, minden vágya teljesült. Amíg dédmamám élt, ő volt az egyetlen akihez kötődtem és tudtam rá számítani. De sajnos ő is már 10 éve, hogy meghalt. 4 éve vagyok együtt a párommal, ha ő nem lenne már rég feladtam volna a harcot. Valaki van ugyanilyen helyzetben? Hogyan tudnék túllépni ezen? Nagyon fáj és megtört a lelkem. Ezt senki se érzi át, csak én:(
2011. jún. 4. 21:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
*előre.
2011. jún. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
56%
Fantasztikus attól hogy még vannak nála sanyarúbb sorsú emberek akkor már az azt jelenti hogy ő fogja be és ne eressze ki a gőzt ha valami rosszul esik neki? Mert szegény más emberek. Hát elmondom hogy: engem nem érdekel kinek milyen sorsa van ép elég gond az ami nekem van, mit kéne sajnálgatnom mást? Attól netán több pénzem lesz? Vagy boldogabb leszek? Engem sajnál valaki hogy több mint egy éve munkanélküli vagyok és még sorolhatnám! Nem! Akkor én miért sajnáljak mást?! Mindenkinek megvan a saját maga problémája és elég neki azzal foglalkoznia! Ez van!
2011. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
19%
És te most ezzel a katyvasszal mit is akartál mondani???mert nem lehet értelmezni...
2011. jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
87%

Tény,hogy minden problémánál vannak súlyosabb problémák.Igen,örüljünk,hogy "csak ennyi"a bajunk,próbálom én is így nézni az életet ha nagyon nehéz.

De igenis törődni kell másokkal!

Kedves kérdező,ha tényleg nem megy sehogy a kommunikáció a családod és közötted,próbálj egy másik,szép családra koncentrálni.A Tiédre.És kérlek szépen rázd le magadról ezt a fájdalmat,próbálj megbocsátani a szüleidnek és a testvérednek,bármilyen kegyetlenül nehéz,mert magadat betegíted a szomorúsággal-haraggal.Ezt nagyon mélyen értsd meg.Megbocsátani pedig úgy tudod,hogy azt mondod,valamiért ezt meg kellett tapasztalnod,vagy azt mondod:nem tudják mit cselekszenek.Nehéz érzékeny emberként megbirkózni ezzel,de nem rokkanhatsz bele.Nézz szebb dolgok felé.Fordulj a szereteteddel mások felé.Vagy fordulj még nagyobb szeretettel a szüleid felé.Ha egyszer a jövőben megértik,hogy cselekedtek(mert megértik,ehhez csupán idő kell)ők jobban fognak szenvedni,mint Te most.

2011. jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
37%
17:30. nem tehetek róla hogy még a kisegítő iskolában sem tudtak veled foglalkozni. Tanulj meg olvasni!
2011. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
54%
Kedves 17:55, akkor foglalkozz már az én problémámmal és adj már nekem munkát!
2011. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

18:14

Mindegy is mit írsz, ha elolvasod kommentedet, talán a TE kisegítődben tudják értelmezni.Azért a szegénységi bizonyítványodat a megnyílvánulásod alapján kiállítottam...

2011. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes módon az utánnad kommentelő tudta értelmezni. Szóval inkább csendben maradnék a helyedben, inkább máshol fáraszd a népet.
2011. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült erről őszintén beszélni anyukámmal. Leírom az ő törénetét:

19 évesen szülte a bátyámat, 21évesen nővéremet. Anyós behatásra elhitte, hogy hülye az anyasághoz.

28 évesen szült engem. Apám fogta magát, indított egy vállalkozást. Hat hónaposan nagymamám kezdett gondozni, mivel reggeltől estig munka volt.

39 évesen last minute babaként megérkezett a húgom. Vele többet tudott foglalkozni.

Ekkor már nem hallgatott nagyanyámra.

Persze a húgom lett a szép és ügyes csodagyerek, aki gyönyörű külalakkal írt, míg én macskakavartam, ő szép hosszú hajú, míg én rövid, seszínű.

A segélykiálltás minden formáját produkáltam: megszöktem, vagdostam magam, antiszociális lettem. 18 múltam, mikor elköltöztem.

Most 21 vagyok, anyuka.

Így tudtunk közös nevezőre jutni. Sok éjszakába nyúló sírós beszélgetésünk volt.

