Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan reagálnátok hasonló...

Hogyan reagálnátok hasonló helyzet (ek) ben?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy hosszú, nagyon hosszú lesz, amit írok, emiatt nem kell beszólni. Mindig olvasom, hogy részletesebb leírást kértek a kérdezőktől, így most próbálok alapos lenni.


Mielőtt megszületett a kisfiúnk, sógornőm szólt, hogy akciós az a pelenka, ami neki nagyon bevált mindkettő gyereknél. 100 db van egy csomagban, kértünk 3 csomaggal. Anyósom a megkérdezésünk nélkül még 3 csomaggal vetetett a sógornőmmel. Kaptunk tehát 600 db 3-5 kilós babának való pelust. Kicsit érdekesnek találtuk, hogy miért nem kérdezett meg minket, hát a férjem rákérdezett, hogy mi alapján küldött nekünk ennyit. Ő a sógornőmet kérdezte meg, hogy mennyi pelusra lesz nekünk szükségünk. Sógornőm napi 10-12 pelust használt el, úgyhogy ők kiszámolták, hogy akkor 2 hónapra előre megvették nekünk a legszükségesebb dolgot. Hitték ők, mert a mi kisfiúnk nem így gondolta, és 5 hetes korára kinőtte a pelenkát. Megmaradt 4 teljes csomag és még kb 60db. Sógornő mondta, hogy semmi gond, be lehet cserélni a nagyobbra, csak juttassuk vissza. (500 km-re lakunk egy másik országban...)

Másik eset:

Anyósék jöttek babanézőbe, kérdezték, hogy mit hozzanak ajándékba, mondtuk hogy dm-es pelenkát legyenek szívesek. Hoztak is... egy zsák krumplit.

Sütöttem-főztem, hogy legyen egy jó ebéd, mire ideérnek (akinek újszülött babája van, az tudja, hogy ez nem is olyan egyszerű), de ők hoztak maguknak enni, ők azt kérik.

Másik:

Nem titok, hogy jó módú a férjem családja, (helyesebben a szülei)számítottunk is egy nagyobb összegre tőlük. Nem azért, mert olyan nagy szükségünk lenne rá, hanem mert náluk ez a szokás. Ez sose volt téma, ez olyan, mint a menyasszonyi táncba való bedobás. Gyerek születik és kapsz pénzt. Ennyi. Hát mi nem kaptunk. Vagyis dehogynem. 30 ezer forintot. És ebben már a karácsonyi ajándék is benne van, azt mondta a férjem. A testvére 1 millió forintot kapott gyerekenként, hogy tudjatok mihez viszonyítani. Tudom, hogy ebből a sztoriból én jövök ki rosszul, mert pénzéhes dög vagyok és csak a markomat tartom, de ez nem igaz. Inkább még ezt a pénzt se adták volna, mert ezzel csak egy dolgot értek el. Mégpedig, hogy a férjem iszonyúan érzi magát. Hogy talán a mi kisfiúnk nem érdemli meg? Mit tett ez a pár hetes csöppség, hogy ilyen megkülönböztetésben van része? Így is úgy is megkap tőlünk mindent, nem a szülői támogatástól függ az ő jóléte. Tudom, hogy szólni fog az apjának, hiába kértem többször, hogy ne tegye. Nem ér annyit, hogy egy elég kellemetlen beszélgetés kerekedjen belőle.

Egészen idáig olyan jól megvoltunk, segítettük egymást, semmi gond nem volt. Most viszont nap, nap után jönnek elő a hülyeségek, amiket nem tudunk hová tenni. Sokszor apró dolgok (leginkább azok), de olyan mennyiségben, hogy nehéz elviselni.

Sorolhatnám még a fura és bosszantó eseteket, de azt hiszem, aki meg akarta érteni a problémát, az megértette.

Tőlük kérdezem, hogy ilyenkor mit lép az ember. Vagy nem lép, csak csinálja a saját dolgait tovább? Lehet szarni a szülőkre, akármit is tesznek, vagy nem tesznek?


2015. dec. 13. 16:53
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
10%

15 vagyok. Hát tudod te egy pénzéhes lo.yó vagy ez a kérdésedből lejön. Már ahogy mentegetőzöl benne.

