Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kit menyire segítenek a...

Kit menyire segítenek a szülei? Mi számít normális szintnek? Már azután hogy elköltözött otthonról?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 10:32
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Hát mi mindent kénytelenek vagyunk megoldani magunk..csakhogy így nagyon nehezen megy az életünk sok a veszekedés a feszültség..stb...tudom hogy ez nem így lenne ha nem csak mi 2 -en lennénk minden gondra...hanem lenne ki segítsen bármiben is...
2010. szept. 22. 11:02
 22/47 A kérdező kommentje:
11:00-nak..később lett gyermekem 20 évesen normális ídőben.és normális körülmények között..terveztük...a sztori csak az hogy ha jobban támogatnának bármiben..előbbre juthatnánk..Így is megy csak nemolyan könnyen...
2010. szept. 22. 11:06
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!!

Nagyon sajnálom, én teljesen átérzem a problémádat! Mint említettem az elején, 20 évig nem tartottuk a kapcsolatot. Apum meghalt, csak anyám lehetett volna. Senki más. 16 évesen albérletbe mentem, soha nem támogatott semmiben! (pár hónappal ezelőttig). Nem tudtam elmenni suliba én sem, mert dolgoznom kellett! Pedig de szerettem tanulni, és kellett is volna továbbtanulnom. 20 évesen családot alapítottam, akkor érettségiztem le, gyerek mellett. Fősulira pedig ha minden igaz most, 15 év múlva jutok el, mert eddig se idő, se pénz nem volt rá. Egyedül nevelem a gyerekeimet, lakáshitelt fizetek, s most, hogy kapok segítséget, érzem azt, hogy MEKKORA különbség, és valójában mekkora különbség, mikor akár csak arról beszélünk, hogy hetente ott eszünk kétszer!! Vagy vesz a gyerekeknek ezt azt, így nekem több pénzem marad.

Én is mindig púp voltam anyám hátán, mondta is mindig. Ő is örült, hogy elmentem, és soha nem érdeklődött, még az unokái felől sem.

Sajnos van ilyen. Akiknek segítenek mindenben, fogalmuk sincs milyen nehéz lehet az élet azoknak, akiknek abszolút semmi segítségük sincs. Kitartás!

2010. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen irigylem azokat(jó értelemben véve) akiket támogatnak...és nem vagyok híve annak h a gyereket dobjuk ki minél hamarabb..dolgozzon csak stb...én biztos nem ígyfogom csinálni...
2010. szept. 22. 11:08
 25/47 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi szépen!!legtöbbet az összetartás számítana ha lenne..meg az h legalább az unokának több szeretet jusson..
2010. szept. 22. 11:11
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

10:53-as vagyok.

Sajnálom, hogy így alakult az életed, de gondold el, hogy én 14 évesen árva maradtam, a nagyi vett magához, de ő is meghalt 4 évre rá.És semmit sem örököltem csak adóságot.Muszáj volt talpon maradni, küzdeni, gürizni, hogy elérjük azt a színvonalat, amiben ma élünk.De ez egyedül nem ment volna, a férjemmel egymás támaszai voltunk mindig.(Neki sem élnek már régen a szülei.)Úgyhogy segítségem még annyi sem volt, aki a fiamra 10 percet vigyázott volna.

Szóval, fel a fejjel, Nektek is sikerülni fognak a dolgok, csak nagyon kell akarni, és egymást szeretni.

2010. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

10:38-as vagyok. A párom anyja és élettársa is nagy ívben lesz.r minket. Amikor néha megyünk,megy a jópofi eleinte csak részükről és a párom részéről,majd már részemről is. Ok,hogy 70 km. van köztünk,de még egy telefont nem engedett el soha, névnap, szülinap,se a fiáét,se az unokákét, a kisebbik lányunkat csak úgy látta, amikor úgy fél évesen elvittük.

Mielőtt megszületett a kisebbik lányunk,előtte úgy 2 héttel volt itt az anyjánál, 1 hetet. 1 nap volt,amikor letolta a képét, amikor mentek haza,akkor be sem jöttek elköszönni. Én nem mentem a párom nagyanyjához,hogy anyósomat lássam,mert nagy hőségek voltak és a 38-39. terh.hétben voltam. A vonathoz a párom vitte ki az anyjáékat,kocsival,mégsem jöttek be.

Szülő és szülő közt nagy külömbségek vannak.

2010. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
11:11 -nek.nekünk is csak az összetartás van és semmi más..:)kitartás nektek is!!!
2010. szept. 22. 11:13
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
18 evesen egy masik kontinensre koltoztem (tulajdonkepp vissza oda, ahol szulettem es ahol felnevelkedtem) ezert nem nagyon tudtak segiteni a kezdetekben, anyagilag nem tehettek meg mas modon meg nem tudtam, tehat en tartottam el magam. Most mar en vagyok sokkal jobb anyagi helyzetben, en segitem oket
2010. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
A páromra meg nem is kíváncsiak.akivel már 8 éve együtt élünk.sokszor megbántottak.durva dolgokat műveletek velem.de én még mindig nyitott vagyok feléjük..egyetlen szüleim végül is.de sokak szerint naiv vagyok..és nem is kéne velük tartani a kapcsit...!!?
2010. szept. 22. 11:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!