Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Jónak, feleslegesnek, esetleg...

Jónak, feleslegesnek, esetleg szánalmasak a spórolási technikáim?

Figyelt kérdés

Nem rendelkezem nagy keresettel, így kialakultak bennem spórolási dolgok, teknikák, és kíváncsi vagyok ki melyiket alkalmazza, alkalmazná ezek közül, illetve mit szóltok ezekhez.

Kezdeném onnan, hogy szemüveges vagyok pl és mikor újjat csináltattam, a lencse nem változott, meghagytam a régit, és amikor hazajövök felveszem azt, hogy ne az ujjat koptassam, így nem megy hamar tönkre, nem karcolódik, így nem kell kétévente 'venni' , csináltatni ujjat.

Kaja téren szinte üresre tisztítom ki a hűtőt, mert ha folyamatosan vennék bele dolgokat,lenne az, hogy valami csak vagy megromlana, így tutira elfogy minden, amire kiadtam a lóvét.

Fogkrémnél kivágom a tubus végét, és kikaparom belőle, ami kitesz egy fogmosásnyit bőven. A borotválkozásra nem, de pl hónaljhoz elég erős borotvát arra használom tovább, tehát nem kell újat befogni ahhoz.

Vagy pl régen feleslegesen nem kapcsoltam be a drága laptopot, mert azt gondoltam, minél kevesebbet használom, tovább bírja, később romlik el. Ezt úgyértem, hogy öt percért nem nyomtam be. Vagy feleslegesen nem vettem főleg nem, drága ruhákat, ha úgysem járok el sehova, magamnak itthonra felesleges. Tudom, lehet smucignak tűnök, de valahogy uralkodik bennem a spórolási ösztön, úgy gondolom, fiatalon kell megerősödni anyagilag, nem ficánkolni fiatalon majd családdal mint egy partravetett hal. Amúgy van is lóvém megtakarítva. Csak tesómék szemében vagyok smucig. ( ők nem olyanok mint én) Vélemények? :D


2011. ápr. 24. 19:34
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem szorulok rá az ilyen mértékű spórolásra, pont ennek az elkerülésére tanultam annyit. Gyerekkoromban mindenen spórolni kellett, és megfogadtam, hogy ha felnőtt leszek, én nem fogok így élni, jó állásom lesz. Ez motivált, és hálistennek nem kell kivagdosnom a fogkrémet, vagy ürítenem a hűtőt, nehogy valami kárba vesszen.

Ha valaki rászokik a garasoskodásra, az akkor sem tud majd leszokni róla, amikor már tudna költeni. Rossz értéket közvetít a gyereknek, spórol a családján is, mert szerinte az az egyetlen út.

Dédszüleim, nagyszüleim, és a szüleim is ilyenek voltak, egymásnak adták át a "tudást". A kedvencem a 16 fokos "fűtés" volt, minek is feljebb tenni. De pl anyám egy csokit nem kapott gyerekkorában, ám ha valamilyen szerszám kellett, arra volt pénz.

Szóval személyeskedés nélkül, de megvan a véleményem a "tubuskivágókról".

2011. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:

Kedves 22:22!

Én nem vágom ki többé a tubusokat, ha megadod a címed, ahová elküldhetem a bankszámlaszámom, hogy ne kelljen spórolnom.

2011. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:

Tanulj, keress jobb munkát, és akkor lesz pénzed.

Ha lusta vagy és nincs ambíciód, akkor fogadd el a sorsod.

2011. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ilyen karakterű párom régebben,én is spórolok,nézek az akciókat,lefagyasztom a kaját stb de ő! Na ő már nagyon brutálisan a fogához verte a garast,pedig megtehette volna,hogy normálisan él (nem szórja a pénzt!) ,és még ugyis tudott volna félrerakni. Az volt a mániája pl hogy kb 3 napig evett egy kis doboz májkrémet,a kenyérből beosztotta hány szeletet lehet egy nap enni,egy gombóc fagyiról nyáron vagy egy strandolásról szó sem lehetett.

Na most ha neked tényleg szükséges ENNYIRE spórolnod,akkor ez van ezt kell szeretni,bár nem hinném hogy az az 1 fogmosásnyi fogkrém fog téged a gazdagsághoz segiteni,pedig én is elég csóró vagyok .

Csak én meg úgy vagyok vele,hogy igen,ehetnék egy kiló kenyeret 1 hétig májkrémmel,és akkor máris félretudnék rkani kb 5 ezret..csakhát..nem akarok így élni,ennyi.

2011. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:

22:29

Nem én nem fogadtam el, te vagy rossz véleménnyel másról, mert neked most épp több van!

2011. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:

Annak semmi köze ahhoz, hogy pénzt kunyerálsz tőlem, persze értem a cinizmust.

Te meg azt értsd meg, hogy nem érdekel annak a nyomora, aki nem képes elősegíteni a saját boldogulását sem az életben. Akkor miért lenne jogosult jobb életkörülményekre?

Ez kissé igazságtalan azokkal szemben, akik rendesen tanultak, és tettek az előmenetelért, nem?

Megértem, hogy mindenki szeretne Teszkó-diplomával milliókat keresni, csak ma egy diploma már kevés.

Szóval nem egy vacak szakmával, vacak állásban, csontig spórolva kell megalapozni az anyagi alapot, hanem egy jó szakmával, képzetten, jó állással. Igen, azért keményen kell küzdeni, de még mindig jobb, mint megelégedni a kevéssel, és utólag panaszkodni.

2011. ápr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
Bár nem ide, de másik kérdéshez írtam, hogy kétszakos tanári diplomám van, csak a közelben nincs kereslet ezekre a szakokra. De nem is ez a lényeg, mert én nem érzem úgy, hogy a jobb jövőmért nem tettem e volna meg eddig mindent, illetve fogok is, hiszen tovább tanulok majd megint. Abba igaza volt valakinek, hogy később ez szokássá válik, és az sem jó, csak azt is tudom, milyen volt majd másfél évig szoctámból lenni úgy, hogy abból 18 ezer volt az albi, a többit meg megkelett oldanom valahogy. A májkrémes sztori az túlzás, szóval én pl nem teljesen megvonom magamtól a dolgokat, mert most is van a hűtőben kiwi, banán, alma is, szóval semmi értelme, ha az egészséggel "spórolnék" a pénz kedvéért. Nem erről van szó, csak kezd erre kiéleződni a hozzászólások. Az egy alkalmi fogmosás ami marad benne az meg sok tubus után, sőt van mikor akár két három adagnyit sem lehet kinyomni belőle. Jól vannak ezek a tubusok is kitalálva, hogy minél előbb venni kelljen. Én meg hülye nem vagyok.
2011. ápr. 25. 08:43
 28/49 anonim ***** válasza:
Én voltam a májkrémes. Ez esetben szerintem normálisnak tekinthető,hogy spórolsz ,nem beteges.
2011. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
Szimpatikus ember vagy, azt hittem már csak én vagyok ilyen. A vízpazarlás engem is idegesít, hány kisgyerek van aki nap mint nap nem jut tiszta ivóvízhez..mi meg literszámra húzzuk le a wc-n a tiszta ivóvizet...azért kemény dolog ezek ha belegondol az ember..
2011. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy másképpen fekszik a gyerek is, ha minden részletet tud az ember.
2011. ápr. 25. 10:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!