Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Jónak, feleslegesnek, esetleg...

Jónak, feleslegesnek, esetleg szánalmasak a spórolási technikáim?

Figyelt kérdés

Nem rendelkezem nagy keresettel, így kialakultak bennem spórolási dolgok, teknikák, és kíváncsi vagyok ki melyiket alkalmazza, alkalmazná ezek közül, illetve mit szóltok ezekhez.

Kezdeném onnan, hogy szemüveges vagyok pl és mikor újjat csináltattam, a lencse nem változott, meghagytam a régit, és amikor hazajövök felveszem azt, hogy ne az ujjat koptassam, így nem megy hamar tönkre, nem karcolódik, így nem kell kétévente 'venni' , csináltatni ujjat.

Kaja téren szinte üresre tisztítom ki a hűtőt, mert ha folyamatosan vennék bele dolgokat,lenne az, hogy valami csak vagy megromlana, így tutira elfogy minden, amire kiadtam a lóvét.

Fogkrémnél kivágom a tubus végét, és kikaparom belőle, ami kitesz egy fogmosásnyit bőven. A borotválkozásra nem, de pl hónaljhoz elég erős borotvát arra használom tovább, tehát nem kell újat befogni ahhoz.

Vagy pl régen feleslegesen nem kapcsoltam be a drága laptopot, mert azt gondoltam, minél kevesebbet használom, tovább bírja, később romlik el. Ezt úgyértem, hogy öt percért nem nyomtam be. Vagy feleslegesen nem vettem főleg nem, drága ruhákat, ha úgysem járok el sehova, magamnak itthonra felesleges. Tudom, lehet smucignak tűnök, de valahogy uralkodik bennem a spórolási ösztön, úgy gondolom, fiatalon kell megerősödni anyagilag, nem ficánkolni fiatalon majd családdal mint egy partravetett hal. Amúgy van is lóvém megtakarítva. Csak tesómék szemében vagyok smucig. ( ők nem olyanok mint én) Vélemények? :D


2011. ápr. 24. 19:34
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Hát én ennyire tudós nem vagyok, szóval nem értek ennyire a főzés teréni spórolási teknikákra. De mondjuk ha elmegyek egy maszek abc-be nem vásárolok ott be mindent kényelmi szempontból, megvárom mikor öcsémékkel megyünk a teszkóba, és mondjuk ott levásárolom a kafetériát. :) De amúgy a teszkó is xar, sokat nem lehet ott sem.
2011. ápr. 24. 19:54
 12/49 A kérdező kommentje:
Ja, meg az egyet fizet hármat kap akciók pl sampon, fogkrém, fasírt, vagy szalámi. az is néha befutnak. És az is jó dolog.
2011. ápr. 24. 19:55
 13/49 anonim ***** válasza:
80%
A kozmetikai termékeken érdemes spórolni. A legtöbb mérgező, különösen az arckrémek. Sokkal jobban jársz ha természetes anyagokat használsz. Én tusfürdő helyett illatmentes növényi szappant használok, és hidegen sajtolt napraforgó olajjal kenem a bőröm, ha száraz. A hajsamponok is mérgezőek sajnos, de a szappannal hajmosás nekem nem jött be. Só és kevés olaj keverékéből jó bőrradírt lehet készíteni, igaz utána ki kell súrolni a zuhanyzót. Ha erre nem vágyom, akkor joghurt és kukoricadara keveréke is jó bőrradírnak. Nekem eddig még senki nem mondta, hogy szánalmas lennék, igaz nem is csak az ár számít, hanem inkább, hogy ne költsek feleslegesen.
2011. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Én nem használok bőrradírt meg ilyeneket, nekem nem száraz a bőröm meg semmi ilyen nincs. Ja, és persze mosáskor is ha összejön az egy heti ruha akkor mosok, nem pazarlom a vizet főleg nem. Én tudom milyen kincs, és sokan nem tudják. Pl: nagyon tud idegesíteni, láttam a vv4-ben is, hogy borotválkozik, és közben zuhog egyfolytában a víz a csapból. De mi értelme van ennek?
2011. ápr. 24. 20:26
 15/49 anonim ***** válasza:
100%

Én a kézkrém, arckrém, arcmaszk, testápoló, hajbalzsam tubusait vágom fel. A fogkrém tubusát a fogkefével kilapítom, mármint az elejére tuszkolom amit csak tudok.

A többi nem jellemző, de ha neked jó, akkor jó, nem? :)

2011. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
70%

20:08

Ezek nem sokkal drágább dolgok, mint a normál cuccok?

2011. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
84%

Ja és turkálóban vásárolok, és 5 dologért 3-4-5 közértbe is el tudok menni, hogy ne vegyem meg drágábban, ha úgyis van egy másik közért 5 perccel odébb.

20:34 vagyok.

2011. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
Ha mindenki így gondolkodna mint mi, rendesen taccsravágnánk pár kis boltot. :D Még a végén levezetnék azt, hogy a spórolós magyar nép saját gazdaságát veri tönkre. :D
2011. ápr. 24. 20:47
 19/49 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy arckrémen/kézkrémen stb-n sokat lehet spórolni.

Egy nagy tubus "általános testápoló" a gyógyszertárban 500 ft sincs. És elég 4-5 hónapig úgy, hogy én nagyon sokszor kenem magam (ekcéma miatt)

2011. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
lehet hát, ezt nem vitatja senki csak az, aki nem használ ilyet. mert ha igen, tudsz viszonyítani.
2011. ápr. 24. 20:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!