Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Jónak, feleslegesnek, esetleg...

Jónak, feleslegesnek, esetleg szánalmasak a spórolási technikáim?

Figyelt kérdés

Nem rendelkezem nagy keresettel, így kialakultak bennem spórolási dolgok, teknikák, és kíváncsi vagyok ki melyiket alkalmazza, alkalmazná ezek közül, illetve mit szóltok ezekhez.

Kezdeném onnan, hogy szemüveges vagyok pl és mikor újjat csináltattam, a lencse nem változott, meghagytam a régit, és amikor hazajövök felveszem azt, hogy ne az ujjat koptassam, így nem megy hamar tönkre, nem karcolódik, így nem kell kétévente 'venni' , csináltatni ujjat.

Kaja téren szinte üresre tisztítom ki a hűtőt, mert ha folyamatosan vennék bele dolgokat,lenne az, hogy valami csak vagy megromlana, így tutira elfogy minden, amire kiadtam a lóvét.

Fogkrémnél kivágom a tubus végét, és kikaparom belőle, ami kitesz egy fogmosásnyit bőven. A borotválkozásra nem, de pl hónaljhoz elég erős borotvát arra használom tovább, tehát nem kell újat befogni ahhoz.

Vagy pl régen feleslegesen nem kapcsoltam be a drága laptopot, mert azt gondoltam, minél kevesebbet használom, tovább bírja, később romlik el. Ezt úgyértem, hogy öt percért nem nyomtam be. Vagy feleslegesen nem vettem főleg nem, drága ruhákat, ha úgysem járok el sehova, magamnak itthonra felesleges. Tudom, lehet smucignak tűnök, de valahogy uralkodik bennem a spórolási ösztön, úgy gondolom, fiatalon kell megerősödni anyagilag, nem ficánkolni fiatalon majd családdal mint egy partravetett hal. Amúgy van is lóvém megtakarítva. Csak tesómék szemében vagyok smucig. ( ők nem olyanok mint én) Vélemények? :D


2011. ápr. 24. 19:34
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
79%
Nekem szimpatikus ez a hozzáállás. Nemcsak gazdaságos, de környezettudatosabb is. Így tovább.
2011. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Biztos kapok hideget is, már fel is öltöztem hozzá melegen. :D
2011. ápr. 24. 19:37
 3/49 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem pl az öltözködési dolog igénytelen.. Jó oké nem kell 5000 ft-os ruhákat venni, én sem teszem. De azért turiba elmegyek havonta 1x és veszek 1-1 gatyát, felsőt...
2011. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
helyesbítek: szóval nem kikopott cuccokba járok nyugi. De biztos nem adnék egy pólóért három négynél többet. De arra, hogy pl egy gyárba járjak abba, azért nem adok ki többet.
2011. ápr. 24. 19:42
 5/49 anonim ***** válasza:
83%
Ha te ettől jobban érzed magad, élj így, de titkold el mások elől, ezt tanácsolom, és ne is várd el tőlük, hogy megértsenek. Nekem van egy barátom, aki ilyen spórolós, rendkívül idegesítő vele vásárolni.( fél óráig gondolkozik rajta, hogy azt a sütit vegye meg, amit szívesen megenne, vagy a 20 forinttal olcsóbb legolcsóbbat, és van elég pénze, rá neki ez nem tétel. Legutóbb már ott tartottam, hogy inkább megveszem neki.)
2011. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
nah azért pl csipsznél husz ft nem számít. De pl azt megnézem, hogy hány gramm mennyibe kerül pl akár egy tésztánál amiből több fajta van. Azt nézzük, hogy minimálbérről beszélünk. több lábon áll a dolog.
2011. ápr. 24. 19:44
 7/49 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon okosan gondolkozol, es igazsag van abban, hogy a penzt akkor tudod "megfogni" amikor meg a kezedben van!

Hasznalt ruha kereskedes! Ez is egy jo otlet, hiszen nagyon sok helyen markas es jo minosegu ruhakat lehet kapni, es eleg olcson.

Ezeket aztan kifertotlenited, es tudod hasznalni. A kulsodre mindig vigyazz, mert a megjelenes nagyon fontos, tehat soha ne hanyagold el Magad!

2011. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Világos egyébként. A külső fontos. Bár igaz, nem járok fodrászhoz kéthetente, mint sokan. Nem gondolom, hogy ez annyira jó dolog, meg nem nő meg annyira a hajam sem. És azért az is ezer ft feletti dolog.
2011. ápr. 24. 19:48
 9/49 anonim ***** válasza:
70%

Egyezik az izlésünk :) Nagyon is.

Amúgy sokan azt hiszik, juj, de sok pénzem van, mert meglátnak egy márkás cuccban, nem tudják, hogy párszáz forintért túrtam :D

2011. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is van itthoni, és utcai szemüvegem, és én is mindenből csak annyit veszek, amennyi elfogy. Csak csomagolatlan friss zöldséget veszek. Nem vásárolok konyhakész ételeket. Időnként szójakockát, és granulátumot is használok, mert olcsóbb mint a hús, és egészségesebb, A megmaradt ételt lefagyasztom, a csirke, marha, vagy a disznóhús nyesedékeiből ragut főzök. A száraz kenyérből zsemlemorzsát készítek. Én í
2011. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!