Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vendégségbe ételt vinni magammal?

Vendégségbe ételt vinni magammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kis problémám, ami jelenleg nem is olyan kicsi..

Hétvégén barátomnál nagy családi találkozó lesz, ahova én is "hivatalos" vagyok. Ez lenne az első alkalom amikor találkozok párom szüleivel (tesói ismernek, velük nagyon jól kijövök). Ami gond : a szülők igazi falusi emberek, elég maradiak.. (párom és tesói totál nem ilyenek, nem is igazán vannak jóban a szülőkkel)

Elvileg nagy iszom-eszem találkozó lesz, tele igazi falusi kajákkal, hús hússal, tészta tésztával, töltött káposzta töltött káposztával..

Én viszont glutén és laktóz érzékeny vagyok, és emellett vega is. Nem igazán lenne étel számomra.. max a savanyúság :DD

Párom már mondta otthon, hogy én nem eszek/ehetek minden ételt, de csak annyi volt a válaszuk, hogy finnyás vagyok és majd ők megmutatják milyen a jó étel stb.. szóval fel sem fogják ez betegség...

Barátom mondta, hogy jobban járok, ha viszek ételt magammal, még ha harag is lesz, de én akkor is olyan bunkónak érzem.. :/ Mit kellene csinálnom?


20/l


2015. aug. 31. 09:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:

Igen tudom.. nem is akarok haragot..

De az a baj, hogy egész napos dolog lesz.. Reggel már megyünk a misére, onnan ebéd, és egészen estig családi dínom-dánom lesz. Rendes embereknek tűnnek, csak ott ragadtak az 50-es 60-as években :( A párom is ezért nem jön ki velük. Egyáltalán nem hajlandóak új dolgokra nyitni, megérteni dolgokat amik az ő idejükbe nem volt, pontosabban nem beszéltek róla.

2015. aug. 31. 18:57
 42/61 anonim ***** válasza:
0%

Az a legjobb, amit itt többen javasoltak, főzzön ki a párod rizst meg zöldségeket neked. Vagy együtt mentek?


Egy dolgot viszont nem értek, ezt magyarázzátok el nekem légyszi: miért nem eszi meg a vega a húslevesben főtt zöldségeket?

2015. aug. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
80%

Basszus, elég komoly húsevő vagyok, de nem kérdéses, hogy miért nem eszi meg. Nem eszik húst. A leveszöldség átveszi a hús ízét. Olyan, mint a kóser konyha. Külön kell csinálni.


Nem értem, hogy az miért nem illetlenség, hogy ha valaki nem veszi figyelembe az ízlésemet, pláne az egészségemet. Szerintem ez nagyobb illetlenség, mert ezzel váltja ki azt, hogy a másik hidegcsomagot visz magával.


Nem értem, hogy főleg a nagy vendéglátós vidék miért nem szeret az emberek kedvében járni. Anyukám gyűlöli a diós dolgokat, nem allergiás, csak nem szereti. Normális lenne, ha ezentúl azt mondanám, finnyás, és igenis egye meg? Vagy az is bejátszik itt, hogy öregasszony vs fiatal lány, és a néninek van igaza?

2015. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:
Párom már nem velük él, így ő nem tud nekem főzni ott. :/ Még van időm kipuhatolózni, hogy mi lesz a menü, és még valahogy ráhatással lenni..
2015. aug. 31. 20:19
 45/61 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de miért ne tudna ettől főzni?


Ha az én párom kerülne ilyen helyzetbe leutaznék/leutaznánk egy nappal előtte, aztán másnap besegítenék a főzésbe, ennyi. Amíg pár féle zöldség megsül egy serpenyőben az kb. semmi idő. Az meg, hogy legyen mondjuk rizs, felvetheti az édesanyjának is.


Sőt, ha gondolkodik egy kicsit, simán benyomhatja a "jajj, anya, olyan jól esne nekem egy adag zöldség a húsok mellé, nem sütnél ki egy keveset gyorsan?" kérdést. Nem kell az orrára kötni, hogy neked lesz, eszik belőle ő is, aztán kész.


Egyébként az, hogy vinnél tálcás mindenmentes sütit nagyon aranyos ötlet szerintem.

2015. aug. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
85%
Én inzulinrezisztens vagyok, és mikor barátnőm kisfiának keresztelőjére mentünk, akkor felhívtam, hogy ez a helyzet, vigyek-e magammal egy szendót, vagy lesz-e ott szénhidrát/cukormentes élelem is. Mire odaértem, csinált nekem külön salátát. Mondjuk ő legjobb barátnő ever, de ha egy vendéglátó szerint egy beteg ember finnyás, és majd ő jól megmutatja neki, milyen a világi kaja, akkor én vinnék magammal számomra is ehető ételt. Vagy szétfosnám a családi banzájt. Választhatnak.
2015. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy ez is, hogy ő majd nézi, ahogy a többiek esznek, kibírható. Jah, nekem pl háromóránként ennem kell, különben attól leszek rosszul. Tök kibírható az éhezés, tényleg.
2015. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
49%
Téged megértelek utolsó, inzulinrezisztensként, de azért 3 órai nem-evést ne nevezzünk már éhezésnek...
2015. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
70%
Jó, de ha rosszul leszek attól, hogy nem eszek? Érted, egy cukorbetegnek is azt mondod, hogy ooougyanmááár, ez csak egy kis éhezés, mit nekünk egy leesett vércukor?!
2015. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként tök jó, hogy olyanok oltogatják a diétázókat, akiknek gőzük sincs arról, mivel jár egy ilyen ételintolerancia.


Tényleg, nem akarom a nagyérdeműt a saját diétámmal traktálni, de csak annyit képzelj el, hogy pénteken megettem 4 vaníliás karikát. Szombat-vasárnapomat hasmenéssel töltöttem. Szerinted a Kérdező erre vágyik?

2015. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!