Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kit menyire segítenek a...

Kit menyire segítenek a szülei? Mi számít normális szintnek? Már azután hogy elköltözött otthonról?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 10:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
80%
én most készülök elköltözni a barátommal, és csak pár zacskóslevessel segít. a barátom anyukája segít minket köcsön pénzzel.
2010. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
87%

Engem kiraktak albérletbe és kész. 20 év után vettük fel ismét a kapcsolatot és tartjuk normálisan, és segít, mint szülő. Anyagi, és lelki támogatás.

Normálisnak én azt vélem, ha nem rak a szülő mindent a feneked alá, mert igenis meg kell tanulnod, hogy építsd fel egzisztenciádat nagyrészt egyedül, mert azt jobban is fogod értékelni, becsülni. Másrészt életrevalóbb leszel, ha saját bőrödön tapasztalsz.

2010. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
87%
Elég sokat. Pl. legalább heti 3-4x anyuéknál eszünk a férjemmel, így legalább több kajapénzünk marad. Anyu többször vesz nekünk ruhát, cipőt, piacon zöldséget, gyümölcsöt. Apu a házkörüli dolgainkat nem engedi kifizetni. Most is ő fizette a termőföldet, meg a kerítést! Szóval rengeteget, de sajnos a mai világban ez már nem számít normálisnak, mert sokan nem tehetik meg.
2010. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
62%
Amyg egyetemre jártam, addig minden hónapban küldtek kb 30 ezer ft-it. De végig dolgoztam mellette, ezt el is várták. Mikor vettem a lakásomat, abba is pótoltak valamennyit. Egyetem utolsó két évében már csak hébe-hóba adtam pénzt. Most van egy kisbabám, akit egyedül nevelek. Az apja egy lófa*t sem ad, szóval teljesen magamra vagyok utalva. Szüleim már nem adnak semmit. Ha kérnék, bztos küldenének, de nem akarok.
2010. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó vagyok,

csak hébe-hóba adtak pénzt.

2010. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
74%
segít abban h közösen együnk lakást a vőlegényemmel
2010. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom én 17 évesen már barátnőknél laktam...dolgoztam tanultam..aztán e-miatt hanyagoltam a tanulást..kellett a pénz..később gyermekem született..engem nem nagyon segítettek semmiben..eleinte nem is érdeklődtek mi van velem.csak ezért kérdeztem.
2010. szept. 22. 10:44
 8/47 anonim ***** válasza:
83%
Anyukám bevásárol nekünk néha, főz, levestésztát gyúr, apu anyagi támogatást is tud néha nyújtani. A télire megvette a tüzelni való fát nekünk, a tesómnak meg most volt gázelszámolás, és kifizette neki a 40.000 ft különbözetet. Igyekszik igazságos lenni, hogy mind3 gyerekét segítse, támogassa.gyakran elvisz minket bevásárolni a nővéremmel (élelmet).
2010. szept. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Utolsónak na ez már szép!!Nálunk ha lenne sem adnának:D
2010. szept. 22. 10:45
 10/47 A kérdező kommentje:
Ez tök szép ha Így segítenek.én még dolgozni se tok elmenni mert nem vigyáznak a gyerekre...páromnak meg olyan a munkája h nem tud alkalmazkodni..hát igen jó lehet annak akinek összetart a család!!!
2010. szept. 22. 10:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!