Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért szeretik jobban, mint...

Miért szeretik jobban, mint engem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz lelkiállapotban vagyok és nem látok kiutat belőle. Van egy húgom, aki mindenben mindig előnyt élvezett a szüleink által. Ő mindent megtehetett következmények nélkül, míg engem mindenért leszidtak és semmibe vettek. Én nem vagyok se jó, se okos, se szép, se semmi ami pozitív a szemükben. Sőt én mindig mindent csak rosszul csinálok, semmirekellő vagyok. Én régen nem mehettem abba a gimnáziumba, amelyikbe a barátaim. A húgom azt választhatott, amit akart magának. 18 éves korom óta könyörögtem egy laptopért, hogy könnyebben tudjak tanulni. 23 évesen kaptam csak meg, egy használtat, ami rossz is. Tesóm, amint azt mondta szeretne kapott egy vadiújat. Most, ami szintén gyötri a lelkem, hogy egy hónapra kiküldik Amerikába. Kiskorom óta vágyom oda. Többször könyörögtem, hogy kimehessek, mert egyik ismerősünk gyerekére kell vigyázni. Neki természetesen ezt is engedik és mivel nem tudom elrejteni szomorúságom 2 napja baszogatnak, hogy hogy lehetek ilyen irigy és stb. Nem vagyok az, de nagyon fáj, hogy ő mindig mindenben előnyt élvezett, pedig ő a kisebb. A tárgyi dolgok nem érdekelnének annyira, de a szeretetüket is felé mutatják csak ki. Neki mindent elnéztek mindig, minden vágya teljesült. Amíg dédmamám élt, ő volt az egyetlen akihez kötődtem és tudtam rá számítani. De sajnos ő is már 10 éve, hogy meghalt. 4 éve vagyok együtt a párommal, ha ő nem lenne már rég feladtam volna a harcot. Valaki van ugyanilyen helyzetben? Hogyan tudnék túllépni ezen? Nagyon fáj és megtört a lelkem. Ezt senki se érzi át, csak én:(
2011. jún. 4. 21:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámék mindig nagyon figyeltek arra, hogy mindig mindenből ugyanannyit kapjunk, egyikünk se kapjon többet, pontosabban a másik kevesebbet. Hiszen 2 gyerekük van!

5 év van köztünk, és amikor a tesóm megkapta anyuék autóját, a köve autójukat rám íratták. Minde a kettőnknek külön rakták a lakáselőtakarékosságit, mert ha az egyik kap, a másiknak is kapnia kell. No meg nem beszélve arról,hogy úgy is neveltek minket, hogy szeressük egymást,mert ha ők nem lesznek, akkor csak mi maradunk egymásnak. És ez csak akkor működik,ha a gyerekek között nincsen szálka.

Én a helyedben leülnék, és öszeírnék mindent pro- és konta, és elbeszélgetnék velük. Majd megkérdezném, hogy mégis,miért jár a hugodnak több vagy neked kevesebb. És konkrét választ várnék.

Ha nem kapom meg, akkor magukra vessenek, de akkor ne is várják el,hogy túl gyakran rájuk nyissam az ajtót...

Sok esetben az unokák azonban megtörik a jeget...jobb esetben.

Ha nagyon nehéz,akkor én pszichológus segítségét kérnem, mert az ilyenben lelkileg fel lehet örlődni.


Üdv!

2011. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen az élet, 5 évet vártál egy laptopra?, én dolgoztam suli mellet, lehet neked is azt kellett volna. Ne mástól várj megváltást légy a magad ura.
2011. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
20%

Most hány éves vagy?

Ideje lenne felnőni.Először azt hittem, hogy egy 15 éves kamasz kér segítséget.Felnőtt nő vagy, tessék a szülőkről leválni, önálló életet kezdeni, és magadnak megteremteni azokat a dolgokat, amikre szükséged van.Úgysem tudsz semmit tenni a szülőkkel kapcsolatban, sem a húgoddal.

