Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért szeretik jobban, mint...

Miért szeretik jobban, mint engem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz lelkiállapotban vagyok és nem látok kiutat belőle. Van egy húgom, aki mindenben mindig előnyt élvezett a szüleink által. Ő mindent megtehetett következmények nélkül, míg engem mindenért leszidtak és semmibe vettek. Én nem vagyok se jó, se okos, se szép, se semmi ami pozitív a szemükben. Sőt én mindig mindent csak rosszul csinálok, semmirekellő vagyok. Én régen nem mehettem abba a gimnáziumba, amelyikbe a barátaim. A húgom azt választhatott, amit akart magának. 18 éves korom óta könyörögtem egy laptopért, hogy könnyebben tudjak tanulni. 23 évesen kaptam csak meg, egy használtat, ami rossz is. Tesóm, amint azt mondta szeretne kapott egy vadiújat. Most, ami szintén gyötri a lelkem, hogy egy hónapra kiküldik Amerikába. Kiskorom óta vágyom oda. Többször könyörögtem, hogy kimehessek, mert egyik ismerősünk gyerekére kell vigyázni. Neki természetesen ezt is engedik és mivel nem tudom elrejteni szomorúságom 2 napja baszogatnak, hogy hogy lehetek ilyen irigy és stb. Nem vagyok az, de nagyon fáj, hogy ő mindig mindenben előnyt élvezett, pedig ő a kisebb. A tárgyi dolgok nem érdekelnének annyira, de a szeretetüket is felé mutatják csak ki. Neki mindent elnéztek mindig, minden vágya teljesült. Amíg dédmamám élt, ő volt az egyetlen akihez kötődtem és tudtam rá számítani. De sajnos ő is már 10 éve, hogy meghalt. 4 éve vagyok együtt a párommal, ha ő nem lenne már rég feladtam volna a harcot. Valaki van ugyanilyen helyzetben? Hogyan tudnék túllépni ezen? Nagyon fáj és megtört a lelkem. Ezt senki se érzi át, csak én:(
2011. jún. 4. 21:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
72%

Biztos,hogy szembeállnék a szüleimmel és elmondanám nekik mindezt.NEM VAGY SEMMIREKELLŐ!!Vedd észre,hogy felnőtt,értékes ember Vagy,próbáld meg lerázni magadról ezt a szomorúságot és megbeszélni velük.Kedvesen megkérdezni,hogy vajon ez miért így van?Nem lenne jó,ha ezt a terhet még évekig cipelnéd és szoronganál miatta.

Egyeseknek üzenem itt,hogy nem mindenki tud egyértelműen leválni a szüleiről,vannak,akiknek az egyedülálló szülőjét kell támogatniuk,és nem futja egyébre a fizetéséből.Akinek jövedelmező munkája van és vehet lakást,kocsit,az csendben örüljön,és szálljon le a magas lóról mert mindent megtapasztalunk egyszer...

2011. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
6%

Ez nem magas ló, hanem a tények.És ha mindig a múlton fogunk rágódni, akkor soha előbbre nem fogunk jutni.

Mellesleg a kérdezőnek nem kell támogatni a szüleit.

2011. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos,ha nem ismerik el a hibájukat,nem tudsz mit tenni.Feldolgozni pedig a szülői szeretet hiányát elég nehéz.Talán idősebb korukban rádöbbenek milyenek,mikor a hugod tojik majd rájuk.Légy büszke magadra,hogy önálló vagy!(Volt egy ismerősöm,ugyanez volt a helyzet,elment külföldre a férjével,nemrég született babájuk,nem tartja a kapcsolatot a szüleivel,hgával.)
2011. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 cherry. ***** válasza:
100%
Amit itt leírtál, megmutatnám a szüleimnek. Én is átéltem ezt, csak nekem nincs tesóm. (uncsim) Nagyon sajnállak, tudom milyen érzés. Eszembe jutottak a régi dolgok, most kicsordultak a könnyeim:-)
2011. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Helyezd biztonságba a keresetedet, és emlékezz a viselkedésükre, amikor a segítségedre lesz szükségük.
2011. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
júúúj de jó egykének lenni! Tényleg az őszinte beszélgetésre szavazok én is amúgy, hajrá!:)
2011. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Sokat jelent, hogy vannak még értékes emberek, akik törődnek másokkal és nem gázolnak át rajtam. Tényleg köszönöm nektek. Hiába beszélek sajnos velük...próbáltam számtalanszor. Apám elkezd őrjöngeni rögtön, végig sem hallgat. Emiatt volt elég kicsapongó életem kamasz koromban is, barátaimhoz menekültem szeretetért. Nekik nagyon sokat köszönhetek. Gondolom arról is én tehettem gyerek fejjel, hogy élesen elkülönült a testvérem iránt érzett szeretetük meg az amit irántam éreztek. Amíg dédim élt jobban elviselhető volt. Ő megértett, támogatott. De az ő halálával minden szörnyű lett a gyerek szívemnek. Nehéz ezen túllépni. Főleg annak, aki érzékeny lelkű. Én meg különösen az vagyok. Bár lehet hálásnak kellene lennem, hogy jószívű lettem miattuk. Testvérem meg nem. Cherry nekem is csorog a könnyem:( Köszönöm neked, legalább tudom, hogy nem egyedül vagyok ezzel.
2011. jún. 4. 22:47
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen érzékeny vagyok, bevallom amikor elolvastam, kicsit könnyeztem. nem mondom, hogy tudom, milyen ez az érzés, mert akkor hazudnék. de ha ezt nem lehet a szüleiddel megbeszélni, én megmondanám nekik, hogy akkor rám többet ne is számítsatok. a hugoddal sem kell tartanod a kapcsolatot, az én anyukám sem tartja a bátyjával hasonló családi okok miatt. én már lassan 8 éve nem láttam az unokatesóm. ;( Sok szerencsét!
2011. jún. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
48%

Na, kedves engem bunkóztál le.

Ott kezdődik, hogy nő vagyok.30 éves.És alkoholista szülők gyermekeként láttam meg a napvilágot.Vertek, szexuálisan zaklattak, szinte az utca nevelt.Ehhez képest a Te életed leányregény.És szerinted én nem tanultam???Ha nem tanultam volna, akkor valószínű, hogy most ott lennék, ahol anyám, meg apám:A temetőben.

Mert konkrétan éhen haltam volna, meg hajléktalan lennék, vagy egy alkesz, mint Ők voltak.De nem így lett, mert mindenem megvan a saját keresetemből!

Szóval mielőtt ítélkezel, meg bunkózol, gondolkozz el az életeden, van tőled sokkal sanyarúbb sorsú ember is.

A mai világban a nyavajgásból nem élünk meg, vagy elfogadod, vagy nem haladsz lőre, ennyi.

2011. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Már van egy erős, 4 éves kapcsolatod.

Szerintem lépj túl az egészen, ott a párod, hamarosan ott a külön életetek!


Különben meg beszélj a szüleidel, ha ennyire zavar!

2011. jún. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!