Az én anyagi helyzetem miatt meg ne aggodalmaskodj te szutyok mert negveszlek kilóra ha kell. XD

Anyósodék helyében kb annyit mondanék hogy a jó édes anyádtól kunyerbáljál pénzt.

Ja és az ilyen aranyásók rendszerint anyagi haszonszerzés miatt szülnek, a stílusodból azon se lepődnék meg,hogy az 1 milla kecsegtetett.

Szánalmas vagy hogy ezt kiírtad, remélem a férjed hamarosan úgy kidob mint macskát szar..i.

2015. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Igaza van annak a válaszadónak, aki azt írta, hogy nekem sincs sok eszem. Az orvosokra hagyatkoztam, akik végig 3 kiló alatti súlyt tippeltek születési súlynak, illetve nem gondoltam volna, hogy a születése után ilyen mértékű gyarapodásnak indul. 3266 grammal jött a világra a kisbabám, 1 hónaposan már 4700 gramm volt. Nem szokványos. Úgy számoltam, hogy ha 6 hónapos koráig duplázza meg a súlyát, mint az átlagos babák, akkor a 300 db egy darabig elég lesz. Tényleg ész nélkül cselekedtem.


A sógoromék nem sokkal rosszabbul élnek, mint mi, szó nincsen rosszul élésről. Kevesebb pénzből élnek, de így is nagyon szépen megvannak. A pontos összeget onnan tudjuk, hogy ez nem volt sosem titok. Se a szülői részről, se a sógoromék nem titkolták soha. Az elvről van itt szó, hogy ezt megteszik a szülők, hogy az egyik kap 2 milliót forintot, a másik meg nem. Mindezt úgy, hogy mi tényleg segítünk, távolság és országhatár ellenére mindig mindenhol ott vagyunk. Mást ne mondjak, mi utaztunk haza füvet nyírni 500km-ről, nem a sógorom ment az apja helyett rendezni a dolgokat. De ez oda-vissza működik, jött már apósom is ide ház felújítás miatt. Azért lenne fura, hogy úgy szólva "nem készültek" pénzzel, mert én ugyanúgy 9 hónapig voltam terhes, mint bárki más. Pontosan a kiírt napon született meg a kisfiam, és ők nem is azonnal jöttek ki meglátogatni, hanem hetekkel később. Ráadásul ha épp 1 millió forintot akart volna kihozni magával, az se egy nagy ügy, nem kell lekötött betéteket felbontani. De még ha euróban akarta volna adni, 3500 eurót már be se kell jelenteni, hogy akarsz váltani.

Hangsúlyozom, nem kell a támogatás részükről. Nem az összeg hiányzik, hanem az egyenlő bánásmód. És higyjétek el, az fáj a férjemnek, nem a rohadt pénz hiánya.

2015. dec. 13. 21:22
 23/49 A kérdező kommentje:

Ejj, 15-ös... azért nem tudok rád haragudni, mert nem tudod, miről beszélsz. Válaszod elég destruktív ahhoz, hogy lepontozzalak, de nem teszem meg. Majd a többiek... :D

Aranyásó...igen, ezt mondták a férjemre 10 évvel ezelőtt. Mindenki féltett, óvott tőle, nehogy csak a vagyon miatt kezdjen velem. Hamar kiderült, hogy nincs ok az aggodalomra.

Való igaz, hogy a saját anyagi helyzetünkről nem írtam, csak a férjem szüleiről mondtam el, hogy van mit a tejbe aprítani. Mint írtam, nincs jelentősége a pénznek, ha tudod, hogy van. Bizonyos összeg felett pedig kifejezetten problémás. De te is pontosan tudod, melyikekről beszélek, ugye?

2015. dec. 13. 21:34
 24/49 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén szólva nem értelek. Mi is jó anyagi körülmények közül jövünk, és egy percig nem pattognék azon, hogy a testvérem kapott egy millát, én meg nem. Miért kellene ezzel foglalkoznom, ha nekem is megvan mindenem, sőt még jobban is élek nála?

Ti tényleg pénzben méritek a szeretetet? A te férjedet nem szeretik a szülei, mert nem kapott egy millát? Ez komoly?

Én másból érzem azt, hogy szeretnek a szüleim.

A te anyósod is gondol arra, hogy vegyen neked egy rakás pelenkát, visz kaját, megy látogatni, te magad mondod, hogy segítettek a házfelújításban, ti meg ezen nyavalyogtok, hogy nem kaptatok 3000 eurót?