Elmesélte, hogy ő is korainak tartotta a gyerekeket, de boldoggá akarta apukámat tenni.

Úgy érezte az én megszületésemmel vált igazán anyává. De elvettek tőle. Nagymamám sok mocsokságot csinált, anyukám ellen hangolt.

A húgomnál már nem hagyott beleszólást a dolgokba. Ő tényleg az ő lánya lett.

Én eléggé öntudatosra sikerültem, hamar elköltöztünk anyóspajtitól, aki eléggé nagymamám kaliber.

Csúnya ezt mondani, de most rettenetes irigy rám, mert én léptem, mertem az anyja lenni a gyerekemnek, nem hagytam senkit se beleszólni.


Ki kell építened egy olyan életet, aminek nem a húgod a középpontja. Mert most az van, hogy miért ő?

Ki kell törnöd ebből a burokból. Akár egy pszihológus segítségét is kérheted, vagy keress egy olyan barátnőt, akinek kiöntheted a fájdalmadat. Ha gondolod, szívesen e-mailezek veled!

2011. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Különböző emberi közösségekben tapasztaltam meg azt, amit Te, kedves Kérdező, a szűk családi életedből, leírtál.


A húgod tipikus példája annak, amikor a "kicsire vigyázni kell, ennél fogva ő az aranyos, a dédelgetett, mert ő kicsi és a másik már a nagy" esetében akaratlanul elkényeztetik a kicsit, míg a korábban születettől elvárják, hogy ő legyen a nagy, akinek ezért kevesebbel kell beérni mindennel. A szüleid túlzásba vitték a húgodnak, mint kicsinek a féltését, a dédelgetését. Testvéred, ahogy növekedett, felismerte és fortélyosan a maga javára fordította és ki is hasznára a szülőknek a kisebbik iránt érzett, és valljuk meg, kivételezésekkel jócskán elhibázott szeretetét. Egy közel két évtizedes folyamatot nem lehet egyik napról a másikra megváltoztatni. Sőt! Ennek a folyamatnak a felismertetése csak értetlenkedést fog kiváltani a szülőkből. Hármójuk közül az egyetlen lény, aki tudat alatt tudja, hogy mi történik, és milyen a te helyzeted, az a húgod. Nem biztos, hogy ezt meg tudná fogalmazni. Neki viszont egyelőre semmi érdeke nem fűződik ahhoz, hogy akár önmagát felvilágosítsa, vagy felnyissa a szülei szemét, hiszen ebből a helyzetből (nagyon önző módon) ő húzza a hasznot. Ő majd csak akkor fog rájönni arra, hogy van egy testvére, ha (de ezt nem kívánja neki senki) - ha valami nagyon fájdalmas dolog történne az életében, és keresni kezdi, ki az, akire számíthat. Ahhoz még sok mindennek kell történnie.

Éppen ezért, (mivel érzékeny lélek vagy), nem tudsz mást tenni, minthogy - magadban - legalább annyira gondolsz jót a szüleiddel kapcsolatban, hogy eszközök voltak a te világra jöveteledben, azaz abban, hogy egyáltalán létezel. Ezzel a gondolattal megmented magad egy felesleges és fájdalmas gyűlölettől, ami csak téged rombol, és semmit nem változtat meg.


Ellenben.

Készséged megvan arra, hogy az önzetlen szeretet iránti vágyad és igényed előbbre vigye az életedet. Háttérbe szoríttatásod és lelki szenvedésed benned egy másfajta értéket tud kimunkálni. Ha Te is akarod, megtalálod a helyes irányt. Ezt az érzést egy több ezer éves mondat valahogy így fogalmazza meg:

„Mert lelke szenvedése folytán látni fog, és megelégszik, ismeretével igaz szolgám sokakat megigazít” (És. 53:11)

Dédnagymamád ezt a mondatot, ha nem is szó szerint, hanem gyakorlati lényegét, – bizonyára ISMERTE. Amennyiben harmóniában levő társaddal közös vállaljátok, tudni fogod, hogy saját – leendő gyermekeidet hogyan szeressed.


Más.

Érdekességként érdemes meghallgatni egy viselkedés – magatartás kultúrát oktató ember néhány mondatos „ars-poetiká”-ját.

http://www.youtube.com/watch?v=3I3Gb0CilpM&feature=related


62/F

2011. jún. 6. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!