2011. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

Szegény... :(


Sose próbáltál még beszélni a szüleiddel erről? Te is a gyerekük vagy, és te is megérdemelnéd, hogy ugyan olyan bánásmódban részesülj, mint a tesód...


Ha egyáltalán nem megy semmi, ami hatással lenne erre pozitív irányban, lehet hogy hülyeség, de mutasd meg nekik ezt a kérdést... Lehet, hogy erre már észbe kapnak, hogy a gyerekük már egy netes fórumra siet segítségért ahelyett, hogy velük beszélné meg a problémát.


Sok sikert Neked. :)

2011. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%
Második, harmadik! Mekkora parasztok vagytok, már bocs. Attól, hogy nem tizenéves nem fájhat neki? Talán lehet anno nem volt lehetősége diákmunkára és nem kapott zsebpénzt. Lehet a későbbiekben tanult és nem dolgozott vagy fontosabb dolgokra kellet a pénze nem laptopra. A korától függetlenül a szüleinek támogatnia kell a gyerekét. Ez nem fordul meg a fejetekben. Inkább legyen intő példa, hogy a Ti gyerekeitek ne járjanak így Veletek. Vagy ha betöltené a 18-at a gyereket kidobnátok otthonról, hogy hagyatkozzanak magukra?
2011. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Már kb. 5 éve, hogy nem élek otthon. De a tüskék megmaradtak és most ez az Amerika dolog előhozott mindent belőlem. Ami mindigis bennem volt, de próbáltam elnyomni és nem foglalkozni vele. Anno nekem is lett volna lehetőségem kimenni egy hónapra, de nem adták meg. Valószínűleg magamtól sosem fogok eljutni 80 éves koromig a mai magyarországi fizetésekkel. Azért nem tudtam magamnak laptopot venni, mert egyetem mellett dolgoztam és az mind a lakbérre ment. De köszönöm, hogy pont ezt emelted ki anélkül, hogy tudnád a hátteret. Ja pont egy hónapja beszéltek arról, hogy lakást kellene venni tesómnak és mindehhez a nekem félretett takarékosságimat akarták felhasználni.Ekkor kiálltam magamért és letettek róla. De egyáltalán hogyan merülhet fel ilyen bennük? Én is gondolkoztam pszichológuson, de nem tudom hogyan tudna ő segíteni. Nem egyszer mondtam már a szüleimnek, hogy így érzek. De szerintük ez nem így van és én vagyok a hülye. Ők nem ismerik el a saját hibáikat. A legdurvább, hogy a barátaim és a barátom is magától észrevette, hogy húgommal mennyire kivételeznek.
2011. jún. 4. 22:08
 7/33 A kérdező kommentje:
24 vagyok amúgy. A másik, hogy otthon mindent és mindenkit ő irányít. Neki mindent szabad. Ezzel neki is rosszatt tettek, mert nemcsak nem alakult ki köztem és közte igazi testvéri szeretet,sőt... de egy zsarnok királykisasszony lett belőle.
2011. jún. 4. 22:12
 8/33 anonim ***** válasza:
3%

22:06

Paraszt vagy te.

Biztosan te is ilyen anyámasszony katonája vagy.J

2011. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
8%

22:06

Jó, hogy 30 évesen is nem fogunk ott siránkozni a szülő mellett.B+, 18 éves korom óta önálló vagyok, házat, kocsit vettem magamnak 25 éves koromra, hitel nélkül!Nem egy sz@ros laptopért könyörögtem.

Elhiszem, ha fáj, de nem tudsz mit tenni, ez van és kész.

2011. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Te egy hős vagy akkor bunkó! Gratulálok! Van aki tanulni is akart...Megint más helyzet, ha egy érzéketlen pasiról van szó vagy egy érzékeny lányról. Ez se mindegy. Hogyan is lehetne erős lelkem, amikor ilyen életem volt? Megkeményíthettem volna, de akkor kegyetlen lennék. Azt meg nem akarom. Elég összetett dolog. És segítséget kértem. Nem magamutogató okoskodást. Köszönöm.
2011. jún. 4. 22:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!