Inkább örülj, hogy van családod, jól éltek és egészségesek vagytok. Szerintem gáz, amit csinálsz.


És hogy a kérdésre is válaszoljak:

1. Eladnám a felesleges pelenkát ott, ahol élek, nem szállítgatnám ide-oda. Ha jól értem, úgyis ajándékba kaptad.

2. Morognék egy kicsit az orrom alatt, hogy feleslegesen kotyvasztottam, aztán élném tovább az életemet.

3. Ezt már írtam: nem érdekelne, hogy a tesóm kapott egy millát, ha közben szeretnek a szüleim, segítenek, és az unokával is foglalkoznak.

2015. dec. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

Utolsónak: ugyanezeket tettem én is, amiket te leírtál.

Az hogy nem úgy kezelnek minket, mint a sógoromékat, az nekem kevésbé fáj, a férjem érzéseit meg nem tudom befolyásolni. Ha szarul esik neki, akkor szarul esik.

Nem mérünk semmit pénzben. Pontosan azért állunk a megkülönböztetés miatt értetlenül, mert mi aztán tényleg odatesszük magunkat, ha arról van szó. És nem hálálkodásért teszel jót a családtagjaiddal, hanem mert szereted őket. És nálam ehhez hozzátartozik, hogy korrektül viselkedek mindegyikkel.

Igazság szerint nekem elég fura, hogy a pénzen ugráltok itt mindannyian, gyanúsítotok én ácsingózok a pénzre, de az igazság az, hogy az első pár válaszolónk kívül egyikőtök se vette a fáradtságot, hogy beleképzelje magát a férjem helyébe. Ha nem 1 millió forint lenne, hanem 10 forint, az érzés ugyanaz. Hogy valamiért a testvére kiemelt, holott negyedét nem teszi meg a szüleiért. És a kérdés, hogy miért?

2015. dec. 13. 21:49
 26/49 anonim válasza:
30%

Te rugózol a pénzen,nem a férjed, és ez valami szánalmas. :(

Igaza van azoknak akik írták hogy ti pénzben méritek a szeretetet.

Tudod kinek meséld be hogy lesz..rod a pénzt,de a pelenkán meg aggodalmaskodsz.

Igazi kisstílű proli stílus.

2015. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
83%

Nem reagálnék sehogy. Ahogyan irtad, mindenki tegye a dolgát és ennyi. A férjemnek meg megmondanám, hogyha ez ot ennyire bántja, akkor probálja megbeszélni finoman az anyukájával, apukájával..de ugy, hogy nehogy támadásnak vagy kovetelozésnek vegyék.

Tényleg nem gondolom, hogy rossz szándék vezerélné oket.

2015. dec. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
28%
elvárjátok azért
2015. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

Persze, hogy ugrálok a pelenka miatt, mert nekem kell megoldani egy olyan problémát, amit elkerülhettünk volna, ha megkérdez. Persze, hogy cseszi az agyamat, hogy idehozza az ebédet, mikor én is főztem. Ezt is elkerülhettük volna egy mondattal: én viszem az ebédet, ne főzzél.

A pénzt hagyjuk már.... unom egy kicsit...

Persze, nálunk minden a pénzről szól... igen.

Köszönöm a hozzászólásokat. Az értelmes hozzászólásokat.

2015. dec. 13. 22:03
 30/49 anonim ***** válasza:
75%

Kerdezo, akarmi van, ok a ferjed csaladja. Te a ferjedet tamogasd. Ne foglalj allast, lepd ad a szurkalodast, stb. De barmit tesz a ferjed tamogasd!!!


Nalunk gasonloan indult vegul a masodik gyerek szuletesenel mar olyan csontvazak borultak ki a szekrenybol, hogy a ferjem kozolte nincs csaladja onnan. Azota viszonylag nyugi van. Neha probalkoznak ferjem tavoltartja magat es nyugodt. (Pl siman letette a cigit, visszavett a munkabamenekulesbol..)


Ha a penzre nem szorultok ra akkor orulni kell. Most latjatok hogy nem tekintenek titeket is ugyanolyan csaladtagnak ennyi. A ferjed majd lemeccseli veluk ha felreertes ha kenyertores.

Bar en nagy csodara bem szamitanek. Nem tunik felreertesnek sajnos :(

2015. dec. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!